Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gender-elmélet (társadalmi...

Gender-elmélet (társadalmi nem) szerint hova sorolnátok magatokat a családon belül elfoglalt helyetekkel?

Figyelt kérdés
Biológiai nem feltüntetésevel.

2018. ápr. 21. 17:10
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
78%
Nyilvan vannak ilyenek, amiket emlitesz, de ez nem kell h kulon besorolas ala tartozzon! Attol meg ffi az is, aki nem rajong a fociert, meg no az is, aki motorozik szabadidejeben. -.- ehhez minek genderkedes hulyeseg??
2018. ápr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
55%

Komolyan, kedves válaszadók!

Játszunk már lécci egy olyan játékot, hogy innentől kezdve csak az ír ehhez a kérdéshez, aki tudja mi az a genderelmélet és hogy mi a különbség a biológiai és a társadalmi nem.

(Segítek a homoszexualitás/transzszexualitás se nem biológiai, se nem társadalmi nem.)

2018. ápr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
63%

Hmm

No vagyok gyarilag

De igazabol nem gond ha ferfi munkat vegeznek bizonyos mertekig (banyasz nem lennek azert :-D

Muszakiskent, epiteszkent elegge ferfias teruleten mozgok, jobban is szeretek ferfiakkal egyutt dolgozni, jelenleg a csapatban en vagyok az egyeduli no, de elfogadtak latjak h van erzekem hozza.

Alapvetoen dominans tipus vagyok, vezeto, sok esetben ferfikent gondolkodok, szeretek aktiv lenni, tenni venni egyebek...

Na akkor most mi is vagyok e szerint?

2018. ápr. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
44%
én azt gondolom hogy tul sok időd van ilyen hülyeségen gondolkodni,olvasni.
2018. ápr. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
91%
Férfi vagyok, annak minden bájával együtt. Műszaki beállítottságú vagyok, szeretek keményen dolgozni, kényelmes ruhákba öltözni, szakállam van, szívesen eszek pörköltet nokedlivel, gyakran izzadok és néha büdös a lábam :D
2018. ápr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
45%

Lány vagyok, és (majdnem) minden érdekel! :D

Viszont a mai "tipikus lányokat" nem szeretem. (Értsd: mindenen nyafizik, visít torka szakadtából, minden úgy jó, ahogy ő csinálja, mert "csak", minden nap más Calvin Klein parfüm stb.)

Viszont a robotika nagyon érdekel, no meg az autók! (Nem, nem a BMV, nekem az Audik jobban bejönnek, nekem jobban tetszik a motorösszeállításuk. ;)

Bár ha nem lehet Audi, akkor mindenképp Ferrari, az az Audi mellett a másik nagy kedvencem! (Főleg a Bologna melletti Ferrari múzeum miatt) :D

Esetleg Porche... )

2018. ápr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
83%

Én alapvetően ilyen téren is nőnek tartom magam, nőiesnek, de nem a skála legszélén levőnek. Alapvetően gondoskodó típus vagyok, sok kifejezetten nőies hobbim van (smink, divat, művészet, színház, regényekből is a kedvesebb történetek jönnek be általában), de vannak dolgok, amikben nem vagyok épp olyan nagyon csajos. Versengő típus vagyok, szeretek sportolni. Nem vagyok egy nagy konyhatündér (szívesen csinálom, amikor éppen kedvem van hozzá), nem én csinálom az összes házimunkát (igényem sincs rá). Ha meglenne rá a lehetőségem, akkor sem maradnék itthon munka helyett. Alkalomadtán "férfi ráhatás" nélkül is szívesen nézek sportközvetítéseket. Nem kedvelem a rovarokat, de nem is menekülök el előlük sikítva (pl. öcsémmel kettőnk közül én voltam az mindig, aki lecsapta a pókot, mert ő jobban félt tőlük). Nem mozgok kifejezetten kecsesen.


28N

2018. ápr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
75%

Biológiailag nő vagyok, derékig érő hajam van, szeretek szoknyában járni, nem beszélek csúnyán, tudok főzni, és szeretnék majd gyerekeket. Ugyanakkor rühellem a magas sarkú cipőket (egy sincs), a sminket (nincs sminkkészletem itthon), hagyományosan férfias területen dolgozom (matematika/informatika/mérnökség), és én fúrom a falat meg csavarom be a csavart otthon.


Nagyon örülök, hogy ma már nők is lehetnek mérnökök, és hogy ez teljesen elfogadott társadalmilag. Annak kevésbé, hogy ha egy férfi választana nőies munkát, az sokak szemében ciki, de engem szerencsére nem érint.

2018. máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
43%

na igen, azért a #8-asnak sok igaza van ... sztem is erősen befigyel a mental disorder inkább. oké, a transgender egy biológiailag is létező dolog, de aztán az egyéb hülyeségeket fel nem foghatom.


ez se rossz:


"Gender" and "sex" are two different things. Your "sex" is either male or female based on your chromosomes. Your "gender" is what you identify yourself as. It can be male, female, apache attack helicopter, banana or anything else."


Az pedig ismét más kérdés h mindig is voltak és vannak és lesznek femininebb fiúk vagy fiúsabb lányok, de ettől még az ég világon semmit se változik az illető biológiai neme.


de ahogy látom, manapság már az is kihívás egy egészséges psziché tekintetében h vki tisztában legyen a saját nemével ... durva na.


én 25 éves fiúnak érzem magam pl mert az vagyok. ennyi. nem akrok lány se lenni, sőt, lányos se vagyok, sőt fiús dolgokat szeretek, most akkor mi van? lehet h kezeltetnem kéne magam

2018. máj. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
33%

"én 25 éves fiúnak érzem magam pl mert az vagyok. ennyi. nem akrok lány se lenni, sőt, lányos se vagyok, sőt fiús dolgokat szeretek, most akkor mi van? lehet h kezeltetnem kéne magam"


Mi ez a hiszti? :)

Fiú vagy és fiúnak is érzed magad, ennyi.

Nem kéne kezeltetned magad, ez ugyanúgy normális, minbt bármelyik másik variáció.

2018. máj. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!