Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs kaja, nyaralás, élet ez...

Nincs kaja, nyaralás, élet ez egyáltalán?

Figyelt kérdés
A tv-ben voltak családok, akik "mélyszegénységben" éltek. Szülőknek 8 általános,gyerekek egésznap iskolában.Anyuka nem dolgozik,apuka meg hébe-hóba, ha akad valami segédmunka. Miért nem tanulnak/dolgoznak? A gyárak 8 osztállyal operatornak felvesznek. Miért nem tanulnak? Ingyen elvégezhető, egy csomó szakma közül lehet választani. Miért vállalnak 3-5 gyereket? Miért élvezik a vajaskenyeret, meg hogy semmit nem engedhetnek meg maguknak?
2018. jún. 22. 23:29
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
71%
Mert prolik,tegnap majd nem hülyét kaptam egy ilyen családtól,elöttem álltak a pénztárnál,4 gyerek vinyogott h 5 forintból milyen rágo jön ki,anyuka meg pakolta vissza stornozva a fele kosarat,kb fél ora,uzlevezeto hivás mert stornozni se lehet akármennyit.. Mondtam h kifizetem,nekem ez nem ügy csak haladjunk,erre bunkozott h dugjam fel a pénzem oda,pénzes pitcha vagyok. Mondtam h nem vagyok az,én tanultam dolgozok és annyi gyerekem van amemnnyire futja.. Prolik,ennyi.
2018. jún. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
92%

Itt a faluban is van egy család 7 gyerekkel és úton a következő!!

Semmi végzettség az anyának mert 16 éves kora óta szül.. az apa hetes németbe ment ki. A legnagyobb lány terhes, nem tudja ki az apa.

Borzalmas látni hogy élnek főleg, hogy nyár van. Egész nap az utcán lézengenek.

2018. jún. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
72%

"Miért vállalnak 3-5 gyereket?"


Ha végignézted a filmet, akkor tudnod kell, mert minden dokumentumfilmben elmondják, anélkül nincsen dokumentumfilm. Én is abból tudom.

1. Nincs pénzük patikára.

2. A gyerek az egyetlen öröm az életükben.

2018. jún. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
85%
3. a gyerek (gyes) a fő bevételi forrás
2018. jún. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
93%
Én kisvárosban lakom, itt is van néhány ilyen család. Pár utcányira tőlünk lakott egy család, ahol majdnem tíz gyerek volt, pontos számot már nem tudok. Akkor maradt abba a gyerekek kipottyanása, amikor az apjuk meghalt jó pár éve. A gyerekek közül sokan tetvesek voltak, emiatt sokáig (még a lányok is) majdnem kopaszon jártak. Nem tudom hogy hogy, de internetre egy ideig futotta nekik (volt facebookjuk), de idővel már kikapcsolták az áramot és a meleg vizet. Egy ideje nem "leskelődtem" utánuk facebookon, de a legutóbb láttam, hogy a három legidősebb gyereknek már gyereke van (vagy úton volt). A két legidősebbről tudom, hogy a középiskolát nem fejezték be. Ilyenkor vagyok mérges, hogy igaz nem az én életem, de miért kell ennyire nem biztos alapra gyerek? Szerintem nekik a friss kenyér is luxus lehetett néha, ami elszomorító.
2018. jún. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
61%
Nem ismerem a konkrét esetet, de ezer féle élethelyzet van, ami meggátolhatja őket a kitörésben, köztük önmaguk is. Te most csak a dolog pénzügyi oldalát nézted, de talán fontosabbak a lelkiek, testiek.
2018. jún. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
68%

Nem is akarnak kitörni ebből.

Aki dolgozik az szerintük "paraszt".

A gyerekek után járó pénz a fő bevételi forrásuk.

2018. jún. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
88%
Ők is így nőttek fel, nincs pozitív példa előttük.
2018. jún. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
79%

"Miért nem tanulnak/dolgoznak?"

Mert esélyes, hogy ők is igy nőttek fel.


"A gyárak 8 osztállyal operatornak felvesznek."

Nem feltételenül, pláne ha megtudják hogy gyerek is van.Pkusg nem mindenütt vannak gyárak se.


"Miért nem tanulnak? Ingyen elvégezhető, egy csomó szakma közül lehet választani."

Mert egyrészt nem mindenki képes tanulni, másrészt nem is akar, illetve az egy dolog, hogy maga a képzés ingyenes, de továbbra is szükséges felszerelés, könyv hozza, amire már nincs pénze.


"Miért vállalnak 3-5 gyereket?"

Mert nincs pénze fogamzásgátlásra, a környezete az sulykolta bele, hohy az abortusz gyilkosság és különben is kap csaladipotekot a gyerekek után.


"Miért élvezik a vajaskenyeret, meg hogy semmit nem engedhetnek meg maguknak?"

Nem élvezi, de ez van, nem ismer mást.

2018. jún. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
90%

azért a maslowi hierarchiának elvéből azt a mozzanatot kihagyod, hogy persze tanulni és dolgozni is csak úgy lehet, ha nem az viszi el a figyelmedet és az energiádat, hogy kopog a szemed az éhségtől.


szal ördögi kör ez sajnos, és hát a szokásos: megindul egy hógolyóval, azután nagyon hamar lavina lesz belőle. nem igazán létezik ebből visszaút. nagyon könnyű mondasni, hogy tanuljon, tanuljon, de tudod te, milyen költségekkel jár egy gyerek tanulása? hiába ingyenes az adott tanfolyam, ha pl olyanokat hallok, hogy nincs pénze bejárni se, ruházkodni se, enni se. pontosan erről szól a mélyszegénység ...

egy idő után pedig rezignálódnak és már kb semmi se érdekli őket, csak a minimum-szinten való létfenntartás, ami persze logikus.

2018. jún. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!