Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ekkora gyűlölet a...

Miért van ekkora gyűlölet a szüleinél lakó emberek ellen?

Figyelt kérdés

Szokás mamahotelnek is hívni.


Nem értem ezt a leszóló, pejoratív hangnemet, azok ellen, akik huszon harminc évesen a szülőkkel laknak.

Én úgy látom, hogy a többség nem azért lakik az unalmas vidéken, a zsörtölődő szülőkkel együtt, mert annyira jó.


Hanem azért, mert a magyar átlagfizetés kb. 200e, a BP. átlag albérlet pedig 150e.

Nyilván megoldható, hogy ketten hárman lakunk 30m2-en, így fejenként jut bruttó 10m2

És még így is jó ha félretesz havi 20 ezret.

Ebben az esetben a társkeresés nem tudom hogy működik, főleg ha férfiról van szó, a nő meghallja, hogy többen laknak egy lyukba, már menekül is. A bp. közeli településen sem olcsóbbak az árak.


Így marad az otthon lakás a szülőkkel, azok szabályai szerint.


Én értem, hogy néhány évtizede alapvető volt a külön házba költözés, amikor a munka biztos volt, a hitelek allamilag támogatottak voltak, közel 0-1% -kal fixen. Ma erről álmodni sem lehet.


Mi ennek a helyzetnek a megoldása ? Önerő nélkül, gyűjtögetve, 5-10 év alatt összejön egy önerő, amivel egy kis lyukat tud megvenni az illető.


Még egy dolgot nem értek. A mamahotelező férfiak ellen miért nagyobb a leszólás, mint a nők esetében?


2018. máj. 24. 19:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%
Néhány évtizede 30-35%-os kamattal futottak a lakáshitelek, előtakarékossági számlához volt támogatott hitel. MOST vannak 3-4%-os lakáshitelek, és egyáltalán nem muszáj mindenkinek a fővárosban lakni. Arról nem beszélve, hogy aki csak 200-at képes keresni Pesten, az igazítsa a vágyait a lehetőségeihez, vagy tegyen érte, hogy tágítsa a lehetőségeit. Ne a szüleitől, meg mindenki mástól várja, hogy 40 éves korában is megoldják a problémáit, és főleg ne hisztizzen, ha teljes joggal lúzernek nézik.:D
2018. máj. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Ez sokmindentől függ. Szerintem 20-30 éves kor között egyáltalán nem gáz a szülőkkel lakni, főként, ha segítenek az önálló egzisztencia megteremtésében, legalább azokban az időszakokban, amíg nincs társa az embernek. Nekem például szerencsém volt, 25 évesen örököltem egy távolabbi rokontól egy kis garzont, addig a szüleimnél laktam, ők segítettek. A felújításban is segítettek. Utána kezdődött az önálló életem, az egyetem befejezése után ekkor kezdtem el dolgozni. Szerintem a szülőkkel élni legfeljebb 30+ lehet gáz, de akkor is sok függ az adott élethelyzettől.
2018. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

:D


Igen, a néhány évtized a szocializmus éveiről szól, elég egyértelmű.


Aha, Bp-n kívül iszonyú sok munkalehetőség van, valóban.


Az is természetes jelenség, hogy BP-en mindenkinek 500-tól kezdődik a fizetése nettóban. Az alatt nincs munkavállaló.


További jó loserezést, gondolom megnyugtat a névtelenül leszólogatni. :D

2018. máj. 24. 19:34
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem azokkal van a gond akik nem tudnak leszakadni a csaladi feszekrol kulonbozo okokbol, hanem azokkal akik nem is akarnak.
2018. máj. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező, a 1990-es években volt 30-35%-os kamat, nem a szocializmusban.


Budapesten kívül is rengeteg munkalehetőség van. Példának okáért én sem ott dolgozom, és 7 számjegyű a bruttóm. Igaz, én tettem is érte.


Legalább ne hirdesd a tudatlanságodat.:D

2018. máj. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Jajj egy ennyire hülye trollt. :D


Este nincs jobb dolga, mint offolni egy kérdést, és a baromságait böfögni.

2018. máj. 24. 19:54
 7/23 anonim ***** válasza:
43%
Hogy a kérdésre is legyen válasz: ez a gyűlölet azoktól az aranyásóktól érkezik, akik szerint természetes, hogy akkor kezdi el az ismerkedést a férfival, amior az már kiépítette az egzisztenciát. Lakás, kocsi, bankszámla. Mert úgy képzelik, hogy beleteszik a p-jukat a készbe. És ha valaki nem felel meg a kritériumoknak, az egyből élhetetlen, meg lúzer, meg anyucipicifia, meg mamahotelező lesz a szemükben. Más kérdés, hogy normális férfi kerüli az ilyen nőket.
2018. máj. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Irtó kíváncsi vagyok, hogy az ötös mit dolgozik egymillió fölött!
2018. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Igen, reális, hogy millás keresettel az ember egy anonym oldalon osztja az észt és gyűlölködik ahelyett, hogy élvezné a javakat. A cégnél elég jól keresnek a vezetők, de ők nem írogatnak hülyeségeket a gyakori rá, van jobb dolguk is.
2018. máj. 24. 20:43
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Az még senkinek nem jutott eszébe, hogy sok felnőtt gyerek a szüleivel AKAR lakni? Nem kényszerűségből, hanem pl szeretetből. Esetleg mert ápolni kell a szülőt. Vagy többgenerációs a családi ház és vígan elférnek mindannyian.
2018. máj. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!