Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan illik köszönni anyukám...

Hogyan illik köszönni anyukám barátainak?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, nem egy tini és azt hittem eddig, hogy ha férfi, akkor: Jónapot kívánok! Ha nő, akkor és idősebb, mondjuk 60, akkor : Csókolom!

Nemrég anyukám egyik barátjának Jónapot kívánok-ot köszöntem és valaki beszólt.... Jogosan? Mi ezzel a gond? Hogyan kellene köszönni? Ő sziát köszönt nekem.



2018. máj. 22. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Embertől függ. Van aki elvárja a magázást, van aki utálja. Anyukám barátainak én például sziát köszönök, hiszen baba korom óta ismerem őket.
2018. máj. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Jónapot :d A csókolom sztem olyan gyerekes,mármint inkább gyerekek mondják felnőtteknek, vagy pl férfiak idősebb hölgyeknek de a 60 sztem még nem az a korosztály inkább 70-80
2018. máj. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem jól csináltad. Egy számodra szinte ismeretlen felnőtt embert miért kéne tegezned?


Ha baráti a viszony és ő kéri a tegezést, majd akkor.

2018. máj. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
A habitusuktól függ. Ha anyud barátjáról azt látod hogy laza, akkor simán "Jónapot!" (akkor is ha nő lennék), ha formálisabb alkat, akkor "Jónapot kívánok!". Laza embertől nem fura az, ha azt mondja, hogy őt ne jónapotozd, hanem szia, azzal tegeződjetek. Bár hagyományos etikett szerint férfinak így nem illik kierőszakolnia a tegeződést nővel, de szerintem ha a fazon nem ellenszenves, akkor ezt kár rossz néven venni tőle, simán tegezd vissza.
2018. máj. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha valaki sziával köszön neked, akkor nagyon nagy udvariatlanság magázni. Ilyenkor neked is tegeződve illik visszaköszönni.
2018. máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

"Ha valaki sziával köszön neked, akkor nagyon nagy udvariatlanság magázni."


Szerintem meg az az udvariatlanság, ha valaki ismeretlenül sziával köszön.

2018. máj. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

6: szülei barátja nem egy ismeretlen.

Egyébként baráti társaságban is egy-egy új embert rögtön tegezünk.

Hivatalos helyen van helye a magázásnak, és ott úgy is illik.

2018. máj. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Pedig teljesen jól csináltad. Ha nem ismered, és idősebb nálad, először magázni kell. Ha ez neki nem tetszik, akkor neki kell jeleznie, hogy tegeződjetek nyugodtan.


Nyilván ha mondjuk hasonló korban vagytok (mondjuk a másik fél nem több mint 30), lehet egyből tegezni is.

2018. máj. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem tetszik neki, hogy jó napotot koszonsz és ezzel magázod, akkor szóljon, hogy nyugodtan tegezzed.

Vagy csókolomot várt?

2018. máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha jol ertem nem az anyukad baratja szolt be, hanem "valaki". Akkor ne erdekeljen. Alapveto udvariassag, hogy felnottek egyma skozott is ha egymasnak ismeretlenek, ujak es te fiatal felnottkent idosebb felnottnek jo napottal koszonsz. Engem is igy tanitottak.

Ha az akinek jo napot kivanokkal.koszonsz reklamal, akkor vele megbeszeled, hogy te ugy gondoltad ez az udvarias, de termeszetesen megbeszelhetitek, hogyan koszonjetek egymasnak. Es kedvesen mosolyogsz kizben.

Illemtan szerint a nonek kell.kezdemenyeznie a tegeodest, belertve a sziat is. (Anyukad baratja ide vagy oda.)

Ha mas szolt be es nem a barat, akkor engedd el. En se vagyok hive a mindenkivel egybol sziazunk es tegezodunknek se. Nalam fiatalabbakat is elsore magazok, mert ismerek olyat, aki bizony el is varja, hogy csak azert, mert o fiatal (20-30 eves), ne sziazza le holmi negyvenes, otvenes vagy egy masik 20-30-as se.

2018. máj. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!