Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőmet kikészítik a...

A barátnőmet kikészítik a szülei azzal, hogy engem nem szívlelnek annyira de hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
Szóval a barátnőm szülei nem túlzottan szeretik elengedni hozzám vagy velem a lányukat. Egy korúak vagyunk már mind a ketten elértük a felnőttkort jogilag mégis elég szűken fogják a gyeplőt. Erősen tapasztalom, hogy a szülei befolyásolták sokáig a lányt de elkezdtem felvilágosítani, hogy neki is van beleszólása a dolgokba. Mikor el akar jönni hozzánk vagy velem akar lenni, a szülei mindig napokig gondolkodnak a válaszon, a hátam mögött lekezelően beszélnek rólam a szülei és mindig húzzák a szájukat ha én kerülök szóba. A barátnőm próbált már passzívan ellenállni és próbálta már el is mondani, hogy mit gondol ezzel kapcsolatban, de a szülei nem hajlandóak vele tárgyalni. Úgy érzik, hogy ők vannak hatalmon és ők mondhatják meg mit tegyen. Már mióta elkezdtük a kapcsolatot azóta fenn áll és nem lehet sehogy se megoldani. Elköltözni meg nem tudunk mivel még suliba járunk. Én sem nyithatom ki a szám, mert sajnos akkor az lehet hogy a szüleivel annyira elrontaná ezt a megtűrési állapotot, hogy többet a környékükre sem mehetnék. Mit csináljunk?

2018. ápr. 11. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Hmmm be kell bizonyítanod, hogy jó fej vagy. Férjemet sem szívlelték, amíg meg nem ismerték kb fél év azert kellett hozzá. Szóval ne adjátok fel.
2018. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem a barátnőd szüleinek kell megfelelned - ezt tartsd szem előtt.
2018. ápr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
53%
Sajnos nagyon is tudom miről van szó, az én szüleim is így vannak a barátnőmmel nemtudom mit lehetne ellene tenni sok sikert hozzá és kitartás! Nehéz eset nem lesz könnyű
2018. ápr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Szakíts vele és keress egy normális nőt, ne egy ilyen apuci kicsi lányát.
2018. ápr. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szakításról szó sem lehet és már 1 éve együtt vagyunk. A szülei fúrják a kapcsolatunkat és sajnos barátnőm kapcsolata is erősen megromlott egy év alatt a szüleivel. Már a pszcihológuson is gondolkodik, remélve hkgy tud mondani valamilyen praktikus megoldást.
2018. ápr. 12. 04:48
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Engem párom anyja meg a húga csendben utálnak. Ez még mindig rosszabb mint szemtől szembe. Hiszen ha párom kérdezi mi a bajuk velem annyit mondanak semmi, közbe meg tudom hogy - főleg a tesó - ki nem állhat. Ez rámegy a kapcsolatra is

Drukkolok nektek, próbáljatok leülni velük és higgadtan megbeszélni, mi a baj.

Ami lehet:

- nem vagy nekik szimpatikus

- a szüleiddel volt a múltban valami történés

- kezdenek rájönni hogy a kislányuk felnő, és megijedtek

2018. ápr. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet az utolsó válaszolónak. Annyi a baj, hogy engem sem szembe utálnak. A hátam mögött folyik ez az egész csak a barátnőm elmondja nekem mert őt is idegesíti. A legrosszabb helyzet az, hogyha kér valamit, hogy nálunk aludjon, akkor elég nehezen engedik. Amikor azt kérte hogy én aludjak ott (még ilyen nem fordult elő hogy ott aludtam volna.) Akkor így kapasból megkapta, hogy a barátnőm feküdjön az apja mellé én meg aludjak a barátnőm ágyában. Tehát azért rejtetten ott van benne, hogy azt hiszik hogy "lefeküdni" akarok a lányukkal. De ott biztos nem lennék hajlandó. Mellesleg nem tudom számít e, de már túl vagyunk az elsőn kb 4 hónapja
2018. ápr. 12. 06:52
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Ez van, majd ha elköltözik, akkor leszakad róluk.


Nekem mázlim volt, mert apa imádja a páromat, de az exem anyja pl. gyűlölt, mert "elveszem a 29 éves kisfiát". Ezzel nem tudsz mit kezdeni, főleg, hogy még otthon lakik a szüleivel.

Szívás, csak ezért ne szakíts, támogasd, állj mellette.


Tudod, amíg otthon él valaki, addig akárhány éves is, "csak gyerek". :/

2018. ápr. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Nehéz ügy, mert otthon lakik még. Ha el tudna költözni, akkor egy fokkal jobb lenne a helyzet, de csodàt akkor se várj.

Nálunk pàrom szüleivel nincs gond, sőt a bátyja sem engem utál, hanem azt, hogy mellettem az öccse több lesz, mint amennyi ő valaha is volt és lesz. A bátyja mindig is visszafele húzta, minden előrelépésénél győzködte, hogy úgysem lesz rá képes. Mindezt irigységből, mert neki nem nagyon jöttek össze a dolgok (3 otthagyott egyetem, semmilyen pàrkapcsolat, 1 àllásból nem él meg, csak kettő-háromból). Párom ezzel szemben stabil kapcsolatban él 5 éve, diplomás és bár sokat dolgozik, de biztos az àllása és nem fizet rosszul. Lassan lehetősége van előrébb lépni. Én ezekben támogatom, ez pedig nem tetszik a nagytesónak. Külön élünk, mindenki magát tartja el, mégis jelen van a háttérben az uszítás.

Azt tudom tanácsolni, hogy próbáld meg kizàrni ezt és a barátnődet is ebbe az irányba terelgetni. Neki nyilván mindig is a szülei lesznek, így ő teljesen nem fogja tudni kizárni, de meg kell próbálni. Nem nyomhatja rá a kapcsolatotokra a bélyegét a szülők hozzàállása. Ha eleve eldöntötték a szülők, hogy te nem lehetsz jó, akkor bármit is teszel, nem tudod bebizonyítani az ellenkezőjét.

2018. ápr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
Erre így nem igazán van megoldás, ha nem tudod megkedveltetni velük magadat. Valahogy ki kell húznotok a suli elvégzéséig és ha lesz már munkátok, minél előbb tiplizni kell.
2018. ápr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!