Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kell szülői engedély/beleegyez...

Kell szülői engedély/beleegyezés külföldre hotelbe, ha van velem egy 18 feletti/felüli kísérő?

Figyelt kérdés

Most ősszel mennénk Ausztriába, én 16 vagyok, a haverom 24 és osztrák állampolgár. Kell valami nyilatkozat a hotelbe, hogy szülő nélkül vagyok, csak a haverommal?

(Slayer lesz!:D)


2018. jún. 24. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Határátlépéshez kell
2018. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szoktam kint lenni nála, a határon bőven átengednek, még megsem kell állnunk az okmányokat felmutatni.
2018. jún. 24. 12:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Épp nem kell, mázlid van.


Akkor van ciki, ha egyszer elkérik valamiért, és nem lesz nálad.


16 éves vagy, kiskorú, anyád-apádnak igazolnia kell, hogy engedélyükkel mész ki, nem lopnak vagyy szöksz.

2018. jún. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az okmányaim mindig velem vannak, azokat sosem hagyom sehol, szóval abból gond nem lehet, hogy nem lesznek nálam.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. jún. 24. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

Nem kell.

#1 határátlépéshez miért kellene szülő???? nincs is már határellenőrzés, csak átmész. nagyon ritkán van, alkalomszerűen,ha okmányaid rendben vannak, senki nem kérdez semmit... Ha egy osztálykirándulás lenne Romániába, ahol nézik az okmányokat, akkor minden szülőnek a határig kellene kísérnie a buszt??? :DDDDD

Én Oberwartba járok suliba, oda se kísér senki, iskola busz minket. Papírjaid legyenek nálad és kész.

2018. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%

Nem. :)

És az is hülyeség, hogy a határon kéne bármilyen papír a szülőktől. Rendszeresen járok Ausztriába, egyszer sem volt probléma abból, hogy anyuék nélkül voltam.

2018. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!