Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mennyire lehetséges?

Ez mennyire lehetséges?

Figyelt kérdés
Lehetséges az, hogy egy buta családfából, melyben alacsony intelligencia szinttel rendelkeztek eléggé régre visszamenőleg is, születik egy olyan gyermek, amelynek rendkívül magad az intelligencia szintje, rendkívül értelmes, könnyen tanul és eltér a családjától, az egyszerű dolgoktól eltérően a tudomány érdekli, stb?

2018. jún. 3. 11:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
25%
Nem hiszem, hogy ez lehetséges.
2018. jún. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, az intelligencia egy részben öröklődő dolog szóval nem gyakori, de előfordul. (nem feltételes mód, a gyakorlatban is született már 2 elme-szociális intézményben élő ápoltnak hiper-intelligens gyereke)
2018. jún. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
22%

Nekem apukám sajnos elég buta,egy szakmunkása van a 8 általános után,de 2db 2 jegyű számot is nehezére esik papíron összeszorozni,illetve ilyen alapvető dolgokat se tud hogy a Watt az a Volt x Amper

Az anyukám szintén egy szakmunkással büszkélkedik csak,viszont őt külön tisztelem amiatt amilyen odaadással azt a munkát végzi. Ő kicsit értelmesebb,de politikáról,művészetről,filozófiáról vele se lehet beszélni,nem tudja pl ki volt Nietzsche vagy Freud. Viszont a szülei tanárok voltak szóval műveltebbek.


Aztán itt vagyok én,nagyszülőket sose ismertem,mégis 18 évesen 176-os IQ-m van,sose tanultam életemben egy percet se (mondjuk el is itélem az oktatási rendszert,visszataszító sok dolog) mégis jobb dogákat írtam mindig a legnagyobb strébereknél is úgy hogy ha be is jártam akkor is csak origamizni,annyira untatott a tananyag,mivel nekem alapvetőnek tűnt,illetve szabadidőmben amíg más az érettségi tételeket nyálazza át az osztályból,én alkalmazott matematikával foglalkozok hobbiból.

Egyetemre viszont nem tudom hogy felvesznek e,mivel hiába szinte biztos hogy 90% felett lesznek az érettségiim,az évvégi jegyeim kettesek,hármasok. (5-ös dogák,1-es házik és órai munkák)

2018. jún. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
25%

Szóval buta szülőknek is lehet tanárok szavával "pofátlan zseni életművész" gyerekük.


A nagynéném is hasonló mentalitású,lazán nulla tanulással elvégzett egy csomó iskolát,egy darabig a Teva egyik fő vegyészmérnöke volt,majd megunta hogy olyan gyógyszerekhez adja aláírását amiben más mennyiségű hatóanyag van mint a dobozon feltűntetve és olyan mellékhatásokkal amit szintén nem említenek,így felmondott,nem ért neki ennyit a 430 ezres nettó és most időseket gondoz 60 ezerért

2018. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
39%
Ez igen valószínűtlen. Valószínűbb hogy az a gyerek csak okosabbnak hiszi magát a szüleinél. És igen, részben örökölhető dologról van szó, de erős hatással van rá a környezet is, az otthon látott\tanult dolgok.
2018. jún. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%
"felmondott,nem ért neki ennyit a 430 ezres nettó és most időseket gondoz 60 ezerért" ez csak azt bizonyitja hogy intelligens ember is lehet ostoba.
2018. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mint az ötvennyolc százalékos is mutatja, az emberek sokszor nincsenek tisztábban a művelt, meg az intelligens közötti különbséggel. Attól hogy valaki tájékozatlan, még lehet magas az I.Q-ja.
2018. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%
A MENSA-tagok között is vannak magas végzettségűek, meg kétkezi munkások- Ha valaki nem tudná: A MENSA egy olyan "szervezet" ami a magas I.Q-val rendelkező embereket tömöríti magába.
2018. jún. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
31%
3-as! Na persze, álmodj királylány! 😂
2018. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
32%

Nem hülye a nagynéném,csak a lelkiismerete még megvan.

Nem értem miért kaptam 0%-ot,csak leírtam amit látok.

Anyukám pedig az alapműveltség hiánya miatt rengeteg irányzattal sincs tisztában,ezért buta sok dologhoz,de a munkájához (fizikai) pedig ő ért legjobban mert amúgy ügyes,szóval nem értéktelen egyáltalán,nagyon is jó ember,nem minden az ész.

Nagynénémet is többre tartom így.

2018. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!