Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen szülővel...

Mit lehet tenni ilyen szülővel? Meg lehet változtatni a nézőpontját?

Figyelt kérdés
Már kisebb koromban is mindig mondta anyum, hogy majd beépítjük a tetőteret és ott fogok lakni a barátommal stb, de nem igazán foglalkoztam akkor még ezzel, aztán néhány hete nálunk volt a barátnője és beszélgetett vele, hogy milyen jó, hogy a tetőteret be lehet építeni így nem kell elköltöznöm meg külön házra költeni..majd pár napja történt, hogy jöttem haza a barátomtól és mondja anyum hogy 'nehogy oda költözz ez az otthonod' és a mai napig abban a hitben van, hogy a barátom fog ide költözni és itt fogunk élni, nem értem miért nem akar engem elengedni, neki az az elképzelése, hogy itt maradunk örökre és velük lakunk majd, inkább nem is említem neki, hogy én fogok a barátomékhoz menni, és az sem lesz állandó mert természetesen külön költözünk ahogy tudunk.
2018. jún. 19. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Anyukádnak abból a szempontból igaza van, hogy egy átlagos fizetésből nagyon nehéz úgy elköltözni, hogy takarekoskodni is tudjon az ember (pl. Autó, saját lakás/ház). Ezzel biztosan csak jót akar nektek.

Ha más szempontokbol sem akarja elengedni a "kicsilányát", mondjuk nem tudja elfogadni, hogy felnőttél, ez is érthető, hogy fájdalmas neki. De egyáltalán nem normális, ha emiatt oda akar láncolni titeket.

Egyébként te már mondtad neki, hogy nem ott szeretnetek élni? Mert a soraidbol úgy érzem, hogy nem (Bocsánat, ha nem így van). Szóval elsősorban ezt kéne a tudomasara adni, hogy ti nem így tervezitek. Talán elsőre is megérti. Ha nem akkor majd idővel túlteszi magát rajta. Úgy eljetek ahogy ti szeretnétek, a lényeg, hogy ezt közöld vele.

2018. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Most olvastam újra, hogy írtad, hogy inkább nem is emlited neki, hogy te fogsz a baratodekhoz menni. Ezek után nem csodalkozz, ha abban a tudatban van, hogy ott fogtok élni, ha te nem is mondasz neki ellent.
2018. jún. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Amikor még nem volt meg a barátom, akkor mondtam neki hogy külön fogok élni és nem maradok örökre velük, erre úgy össze veszett velem, hogy majd akkor ne számítsak rá stb. Ezek után hogy hozzam fel megint?
2018. jún. 19. 11:30
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

mit tesz majd mikor költözöl? lekötöz? :D

szerintem mindenképpen mondd meg neki, hogy nem tervezed otthon leélni az életed, már csak azért is, mert ha ő beépítteti a tetőteret, te meg lelépsz, akkor élete végéig azt hallgathatod, hogy mennyi pénzt kiadtak rá, te meg bele se sz.artál

2018. jún. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem lesz annyi pénze hogy meg tegye, de fogom vele közölni, csak tudom milyen. Ő soha nem lakott külön egy percet sem és gondolom azt hiszi úgy fogok élni mint ahogy ő tette.
2018. jún. 19. 11:47
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jót mosolyognék, aztán ennyi.


Inkább albérlet, mint a szülők nyakán élni. KIZÁRT.

2018. jún. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

Világosan kellett volna kommunikálnod édesanyád felé, hogy nem kívánsz hosszútávon ott élni. Nem csodálom, hogy tervezi az építkezést, ha soha nem is említetted neki, hogy neked más terveid vannak, miközben ő többször említette neked, hogy a tetőteret be szeretné építeni neked és a párodnak.


Egyszerűen mondd meg neki legközelebb, ha ismét előjön ez a téma, hogy ti külön terveztek menni.

2018. jún. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy tervezte anyám, pedig nem is volt jó a kapcsolatunk. A gondolat, hogy én egy betontálcányira éljek tőle megrémített. Aztán az első adódó alkalommal elköltöztem, egy hétig sírt, de kiheverte és a kapcsolatunk is rengeteget javult.

Aztán megtanultam a saját káromon, hogy más házába költözni nem móka, mert veszekedéskor mindig előkerül az "én házam" szöveg és sosem leszek igazán otthon.

2018. jún. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem enged el? Elköltözöl, kész.
2018. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Ha elköltözöl ne számitsz rá,te se oknélkül menekülnél pasihoz.. Az ilyen aki nem képes önnálo életre engedni ne szüljön vegyen pluss mackot..
2018. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!