Jarhat a 2 nap?

Figyelt kérdés
Meghalt penteken mamam huganak a ferje, jar a 2 nap?

2018. jún. 17. 14:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%

10, inkább meg se szólaltál volna...

Hozzátartozó halála esetén jár.

Hozzátartozó a közeli hozzátartozó (házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és a nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő és a testvér), illetve az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, és a testvér házastárs. Ptk 8:1, ha szeretnél tanulni...

2018. jún. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%
Lol, ezt már 2-szer megkérdezted legalább. Hagyd már abba. Jelenteni foglak.
2018. jún. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%

160 km az 2-3 óra utazás, ill. ugyanannyi vissza. Erre 1 nap szabadság szükséges, több nem.

A 2 napi szabi nyilvánvalóan azoknak van, akik a temetést intézik. Ezek pedig alapesetben a házastárs ill. a gyerek.

A költséget nem tudom, miért emlegeted. Ugyanannyiba kerül akkor is, ha kapnál plusz szabadnapokat.

2018. jún. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%

160 km nem indokolja az ottalvást, ennyi.

A munkáltató meg nem köteles elengedni.

2018. jún. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
34%
A 160 km autóval tényleg nem sok, de ha netán vonattal/busszal akar menni a kérdezö és közben egyszer vagy többször át kell szállni, akkor már lehet símán 4-6 óra is (tapasztalat)
2018. jún. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
33%

Sőt, ha gyalog megy hegyen-völgyön át, akkor még sokkal több. Akkor egy hét szabi is kell oda és micsoda szemétség, hogy az állam nem ad neki a rokon (nem vérrokon) temetésére ennyi plusz szabit...

Akinek időben vagy anyagiakban vállalhatatlan, hogy eljusson oda, az ne menjen. Ez ilyen egyszerű.

2018. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
64%
aztkva, nullára pirospacsiztátok a törvényt. Hülyék gyülekezete.
2018. jún. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17 itt MINDENT lepontoznak, én is másoltam már be érvényes törvényt, az is valami 22%-ot ért el a pontozók szerint :D írtam, hogy ne nekem mondják, lehet írni a képviselőjüknek :D
2018. jún. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!