Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történt anyával? Hogyan...

Mi történt anyával? Hogyan kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés
Mostanában egyszerűen képtelen vagyok őt elviselni. Sokszor már azért megyek inkább túlórázni pénteken és a hétvégén egyetem után, hogy ne kelljen haza mennem találkozni vele és ne tudjon átjönni "megnézni". Lassan tönkre fogja tenni az egész családot a viselkedésével. Az utóbbi hónapokban teljesen kifordult magából eddig is volt, hogy néha szurkálódott de eddig úgy éreztem mindezt építő jelleggel teszi. "A strandolásból meg túrázgatásból nehéz lesz megélni." aláírom tényleg túl sok időm ment el ezekre és bulizásra többet is tanultam utána. Viszont mostanában egyszerűen oda szúr ahol tudja, hogy fájni fog az embernek, akkor mikor nem számít rá. Például ebédelünk nyugodtan öcsém nyúl a sült krumpli felé erre "Hát így nem lesz értelme van a sok edzésnek!". Direkt beledöf egy ilyet mikor tudja, hogy öcsémnek off szezon van nem lesz meccse majd csak szeptemberben. Azt is nagyon jól tudja mennyire boldog volt mikor végre elérte, hogy alacsony testzsír mellett a kategóriája alsó határán legyen tömeget tekintve. Mikor "haza" megyek akkor megy jó pofizás aztán egyszer elpattan valamin és jön az ekézés múltkor már az is zavarta mikor rohadt büszkén mutogattam, hogy megajánlott Négyes lettem az egyik legnehezebben teljesíthető tárgyamból. "Hát azért erre nem kéne olyan büszkének lenni lehetne az jobb is ha már ennyit fizetünk!" Kész ott elpattant bennem is valami nem akartam semmi rosszat mondani csak fogtam magam össze pakoltam a cuccaimat kemény 6 órás otthon lét után és visszamentem az albérletembe. Utána meg hívogatott, hogy ezt nem így kell kezelni meg bla bla. Viszont mikor dióhéjban ugyanezt elmondtam neki mint amit ide leírtam akkor csak rám vágta telefont. Beszéltem már apával is egyszerűen vele is ezt csinálja egyszer teljesen normális aztán meséli neki, hogy ezzel vagy azzal beszélt és alkattan valami a fejében. Utáni mikor apámnak elege lesz és elmondja véleményét és legyen akármennyire is nyugodt jó kommunikációs képességű simán eléri nála azt amit más nem tud, hogy felemelje a hangját. Múltkor kitalálta, hogy 3 éve apa haza vitte az egyik női ismerősét mivel pont zárás előtt ment a bankba és útba is esik a lakásuk. Ebből színtisztán az következik, hogy őt megcsalta. Addig marta apát, hogy felemelte a hangját és akkor jön talán a számomra legvisszataszítóbb viselkedése, hogy elkezd áldozatot játszani sír, szipog és hisztit csinál. Viszont ha eltelik 2 perc akkor érdekes mód se sírás se semmi.

2018. máj. 5. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Klimax. Én ezt az időt tul éltem,minimális kapcsolat tartással. DE a tüske ott maradt.
2018. máj. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Érzelmi manipulátor, egy közepesen ügyes fajta.

Az ilyet ki kell röhögni, minden beszólását poénnak kell venni, és röhögni rajta. Egyszerűen nem szabad komolyan venni, ez a kulcs. Másokon akarja kitölteni a frusztrációját, nem szabad engedni neki ezt a játszmát. Bármit mond, ne sértődj meg, ne szomorodj el, ne vágj vissza dühösen, csak röhögnek hogy milyen idiótaságot szólt be megint.

Öcséd helyébe röhögve mondtam volna, hogy Muter, nem tudtad hogy szumósnak készülök? :D A helyedben meg azt mondtam volna, hogy igen, négyes, az ötösért kellett volna egy szivattyú, de rohantam hozzatok, úgyhogy már nem maradt rá idő. ;D


Tudom, hogy nehéz, de az érzelmi manipulátorok és a pszichopaták ellen a humor a legjobb eszköz, azon teljesen kicsorbul a hatalmuk.

2018. máj. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Klimax lesz az. Meghülyülnek a hormonhiánytól. Idegbetegség, majd sírás pityogás.

+ manipulatív gyík természet

Hormonpótlást javasolnék.

2018. máj. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Érdekes módon működik a gyakori: rányomom a kettesre a pluszt, erre kijön, hogy nulla százalékos.

Én nem hiszem, hogy klimax, sose találkoztam még olyan esettel, hogy valaki a klimax idejére meghülyül, utána meg spontán helyreáll.

Önbizalomhiány. Addig, amíg a másikat szapulja, saját magát erősíti, mint a libikóka: ha te lenn, én fenn. A saját nevelő reakcióm (merthogy nevelni kell) biztos a dühös otthagyás lenne: abban a pillanatban, ahogy beszól, felállni és otthagyni, telefont lecsapni, és tegye ezt minden családtag egyöntetűen. Semmiképpen nem kell hagyni, mert neked árt. Viszont a pszichológiai megoldás ennek pont az ellenkezője: szeretetért kiált (elég kellemetlen, mérgező módon), és akkor nyugodna le, ha folyamatosan, de jó sokáig, az önbizalmát erősítenétek minden módon, amíg el nem hiszi, és egészséges lélekkel már nem lenne szüksége arra, hogy a környezetét a földbe döngölje. Azt nem mondom, hogy én ezt meg tudnám csinálni. A harmadik megoldás, ami a saját példám, hogy tudatosan megértem, és lepereg rólam, elengedem, így jobban el tudom viselni, mert tudom, hogy nem rólam szól, hanem róla. Szerintem ő is megérzi, hogy nem hat rám, nyugodtabb maradok, és csökken a verbális agressziója.

2018. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

De sajnos a klimax hormoningadozása, hiánya kihat az idegrendszerre.

Sőt menstruáló nők által elkövetett bűncselekménynél is figyelembe veszik. Vagy aki szülés után kárt tesz a gyerekébe. Mert ekkora hatása van a hormonoknak.

Én még nem láttam nőt, aki ne szenvedte volna meg a klimaxot. Persze ezek semmit nem vesznek észre, de a környezetük szenved.

Minden tünet annyira tipikus.

2018. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%
Most adja vissza, amit te kamaszkorodban műveltél, azt a sok bezárkózást, világfájdalmat, utálkozást, szemétkedést. Milyen érzés?
2018. máj. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
A klimax nem egyszerű, de nem változtatja meg az ember személyiségét, sem a gyerekeinkről alkotott képet, nem változtatja meg az érzelmeinket! Befolyásolja az idegrendszert, de kezelhető módon! Anyukád egész egyszerűen a középpontban akar lenni, hangsúlyozza a fontosságát, ami nyílván csökkent miután felnőttetek! Figyelmet akar magának, nagyon rossz módszert választott ehhez! Próbáljátok tudatosítani vele, hogy szükség van rá, a véleményére is, csak nem ilyen stílusban!
2018. máj. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!