Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utána tudok nézni valahol...

Utána tudok nézni valahol hogy kitagadtak-e az örökségből?

Figyelt kérdés
Apámmal 10 éves korom óta nem tartom a kapcsolatot. Neki új családja van. Felesége, és a 2 féltestvérem. Sosem szerettek engem, pedig nem adtam rá okot nekik. Gondolom én már nem férek bele a családba. A felesége állandóan azt mondogatta anyukámnak hogy ki leszek tagadva az örökségből. A kapcsolatot is megszüntették velem, hiába kerestem őket nem jött tőlük válasz. Arra lennék kíváncsi, a féltestvérem jogot tanult, el tudják érni amit ígérgetnek hogy kitagadnak az örökségből? Hol tudok ennek utánanézni? Illetve ha így tennének akkor én kapnék erről értesítést?

2018. máj. 23. 14:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Mivel amíg él apukád, addig nincs szó örökségről, ezért addig nem. Ám az esetleges halála esetén téged is értesítenek, a hagyatéki tárgyaláson, mint egyenesági rokon, kötelezően ott leszel (ha elmész persze), ott olvassák fel, ha van végrendelet.

Teljesen kitagadni nem tud, a köteles részre (a normál esetben rád eső rész 30%-a) jogosult vagy, ha benyújtod rá az igényed. Ebből csak akkor tud kitagadni, ha méltatlan lennél rá, de az, hogy nem tartjátok a kapcsolatot, nem elég indok.

2018. máj. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Ha valaki nem akar egyik gyerekére szinte semmit hagyni, akkor végrendelkezhet úgy, hogy az a gyerek csak az un. köteles részt kapja, ami a végrendelet nélkül egy gyerekre jutó rész harmada. Örökségből kitagadást is bele lehet foglalni méltatlanságra hivatkozva, de ha apa nem kereste soha a kapcsolatot gyerekkel, pláne ha gyerek kapcsolatfelvételi próbálkozását is lepattintották, az nem alap erre.


Kitagadást és köteles részt egyszerre nem lehet végrendeletbe foglalni, a végrendeletből kitagadást bíróságon ilyen esetben meg lehet nyerni, akkor viszont teljes gyerekrész jár. (Jogalkotó célja ezzel pont az, hogy második feleség is gondolja végig alaposan, hogy mennyire akarja megszivatni az előző asszony gyerekét.)


Annak, hogy helyezet-e letétbe közjegyzőnél végrendeletet apád vagy sem, vagy fog-es nem tudsz utána nézni, a végrendelkezés mindenkinek a magánügye.

2018. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Kitagadni nem tudnak teljesen, mint már leírták. Azt viszont megteheti, hogy még halála előtt mindent a másik két gyerekének ajándékoz, így gyakorlatilag nem lesz semmilyen örökség, szóval neked nem jár majd semmi.

Aztán persze lehet pereskedni, ha akarsz, meg van pénzed akár éveken keresztül fizetni az ügyvédet.

2018. máj. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ami fel, atirathat minden vagyonat masra, nincs vagyon, nincs mit orokolni, nincs min veszekedni.
2018. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Ennyire gazdag? Nem értem. Ha csak nem legalább három palotát meg milliókat kell majd elosztani, akkor nem tudom mit foglalkozol vele. Lehet, hogy az a csávó gyártott le, de nem vagytok egy család. Szóval egy kvázi idegen halálát várni, hogy mehess tartani a markod... De lehet ez csak nekem furcsa.
2018. máj. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Simán megoldható, hogy semmit ne örökölj. Egy ismerősömet anno az első feleseg rendesen besározta a gyerekei elott, úgy hogy a gyerekek nem tartották vele a kapcsolatot, láthatásra se mentek el vele. Amikor másodszorra házasodott, házassági szerződést irtak és utána minden érték, vagyontárgy a nő nevére lett vásárolva, az ingatlanoknál a ferfi lett a haszonélvező. Egészen biztos hogy megoldható így, a második feleseg ügyvéd
2018. máj. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Vagyont, amíg él, lehet ajándékozni, lehet jelképes összegért eladni, de lehet akár eltartási szerződést is kötni azzal a gyerekkel, amelyikkel akar (vagy bárki mással). Ehhez nem kell jogot tanulni, rengeteg lehetőség van arra, hogy ne örököljön az egyik gyerek. Köteles rész csak akkor jár, ha van örökség. De ha nincs, akkor nincs. És értesítés sincs. Akkor sem kell értesíteni, ha bármiféle szerződést kötnek, és akkor sem, ha apukád meghal (és te nem vagy örökös). A hagyatéki tárgyalásról sem értesítenek, ha nem örökölsz; sőt az is lehet, a haláláról sem fog értesíteni senki, ha nem vagytok beszélő viszonyban.
2018. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Így van. Ha édesapád ki akar hagyni, akkor elajándékozza, eladja a tulajdonát akinek akarja. Ennek lehetnek költségei, ami miatt meglehet, hogy ezt még nem lépte meg. Amíg él addig nyüzsögj, beszélj vele, menj ügyvédhez. Utána már kész helyzet van.
2018. máj. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
17%
Ja a kérdésre válasz: földhivatal.
2018. máj. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Földhivatal ? Ezt a baromságot honnan szedted ?
2018. máj. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!