Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy teljesen megromlott...

Egy teljesen megromlott házastársi viszonyt, melyben állandósultak a veszekedések, meg lehet menteni?

Figyelt kérdés
Régóta húzódó, egyre romló állapot, amin nem sikerül javítani. Azt hiszem, már túl soka sérelem, ezt hogyan lehet feldolgozni. Férjem hallani sem akar külső segítségról.
2018. ápr. 25. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ami segíthet, az a családterápia, de az sem biztos, hogy müködik.


Ha a férjed nem akar segítséget, akkor viszont nem lehet semmit tenni, okosabb, ha elválsz töle.

2018. ápr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Míg veszekedni tudtok jobb mint amikor már nem. Anno mielőtt én váltam akkor kb két évig előtte úgy éltünk mint a lakótársak és nem a házastársak.

Ha már úgy érzed, hogy fulladozol a házasságban egyszerűbb kilépni. De amíg láttok esélyt rá, hogy helyre tudjátok hozni, addig semmiképpen sem kell elválni

Ha nem látod a kiutat, nem bírod így tovább férjed hajthatatlan a dologban semmi változás nem volt/van/lesz, akkor szerintem sok értelme nincsen. Válás után elég rossz volt nekem is, de így utólag nagyon is helyes döntés volt akkor. 35N

2018. ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Adj egy utolsó esélyt magatoknak és kezdd te a változást-változtatást. Ne veszekedj, ne várj el, csak legyél olyan, mint régen. Adj neki pár hetet, hogy észrevegye magától, hogy legyen ideje csatlakozni hozzád. Ha semmi sem változik, még mindig kiléphetsz, rontani ezzel nem tudsz.
2018. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem érdemes megpróbálnod csak neked elmenni egy pszichológushoz, akkor is, ha a párod nem hajlandó. Persze hatékonyabb lenne együtt, de ha fontos neked a házasságod, akkor egy próbát megér szerintem.
2018. ápr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Választás elé kell állítani a férjedet: párterápia vagy válás. Egy általa elfogadott rokonnak kéne meggyőznie, hogy a párterapeuta semleges, és nem az ő lejáratása meg a vájkálás a célja, hanem a házasság megmentése úgy, hogy a segítő szakember mindkét felet egyformán tiszteli. De azért te magad is próbálhatsz változtatni, például beleképzeled magad az ő helyébe és megpróbálsz az ő kéréseinek eleget tenni abban, amiben tudsz (nem tudom, milyen természetű vitáitok vannak), és ha ő hosszú távon (minimum hetek) látja a te jó szándékodat, akkor ő is bele fog adni valamit. Úgy kell egymást meghallgatni, hogy nem elítéled, nem rögtön vitatkozol, hogy "igen, de..", meg hogy "de te meg ...", hanem simán meghallgatni, tudomásul venni, megérteni, és utána higgadtan elmondani a te érzéseidet, de vádaskodás nélkül, csak rólad szólva, nem róla. Biztos, hogy van erről szakirodalom, egyik az erőszakmentes kommunikáció, youtube videók is, még Pál Feritől is.
2018. ápr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Igen, meg lehet menteni. Külső segítség nélkül is, de úgy azért tényleg nehezebb.


Nekünk sikerült, és mindketten teljesen mások lettünk. Átalakult a kapcsolatunk is. Sokkal több bizalom és szeretet lett benne, mint előtte volt. Sokáig tartott, mire ide jutottunk, de nem bántuk meg ezt az utolsó próbálkozást. :)

2018. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nekünk ez már a sokadik utolsó és ezután már tényleg nem lesz több. Tegnap a házassági évfordulónkon borított ki, vagyis egyáltalán nem ünnepeltünk. Nagyon gonoszan nekem tud esni és mikor kiborulok miatta, akkor ő az urak fölényével lenéz rám, hogy milyen szánalmas a sírásom és ő ezt a viselkedész nem bírja. Mindig minden vitában fölényes, dölyfös és nagyokat szúr.

Itt már annyi sérelem volt, nincs lejjebb.

Évekkel ezelőtt kezdődött, csak nem láttam, mert nagyobb volt a ragaszkodás.

Évek óta szex is alig van, most már fél éve megint nincs és ennek kapcsán is annyi visszautasítás ért, majd végül egy"nem vagy jó az ágyban", hogy megmondtam neki, én ezekután már próbálkozni sem bírok.

Végül mégis azt akarja, próbáljuk megint meg....

2018. ápr. 26. 05:38
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Hát ezt így elég necces. Sok mindent elvisel az ember, szurkálódást vitát valamin túl tudunk lenni valamint viszont nem. Ha nekem a párom azt mondaná, hogy nem vagy jó az ágyban mindegy milyen okkal soha többet nem tudnék úgy ránézni annyira a nőiességembe gázolna. Erre mondjuk egy kedves válasz reakciót biztos adtam volna.. Ezekután én válnék tuti
2018. ápr. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Én a helyedben nem akarnék MÉG EGY esélyt adni, hanem minél elöbb beadnám a válókeresetet.


AMit írsz, az nem olyan helyzet, amin LEHET javítani, föleg, hogy a másik félnek tökéletesen megfelel, hogy terrorizál téged!

2018. ápr. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hány éve vagytok házasok? Gyerek van?
2018. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!