Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek összeereszthető-e...

Beni567 kérdése:

Szerintetek összeereszthető-e a konzervatív nagymama és a velem azonos nemű párom egy ballagásnyi időre?

Figyelt kérdés

A konzervatív nagymama már többször kifejezte nemtetszését. Ha viszont megmondom neki, hogy inkább ne jöjjön, menni fog a balhé, mind az ő, mind az anyukám részéről.


Szerintetek?

18/F


2018. ápr. 27. 19:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Az hozzá tartozik az igazsághoz, hogy a nagymamám sokat segít a családnak anyagilag. Azaz tényleg bunkóság lenne nem meghívni.


Viszont nem rejti véka alá a véleményét. A barátomat ismerve pedig, ha piszkálják, ő sem fogja véka alá rejteni a véleményét. Azaz meghívni pedig a barátommal lenne bunkóság.

2018. ápr. 27. 19:59
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Édesanyádat se értem,minek erölteti ezt full extrás botrányt akar? Meg miért nem támogat téged? V a mama v a párod ne legyen ott,a párom egyértelmű h velem lesz és akik nem támogatják a párunkat, hát én nem eröltetném a kapcsolatot velük. Mondjuk én hetero vagyok,de aki a párom nem kedveli,én velem se fog sokat taláklozni. Uncsim 28 f 10 éve van párja igen egy másik fiu,de a családunkban sose volt ilyn kérdes a nagyszülők se fujjogtak pedig nem mai csirkék. :D
2018. ápr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a mamám (apai) és az anyukám (ő pikkel inkább a nagyira) nincsenek jóban. Szerencsére soha nem fajult odáig a helyzet, hogy egymásnak ugorjanak bármelyik korszakot lezáró ünnepségemen. A titok nyitja, hogy felfogták, ez a nap nem róluk szól, hanem rólam, és a család is engem támogat, nem rajtam kell lecsapódnia a haragnak, hiszen mindkettőjüket szeretem. A nagyiddal ülj le és beszéld meg, hogy nem szeretnél kellemetlenséget, a pároddal szintúgy. Sajnos lehet, hogy a nagyid döfködni fog, de remélhetôleg lesz benne annyi jóérzés, hogy nem teszi. Ha mégis elkezdi, két dolgot kell elkerülni,

- egyrészt, hogy a családod asszisztáljon hozzá (le kell állítani, kikísérni, vagy megmondani neki mégegyszer, hogy ez nem róla szól, egy kevés időt kibír egy légtérben a pároddal)

- a másik, hogy a párod se asszisztál és teszi a nagyid alá a lovat, az csak olaj a tűzre

Egymás mellé ne kerüljenek semmilyen körülmény között (legfeljebb ha már csak a családban vagytok, és idegenek előtt nem járatják le magukat,, de ezt is jobb elkerülni. Tessék őket a terem/szabadtér legtávolabbi pontjára.

2018. ápr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

...és a barátodat nem meghívni szintén bunkóság lenne.

Szerintem az lenne a legjobb, ha beszélnél a nagyiddal (vagy anyukád kérnéd meg, hogy beszéljen vele), hogy a TE kedvedért pár órára legyen elfogadóbb, és ha szeret ezt meg kell értenie.

Viszont a pároddal is beszélj, hogy szintén emelje kicsit a tűréshatárát, ha nagyid nem bírja ki, engedje el a füle mellett a kisebb szurkálásokat.

Illetve a nagyis előtt ti se viselkedjetek úgy, mint egy pár, ne adjatok okot a balhéra. :)


30/L

2018. ápr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Ültetni* - lemaradt.

#3

2018. ápr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Egyértelműen a 4-esé a megoldás.
2018. ápr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha jól értem a saját ballagásodról van szó.


Ha a nagymama nem tudja tiszteletben tartani a dolgaidat,akkor minek akar elmenni a ballagásodra?


Az meg,hogy támogatja a családodat anyagilag nem ok arra,hogy érzelmileg zsarolhasson esetleg másokat!


Nem tudom a szüleidnek milyen a kapcsolata vele,de egyértelműen ki kellene állniuk melletted,nem csak a ballagás idejére,hanem úgy általában is.

Ha a gyerekemet a nagymamája nem akarná elfogadni,én biztosan megszakítanám vele a kapcsolatot!


Sajnos gyanítom a szüleid a pénz miatt próbálják eltűrni a goromba természetét.

2018. ápr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Apukám kiáll mellettem, ő szó szerint azt mondta, hogy hívjam csak meg, őt szórakoztatni fogja, hogy pukkadozik magában a "vénasszony" xD


Anyukám is kiállna, csak hát az ő anyjáról van szó, így mindkét oldalra ki kellene állnia, ami ebben a helyzetben elég nehéz.

2018. ápr. 27. 21:54
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Apukád jo fej. Több ilyen kéne. :D
2018. ápr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom miért lettem lepontozva, amikor konkrétan nagy az egyetértés a kommentmezőben, de hát ok:D kiváncsi lennék a többi véleményre. Vagy a homofób mezőny mély kussban húzza meg magát és suttyomban lepontozza az értelmes békés megoldó válaszokat?
2018. ápr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!