Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Az egész életem egy kész káosz volt, és a mai napig nem változott ez az állapot. Édesapám 2 éves koromban lemondott rólam, és a báttyámról. Édesanyám változata, és édesapámé teljesen különbözik. Édesanyám elmondása szerint, azért mondott le rólunk, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie. Édesapám elmondása szerint, azért, hogy édesanyám és nevelőapukám megkapják könnyebben a ránk felvett házat. 15 évig nem beszéltem édesapámmal, most 17 éves vagyok és tegnap előtt átmentünk a párommal és megkérdeztem, hogy miért hagyott el minket, miért nem keresett. (Egy faluban lakunk) Elmondása szerint, ő keresett volna de édesanyám és nevelőapám megtiltotta.(Nevelőapámról tudni kell, hogy büszke, és makacs, édesapám pedig béketűrő ember.) És ugye, most itt jön a nagy kérdés, hogy mi legyen? Nevelőapám, nagymamám, és a testvérem nem tudnak még az egészről. Testvérem, és a nevelőapukám tuti, hogy rosszul fogják lereagálni ezt. Pedig szerintem jogom lett volna tudni az igazat, és ettől nevelőapukám ugyanúgy nevelőapukám maradt. Igaz nem foglalkozott velünk sokat, de akkor is felnevelt. Szerintetek mit tegyek, hogy ebből az egész káoszból ne legyen az hogy két szék közé essek?

2018. jún. 5. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ne mond el nekik vagy kérdezd meg újra anyukádat hogy mesélje el a történetet rendesen,az is lehet hogy mind ketten hazudnak neked.
2018. jún. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%
Ha egy faluban laktok, TE miért nem kerested? ;)
2018. jún. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy lemond rólatok, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie.
2018. jún. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Előző: ezt rosszul tudod. Van olyan.
2018. jún. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 Abban az esetben van ilyen, ha az új férj/élettárs a nevére veszi a gyerekeket. Ebben az esetben a vér szerinti apuka minden kötelezettsége megszűnik, hiszen nem ő lesz a jog szerinti szülő.

Itt nyilván pont ez történt, hiszen anyagi okokból mondott le róluk, apuka változata szerint.


Kérdező, mostanáig miért nem merült fel benned, hogy megkeresd apukádat?

Én felvállalnám a helyedben, senkit nem fogsz kevésbé szeretni azért, mert megismered a szülőapádat. Ám azt is tisztázd le magadban, hogy mit vársz tőle? Ennyi év után már nem várhatsz őszinte apa-gyerek viszonyt. Van még értelme egyáltalán?

2018. jún. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért nem kerestem őt, mivel édesanyám elmondása szerint nem számítottunk neki. Én nem várok el tőle semmilyen viszonyt, csak meg szeretném ismerni. Ennél többet nem akarok.
2018. jún. 5. 18:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!