Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennek mi az előnye és a...

Ennek mi az előnye és a hátránya? Megoldható lenne problémák nélkül? ( 17 éves vagyok)

Figyelt kérdés
Eddig 2 mostohatestvéremmel, édesanyámmal és a párjával éltünk egy háztartásban, viszont sem a mostohatestvéreimmel sem a nevelőapámmal nem jöttem ki, nagyon sok konfliktus volt a családban. Édesanyámmal és édesapámmal megbeszéltük, hogy bérelnek nekem egy lakást közel az otthonomhoz és oda költöznék. Szülői felügyelet alatt lennék, mert anyám 5 perc alatt ott lenne, apám pedig minden hétvégén látogatna, közben ellátnának, fizetnék az albérletem és én úgy döntöttem, hogy szeretnék költözni.

2018. máj. 25. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki bakker. Még ilyen kérdést...
2018. máj. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki másnak is megoldható, akkor neked is az lesz. Örülj neki.
2018. máj. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Milyen problémára gondolsz itt?


Gondolom, vagy elég érett és felnőtt ahhoz, hogy ne a nap minden percáben kerülj veszélybe. Ha a mostohatesók miatt lenne probléma ("jaj, az Izékének miért lehet külön lakása, akkor mi is akarunk péééénzt" stb.), ezt anyukád dolga lerendezni mostohaapáddal.


Ha nagy a gond, anyukád át tud menni. Ezt hagyd meg vészhelyzetekre, ne minden 30 percben ugraszd, mert akkor tényleg balhés lesz. Figyelj oda, hogy ne pazarold a vizet, áramot. Ne élj vissza a szüleid jóindulatával, tehát ne rendezzetek őrjöngős ihb-bulit ott a haverokkal, ne vigyél fel random szexpartnereket, akiket aznap ismertél meg, és nem tudni, azok-e, akiknek mondják magukat. Ne amortizáld le a lakást. Engedély nélkül ne fess falat, ne fúrj, ne faragj. Ne kerülj rossz viszonyba a szomszédokkal. Ne hallgass túl hangosan zenét. Ne dicsekedj a nevelőtesók előtt. Próbálj meg magadra mosni, takarítani... ha anyukád nem főz rád, nem kikövetelni tőle. Ha ezeket betartod, nem lesznek nagy gondok.


Ami pozitívum:

- valószínűleg mindenkinek nyugisabb lesz a balhék nélkül

- nem kell máshoz alkalmazkodnod 24/7

- nagyobb helyed, tered van - ha engedik anyukádék, sokkal személyesebb, hozzád illőbb dizájnú helyet tudsz belőle faragni, persze nyilván értelmes határokon belül (olyasmit nem csináltok, amit a főbérlő tilt).

2018. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Mi az előnye? Nyilván az, hogy tök ingyen a feneked alá tesznek egy "saját" lakást, ahol azt csinálsz, amit akarsz, senkivel nem kell osztozkodnod és még fizetned sem kell érte, sőt, még a kaját és egyebeket is mind megveszik neked.

Hátránya annyi, hogy cserébe gondolom azért magadra kell főznöd, mosnod, takarítanod. Bár ez minimális házimunka, főleg, ha egyedül élsz.

Azért, ha ezt hosszabb távra tervezitek, akkor csináltassatok neked új lakcímkártyát.

2018. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mázlista vagy.
2018. máj. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azt természetesen tudom, hogy mit szabad és mit nem, elég jó nevelést kaptam, a takarítással és társaival sincs gond. Viszont pl. a gyámügy mennyire szól bele, vagy őket ez nem érdekli úgy, hogy meg van a szülői engedély?
2018. máj. 26. 23:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan osztálytársam, aki a bátyjával élt együtt úgy, hogy egyik sem volt nagykorú, szintéb a szülők tudtával és támogatásával. Nekik ezzel nem volt gondjuk.
2018. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha baj is lenne, amiről a gyámügy nem tud az nem fáj. Nekem lenne valakim aki ilyet fizet nekem én mennék szó nélkül, egyedül lehetsz jó az.. Irigyellek gec :O
2018. szept. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!