Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim érzéketlennek...

A szüleim érzéketlennek tartanak, mert hülyeségnek tartom a temetést. Engem taszít ez az egész szokás, nem tudom, miért nem lehet ezt megérteni?!

Figyelt kérdés
Nem minden ember egyforma. Számomra egy tortúra volt mindig a temetés, a templom, a hülye népi szokások, egyszerűen nem bírok vele azonosulni. Sajnálom nagyon a halottakat, van szívem, és az elhunyt rokonaim mai napig hiányoznak, de én nem egy udorító temetőben tisztelem őket, hanem az emlékeimben, a szívemben. Miért nem fogadja el ezt más?
2018. máj. 15. 10:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%

Biztosan konkrét eset ihlette a kérdést.

A szuleidnek fontos volt az elhunyt? Számuka megnyugvás egy temetés? Mit gondolsz, nem örűlnének ha a nehéz percekben ott lennél velük? Nem a halottal, hanem velük.

2018. máj. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
47%

Jeee tényleg kevered a szezont a fazonnal.

Temetés = búcsú szertartàs

Temető - kortól, vallastol fuggoen egy hely, ahol a halottak elhelyezhetoek.

Persze kerhet valaki hamvasztast temetes nelkul, es utana oda teszi, szorja a hamvakat ahova akarja.

A hullakkal mit kellene szerinted csinalni? Ahol meghal otthagyni, mert a temetes neked hulyeseg vagy egy tomegsirba bedobalni mindenkit, mit haboruk, jarvanyk idejen? Eleg zavarosak az elkepzeleseid.


A temetes, ha nem egyhazi igen egyszeru, elegendo par mondatot mondani az elhunytrol es leeresztik a sirba.

Sajnos en is voltam epp eleg temetesen, de nem latom olyan szornyuek a helyzetet, mint vmelyik valaszolo.

Visz az ember egy szal feher viragot (de ez se kotelezo), sotet ruhaba feloltozik, es ha utalja az egeszet, akkor szepen leghatul marad. Legutolsonak megy a sirhoz, ha nem akarsz nem kell a hizzatartozonak reszvetet se nyilvanitani, meg kell varni mig mindenki elmegy es akkor odasetalni letenni a vragot es lehet hazamenni.

Szerintem arra jo es valo is a temetes, hogy

1. vegtisztesseg

2. megemlekezes (ki volt mit csinalt, milyen ember volt, felteve jo helyrol katak az infot es egy hutlenkedot nem ugy bucsuztatnak, hogy "es o volt a huseg mintakepe")

3. Szembenezes a halallal (egyszer mi is meghalunk)

4. Rokonokkal, tavoli rokonokkal talalkozasi lehetoseg (orom es banat azaz eskuvo es temetes alkalmaval gyulik egybe a legtobb rokon).

5. Annak tamogatasa, aki a legnagyobb veszteseget elszenvedte a halott miatt (feleseg, gyerek akarki), ertsd: odaallsz ele es reszvetet nyilvanitasz jelezve egyutterzel vele (sokan nehezen dolgozzak fol a gyaszt es ilyenkr jo ha ez a folyamat elindul es latja mennyi embert megkereshet, ha megis baja van stb.


Masreszt az undrito temetok...hat bizonyara nem voltal tul sok temetoben, de vannak nagyon sokfelek es nagyon szepek, hangulatosak is. A temetok azok helyek, ha valaki emlekezni akar es neki szuksege van a halott kozelsegere, es szep csendes helyre, ahol kicsit elmerenghet, akkor ott megteheti. Valaki viragt visz, ultet, rendezgeti a sirt es ez valahohy megnyugtatja. Mast mas nyugtat meg.


Erzeketlen nem azert vagy, mert nem szereted se a temetest, se a temetkezesi helyeket, hanem mert ennek hangot is adsz es ugy fogalmazl hulyeseg, undorito.

Kepzeld a szuletes is undrito (veres, nyalkas, fekalias), ezek szerint a szulinapjaidat is utalod es nem kersz tortat, nem fogadsz el penzt, akandekot. Ez tok jo, elismeresem. Orulok, hohy vannak olyen fiatalok, akik majd ha tobbsegbe kerulnek, nem lesz annyi kornyezetszennyezes es folosleges ajandekvasarlas. Es vegre a temetoknek is eleg lesz egy nagy mely dogkut...

2018. máj. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
27%
Én megértelek. A temetés és a síremlék nem a holtaknak szól, hanem az élőknek, annak pedig végképp semmi értelme, amikor odacsődül egy temetésre háromszáz távoli rokon, akik az elhunyt nevére se fognak emlékezni két hét múlva. A temetők egyébként is rengeteg helyet foglalnak és köztisztasági szempontból problémásak, a hamvasztás higiénikusabb és helytakarékos. Búcsúzni lélekben, gondolatban is lehet, minden felhajtás nélkül.
2018. máj. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
gondolom látják maguk előtt, hogy az ő majdani haláluk után mi lesz (vagyis nem lesz). Nyilván te vagy a gyerekük és egyértelmű, hogy ezekről a dolgokról neked kell majd egyszer gondoskodni és rosszul esik nekik, hogy láthatóan ennyit sem várhatnak majd tőled - mert nekik ez valószínűleg fontos.
2018. máj. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is tipikus "látszatdolog".


Az embereknek magukban kellene gyászolniuk a szeretteiket.

Nem pedig ugy hogy mindenki lássa.


Hatalmas nagy tiszteletnyilvánitasnak tartják a dolgot...


De amugy azt aki meghalt már szeintetek érdekli ez egyáltalán???

2018. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pszichológus, de az írásodból nekem egy olyan ember képe rajzolódik ki, akinek nem forrott ki az érzelmi intelligenciája, plusz tagadásba menekülsz. Mintha tudatosan hergelnéd magad. A dühöt védekezésül használod.


A temető nem csupán egy olyan hely, ahol emlékezni lehet. Ez az a hely, ahol az elhunyt végső nyugalomra lel. A temetés pedig egy nagyon fontos állomás a gyászban. Egyfajta lélektani határvonal. Nem csupán azért, mert megadod a végtisztességet az elhunytnak, hanem azért is, mert a gyász feldolgozásában, lezárásában is komoly szerepe van.

Nem vagy te érzéketlen, csak félsz gyászolni, mert nem tudsz mit kezdeni a halállal.

2018. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A temetőt én sem szeretem. 4 hónapja halt meg az anyukàm, azelőtt soha senki fontos embert nem veszitettem el. A temetés szörnyű volt szàmunkra akik szerettük. De igen is kell hogy lezàrd, hogy tudatosuljon sajnos vége van :( viszont nem érzem ugy hogy anya ott lenne a temetőben. Hamarabb jut eszembe ha felnézek az égre. A fényképe az éjjeliszekrényemen van. De nem szeretek a temetőbe menni.. Testvereim hetente kétszer is kimennek, én nem érzem szügségét ennek. Természetesen voltam kint, szülinap, névnap, anyàknapja... de anya nem ott van.
2018. jún. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
#13 véleményével értek egyet.
2018. jún. 2. 10:40
 19/19 anonim ***** válasza:
én a családi eseményekkel, karácsonnyal, szülinapokkal (beleértve a sajátom is), esküvőkkel, gyerekek születésével is így vagyok, nem mentegetőzök, csak közlöm mindenkivel, aki ilyenekkel traktál, hogy hagyjon békén a nyomasztó hülyeségeivel.
2019. jan. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!