Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egészségtelen...

Szerintetek egészségtelen lassan 23 évesen a szülőkkel lakni?

Figyelt kérdés

Pontosabban az anyukámmal és a kishúgommal. Sajnos gyakori a nézeteltérés, ilyenkor mindig azzal jön anyukám hogy költözzek már itthonról, egészségtelen amúgy is, hogy még vele élek.


Mondanom sem kell nekem is jobb volna, de egyedül fizetni egy albérletet, vagy csak egy szobát is rohadt nehéz manapság, amilyen árak vannak és amennyi fizetést adnak. De ez már egy másik téma.



2018. ápr. 16. 00:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem ez egészségtelen, hanem az, amit mond. Persze, azért lassan illene majd elhagyni a családi fészket, de ha nincs rá keret, akkor nincs rá keret. Ez még nem jogosítja fel arra, amit csinál.
2018. ápr. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Alapból azt mondanám, hogy ha mmegfelelőek a körülmények és jó a kapcsolatotok, akkor egyáltalán nem az.

De sajnos nálatok ez mindennek mondható, csak jó kapcsolatnak nem. Hosszú távon csak tönkretesz téged...

2018. ápr. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Körülményektől is függ szerintem. Nálunk pl semmi probléma nincs ebből. Apám külföldön dolgozik, kb kéthavonta jár haza. Anyum reggeltől délutánig, utána általában otthon van. Én 21 vagyok, egyetemen tanulok, az órandem és külön gyakorlat miatt össze-vissza vagyok itthon. Bátyám 23, dolgozik, nincs konkrét munkaideje, van hogy egész éjszaka melózik de van, hogy csak napközben. Minden este (ha otthon vagyunk) a nappaliban vagyunk. Megy a tv, nyomkodjuk a telefont, sokszor ott tanulok, a kutyák is ott tartózkodnak a legtöbbet. Ilyenkor szoktunk beszélgetni, filmezni vagy csak mindenki csinálja a saját dolgát. Nalnuk még soha nem volt konfliktus ebből és valószínűleg tesómmal mindketten addig maradunk, amíg egy partnerünkkel össze nem költözünk.
2018. ápr. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ilyen szülővel, nagyon egészségtelen..
2018. ápr. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
24 vagyok. Még mindig a szüleimmel lakok, és remélhetőleg idén befejezem a főiskolát. Munkahelyi fizetésemet nem fogom majd se albérletre se kölcsön törlesztésre fordítani, hanem szépen összespórlok majd egy lakásra. Közben támogatom a szüleimet, amikor szükséges. Ők is ezt szeretnék.
2018. ápr. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Az ilyen emberek minek vállalnak gyereket?

Addig jó a gyerek még kapja utána a támogatást...

2018. ápr. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár most ezzel érintek egy másik témát, de azt hozzáteszem anyukám azért tényleg mindig ott van nekem, mindig mindent megpróbált megadni ami tőle telt, de vannak olyan dolgai, amivel már így idősebb fejjel nem értek egyet. És ez is pont egy olyan. Velem sem könnyű, de én sem tudom hogyan mondhat egy szülő ilyet a gyerekének. Ha pedig ezt megpróbálom vele megbeszélni, meg sem hallgat. Csak a saját igaza létezik, és pont. Így volt ez kiskoromban is és azt gondolom nem hiába olyan a kapcsolatunk, amilyen. Rajta is sokban múlt, hogy nehezen jövünk ki egymással, abszolút nem bensőséges a kapcsolatunk. Viszont az elköltözésre egyenlőre még így sincs lehetőség. Nem akarok panaszkodni és természetesen nem is az ő dolga hogy egy felnőtt embert "pénzeljen", de segítség nélkül nehéz, hiszen tudja mindenki milyen árak vannak. Persze ez az én felelőségem, az én életem. Nekem kell meg oldanom. De én is úgy gondolom hogy akkor fog csak sikerülni ténylegesen kiszakadni itthonról, ha lesz egy párom akivel közösen tudunk továbblépni egy szintet. Azért úgy jóval kônnyebb. De elkeserítő, hogy önállóan ennyire iszonyatosan nehèz.
2018. ápr. 16. 01:31
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Volt már párszor ez a kérdés...

Ha normális a viszony és senki nem telepszik a másikra, úgy azt gondolom, amíg nincs a gyereknek komoly párkapcsolata, semmi gond az otthon lakással, ha nem egymás lehúzásáról szól. Ha nincs olyan fizetésed, egyszerűen ostobaság elszórni a nagy részét albérletre, utána meg tartalék nélkül nyomorogni és hó közepétől számolgatni a pénzed. Van persze olyan ember is, aki ettől érzi magát nagyon felnőttnek, annak meg egészségére.

2018. ápr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem értem az ilyen szülőket. Anyám engem is kb. kirugdalt otthonról, aztán meg csodálkozott, hogy nem tudom anyagilag támogatni úgy, mint addig amíg otthon laktam. Sokaknak a 18 éves gyerek már nem a gyerekük, hanem az albérlőjük.


Én most babát várok, és ha később azt látom, hogy rendesen dolgozik és értelmesen a jövőjére spórol, akkor segíteni fogom nem még cs.sztetni meg lehúzni.


Anyám a mai napig megsértődik, hogyha nincs vele úgy foglalkozva, mint egy két éves gyerekkel, pedig 55 éves, egészséges, dolgozó asszony. Én értem, hogy ő nevelt fel és öregkorára a gyerek felelőssége a szülő, de mi még nem tartunk itt csak ő fejben.

2018. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is úgy volt, az anyámnak is addig gyerek a gyerek, amíg a 18 évet el nem éri.

Azt se tudta, hogy utáljon ki, amikor már dolgoztam. Hozzátenném, hogy sok gond nem volt velem, kapcsolatom nem volt, pasit nem vittem haza. Egy jó barátnőm volt a középsuliból, őhozzájuk jártam, vagy ő jött beszélgetni, együtt elmentünk moziba, színházba, sétálni. Tényleg szolid fiatal nő voltam, és dolgoztam is, a rezsi rám jutó részét is fizettem. Házunk 140 nm volt, 4 szobával, és egy tesóm van, aki már nem lakott otthon. Ami még tény, és nem elhanyagolható, hogy sokat segítettem is otthon, takarítás, főzés-sütés, vasalás, de nem ragozom.

Soha nem tudnék ilyen roh adék lenni a lányommal, hogy kiutálom, csak hogy egyedül héderezzek 140 nm-en.

2018. ápr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!