Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olvasgattam itt a kérdéseket és merítettem ihletet a saját életemből is, így megfogalmazódott bennem pár gondolat...


Ha valakinek tehetősek a szülei/nagyszülei, azok miért ne támogathatnák a gyereküket/unokájukat?

Nyilván nem azokra gondolok akik hó közepén az aprót tologatják, hogy legalább kenyeret tudjanak venni.


Sok olyan család van a környezetemben (nálunk is van ilyen sztori), ahol a fiatal házaspár vért izzad, hogy az önerőt összerakja a kis lakásra, a szülők meg a 3. 10 milliós kocsit veszik a garázsba.


Nyilván nem az ingyenélőkről van szó, akik 30 évesen is élősködnek a szüleiken és kihasználnak másokat. De miért baj az, hogy ha a szülőnek/nagyszülőnek megvan mindene, akkor támogatja a gyereket/unokát? Igen, saját pénze, azt csinál vele amit akar. De viszi a sírba? És irigy sem vagyok, mert szerencsére van pénzünk és egy házunk a férjemmel, megvan mindenünk. De volt, amikor nem volt így.


Én csupán azt nem értem, hogy ha van egy nagy háza az illetőnek, van 2 kocsija, van pénze, az miért nézi el, hogy kínlódik az egyszem gyereke pl.


Lehet bennem van a hiba és én vagyok fura, de én a lehetőségeimhez mérten támogatni fogom mindenben a gyerekem és ha másban nem is tudok majd, legalább a lakásába besegítek vagy megveszem ha tudom.



2018. jún. 14. 10:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Én is ismerek például egy "sikeres" könyvelőt aki a vállalkozókkal történő összejátszással annyi adót titkol el az állam elől hogy polgárpukkasztó luxuskocsija meg hatalmas háza van. Míg a gyereke meg albérletben tengődik és a szociális fóbiája miatt egyik munkahelyen sem találta meg igazán azt amit várt volna.

Szerintem ennek és a hasonló többi példának az a magyarázata hogy aki tisztességes úton lett jómódú az segíti is a gyerekeit. Ez figyelhető meg az életben.

2018. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%
Mert amiért nem kell megdolgoznod azt nem becsülöd annyira. De miért is kéne alá pakolni mindent? "Anyáméktól van" az nagy karrier...
2018. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem vezetek statisztikát ebben a témában, de szerintem azok a szülők, nagyszülők vannak kisebbségben, amilyeneket a kérdező leírt. A többség, igenis, támogatja a fiatalokat.

Más részről pedig, a fiatalok is küzdjenek, küszködjenek, szerénykedjenek egy kicsit, tudják meg, hogy a sült galambok nem röpködnek a levegőben! Én - amikor kellett - segítettem a gyerekeimet.

2018. jún. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Tudtommal az én nagyszüleimnek tisztességes munkája volt, ebből vásároltak anno 4 ingatlant. De ismerek orvosokat, ügyvédeket is akik ugyanígy vannak...


Utolsó! Nem arról van szó, hogy kell vagy sem. Hanem hogy ha megtehetem, akkor miért ne? Saját példa: ha van feleslegesen (értsd: albérlő sem lakott benne) pár ingatlanom, akkor én nem eladnám és Top Shopos cuccokat vennék belőle (mert mindenem megvan), hanem legalább a lakás önerőjét kifizetném belőle azoknak, akik most akarnak elindulni az életben.

2018. jún. 14. 10:41
 5/16 A kérdező kommentje:

És még egyszer mondom: nem arról van szó, hogy az otthonülő, nemdolgozó gyerekeimet támogatom a kis pénzemből, hanem arról, hogy a fiatal házas gyerekeimnek/unokáimnak segítek elindulni az életben.


Ismerek olyanokat is persze, akik suli után kaptak egy lakást/autót stb. Semmivel nem lettek kevesebbek mint azok, akik küzdenek a hitelekkel, maximum az előbbieknek nyugodtabb élete van.

2018. jún. 14. 10:43
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Jómód ide vagy oda, komplett lakást nem vennék a gyerekemnek. Albérletben természetesen támogatnám anyagilag, amíg szükséges, de amint el tudja tartani magát, ezt sem csinálnám. Mégis hogyan tanul meg egy fiatal bánni a pénzzel, ha anyu-apu folyton megtömi a zsebét? Rá kell jönnie, hogy hogyan ossza be, hogyan takarékoskodjon stb és igen, azt is, hogy bizonyos dolgokról (pl.heti három alkalom kocsmázgatás) olykor le kell mondania.

Nem kell hagyni éhen halni a gyereket, mint mondtam, segíteném is anyagilag, amíg rászorul (tanul vagy kritikán aluli a fizetése), de utána nem. Én is megdolgoztam azért, amim van és pont így tanultam meg a dolgok értékét megbecsülni.

2018. jún. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk egyformák akkor. Lehet ők is így gondolkodnak, mindenesetre érdekes megismerni ezt a nézőpontot is.


Én most is azt mondom, hogy amíg nem megy át élősködésbe és kihasználásba, addig amíg tudom, addig segítenék mindenben. Már elnézni sem tudnám, hogy hitelt vesznek fel egy lakásra 15-20 évre, én meg a 3.autót veszem meg.

2018. jún. 14. 10:51
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!

Miért akarod te elkölteni és beosztani más vagyonát, mert te éppen úgy döntöttél, hogy nekik már meg van mindenük??! Igazi "magyaros" hozzáállásod van.

A sajátodat osztogassad, ha van.

2018. jún. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

Mert makacsul tartja magát az a nézet, főleg a nem jómódú tömegek köreiben, hogy csak akkor lesz belőled rendes ember, ha mindenért vért izzadsz, ha a generációk nem haladnak egyre előre, hanem mindenkit visszarugdosunk a startvonalhoz, mert csak a ninccsel lehet nevelni.


Meg vannak róla győződve, hogy kizárólag akkor lesz belőled ember, ha nincs pénzed, ha nem kapsz támogatást.


Holott, értelmes célokat nem ezzel lehet találni, értékes embert sem ezzel lehet nevelni. A nevelés csődje, ha nincs értelmes cél, értékes ember a kimeneti oldalon, ez pedig független az anyagi helyzettől. Egyszerűen, akinek az élete végéig albérlet az opció, szemben egy 15 éves hitelre vett panellel, az nagyobb eséllyel lesz bérrabszolga, mert muszáj fizetnie a hitelét. A közvélekedést ezt hívja "jó embernek", aki "megbecsüli, amije van".


Holott az ilyen ember csak a létfenntartásért gürizik, mert nincs más választása, ha nem akar a híd alá menni.


Ez még nem kritériuma az értékes, jó embernek.


Azt látom a környezetemben, hogy a jó nevelés értelmes célokat ad. Függetlenül az anyagi helyzettől.

2018. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Utolsó! Elméleti kérdés volt, ahogy fentebb is írtam. Az érdekelt, hogy ki hogyan tenne és ki mit csinálna ebben a helyzetben. Szerintem ne oszd az észt, mert láthatóan neked nincs! Nem kötekedőket vártam (ha valami, akkor ez a magyaros hozzáállás), hanem véleményeket, élettapasztalatokat.


További szép napot!

2018. jún. 14. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!