Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, ti ebben...

Kisgyerekes anyukák, ti ebben az esetben elmennétek akár tettlegességig is?

Figyelt kérdés
Ha a szemed láttára, egy másik anyuka strandon, játszótéren, parkban stb. (szóval olyan helyen, ahol sok szülő és gyerek van) de testi fenyítést alkalmazna a gyerekeddel szemben (pl. pofon, elfenekelés, megrángatás)? Nekimennél a másik nőnek, ha ezt tenné? (tegyük fel a gyerek előtte kihúzta a gyufát ennél a nőnél, csinált valami olyan dolgot)
2018. jún. 12. 18:37
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Nem "de testi fenyítést alkalmazna a gyerekeddel szemben", csak "de" nélkül.
2018. jún. 12. 18:39
 2/45 anonim válasza:
51%
Bántani a másikat sose szabad csak ha ő akar bántani téged.De viszont kiabálhatsz vele.Csak annyit tehetsz.
2018. jún. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
90%
Én megtaposnám az biztos. De az is felvetődik hogy egy gyerek miért enged meg magának olyat amire egy másik szülő így reagálna? Én hol vagyok olyankor? Látom hogy a gyermekem valakivel szemtelen elhozom onnan rászólok. Kvázi az én hibám mert nekem kell figyelnem a saját gyerekemre, de ezeken felül akkor sem jogosít fel semmi senkit arra hogy tettlegességig fajuljon a dolog egy kisgyermekkel.
2018. jún. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
92%

Annak biztos nagy haszna van, ha összeverekszem egy nővel...


NEM. Maximum ráütnék, hogy elengedje a gyermeket, ha nem akarja ideadni, de ha a gyerek már nálam van, max. picit üvöltenék, de inkább eltűnnék és a pici lelkét istápolnám (meg a magamét, mert nem lennék nyugodt).


De azzal is egyetértek, aki szerint a gyerekre vigyázni kell. Azért egy rendesen nevelt gyereknek valakinél ennyire kihúzni a gyufát, az általában idő... Hol voltam addig?

2018. jún. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
98%
Nem verekednék. Feljelenteném. De egyébként esélye sem lenne rá, kisgyereket nem hagy normális szülő felügyelet nélkül. Amúgy érdekelne: miért is emelne kezed egy idegen a gyerekre? Odáig sem juthatna a gyerekem hogy ennyire kiakasszon egy felnőttet.
2018. jún. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
69%
Bar nem anyuka vagyok, de kerultem ilyen helyzetbe. 4 eves volt a fiam, mikor betolakodott egy masik gyerek ele a csuzdanal. A masik gyerek apukaja tarkon legyintette a a fiam. Utana eltort az arccsontja, nekem meg a gyurusujjam.
2018. jún. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
59%

Pontozzatok le,de ha valaki az en gyerekeimet rangatgatna egy jatszon vagy barmi mast tenne veluk,valoszinuleg annyira megcsapkodnam,hogy utana azt se tudja hol van...


De nyilvan nem hagynam eleve olyan dolgot tenni oket,amiert valaki igy lepne fel. Bar akkor azt is pont lesz*rnam,akkor is neki mennek mert a gyerekeimrol van szo.

2018. jún. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
57%
Ha a gyerekemet megütné valaki, picshán rugdosnám, szerintem a mentô vinné.
2018. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
61%

Segítségből mondom, félreértés ne essék: nem mindig könnyű bizonyítani, ha rendőrségi ügy válik ilyesmiből, hogy vajon önbíráskodást kivitelezett-e az, aki a kárvallott, vagy vajon jogos önvédelemnek ítélik-e meg.


Tehát jobb óvatosnak lenni, értem ez alatt: csak annyit tenni, amennyit muszáj, a törvény szempontjából. Pl jogod van kirángatni a másik kezéből gyermeked, ha megragadja, erőszakoskodik vele stb, de jobban jársz, ha nem ütöd meg a támadót.


Más eset az életveszélyes támadás, olyankor szinte biztosan vissza lehet ütni, ha ez az ára az önvédelemnek, vagy mások megmentésének, adott esetben. Legalábbis a törvény szempontjából. Mert egyértelmű védekezésről volna szó.


De a kérdéses helyzet a törvény részéről változóan megítélt.

2018. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
46%

Mert a gyereknek aztán hatalmas nagy baja lesz, ha valaki ad neki egy kisebb pofont vagy a fenekére csap, ha valami rosszat csinál. Életreszóló lelki trauma gondolom.

Az ilyenekből lesznek az olyan szülők, akik fel vannak háborodva, hogyha a gyerekétl lecseszi és kiküldi az óráról a tanár, miután az egész órát végigtrollkodta, mondván hogy az én gyerekemet aztán csak ne fegyelmezze senki.

És az ilyen a saját gyerekével szúr ki a legjobban, mert egyszercsak kikerül a felnőtt világba, ahol nincs ott anyuci, és nincs aki megvédje. Az ilyen marad a szülei nyakán 40 évesen is, persze kizárólag azzal az indokkal, hogy nagyon drágák az albérletárak és amúgyis jól megvagyunk.

2018. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!