Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom csökkenteni akarja...

A családom csökkenteni akarja a (nem létező) önbizalmam. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődött, hogy megtetszettem egy férfinak akit anyukám is ismer. Mivel ez a férfi több mint 10 évvel idősebb nálam (kis korú vagyok) így én nem akartam ebből kapcsolatot. Viszont édes anyám és a nagymamám erőltetik...

Valójában kinézetileg se tetszik, de nem ez a fő problémám, inkább a viselkedése (nyuszimuszi természet, én erős, védelmező férfit választanék).


Majd mikor látták rajtam, hogy nem tudják rám beszélni más módszerre váltottak beszélgetés helyett...


A külső tulajdonságai már kezdték kritizálni.


Nagyon nehéz volt egészséges önbizalmat felállítanom és ez mostanra -pszihologusi segítséggel is sikerült.


Most azt mondogatja, főként nagymamám, hogy ne vagyok szép ahhoz a férfihot képest, és milyen csúnya vagyok szemüvegben, és hasonlók..



Minap hallottam, amikor anyukámnak mondta, hogy csak az önbizalmamat akarja letörni, hogy összejöjjek azzal a férfival (mégegyszer megemlíteném, hogy még kis korú vagyok, a férfi pedig több mint tiz evvel idosebb).


Illetve egy másik beszélgetés során arról volt szó, hogy pár évesen belül gyereket kellene szülnöm, mert annak a fickónak már nem szabad túl sokat várnia a gyerek vállalással.

Én még szeretnék egyetemre menni, élni.. Gyerek nélkül...

Hatalmas felelősség egy gyerek és se a saját, se egy gyerek életét nem akarnám tönkre tenni a túl korai gyerek vállalás miatt.... Holott nem lenne más választásom ha ezt a férfit választanám...

És szó sincs átmeneti kapcsolatról se, vagy összeházasodunk vagy semmi.... A nagymamám szerint.



Kédem én, ez véletlenül nem az én életem? Az én döntéseim? Az én pofonaim?


Miért akarják megmondani mit és hogyan tegyek. Ők elrontották az életüket, mert fiatalon 10 évvel idosebb férfihoz mentek hozzá (a nagymamám 8, anyukám 10 evvel idosebb párt talált). Nem is szabadott volna össze házasodniuk, és mindig azt mondták hogy én okosabban találjak párt magamnak. Erre egy ilyen lehetőséget kapok.....


Ilyenkormit tegyek?


Köszönöm annak aki elolvasta. :)



2018. júl. 2. 04:56
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
97%

Állj ki magadert! Mondd meg a fickónak hogy apad is lehetne és nem vonzó személyiség számodra.

De ez azért mégis furcsa ha kamu ha nem kamu akkor is kikérem magamnak a te életed te tontesed

2018. júl. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez valóban nem kamu, a családtagjaid tuti nem épelméjűek. Bírd ki érettségiig, utána menj jó messzire egyetemre. Ha 16 éves elmúltál, vállalhatsz diák munkát is, legalább lesz egy kis pénzed, de arra figyelj, hogy nyiss saját számlát, amihez nem juthatnak hozzá.
2018. júl. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

Nem hiszem, hogy nem kamu. Ennyire ősember szinten nem lehetnek nők. Apád hol van?

Minden esetre ha mégse kamu, akkor annyit mondok, hogy költözz el jó messzire az első adandó alkalommal.

2018. júl. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonymousreview60 ***** válasza:
97%

Ez annyira nonszensz, hogy elhinni is nehezemre esik, hogy ilyen emberforma állatok(!) még élnek ma.

Kiskorú (< 14), de akár csak fiatalkorú (< 18) esetében ilyent tervezni, de akár csak gondolni és kimondani súlyos lelki bántalmazás.

2,3-mal egyetértek, és ezt vedd komolyan! Tanulj, különben nem lesz jövőd!

Jesszus!

2018. júl. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
46%
Jesszusom, már megint nem bírsz magaddal? Csak ide kellett röttyentened egy A4-es történetet? Neked valami baj van az agyaddal!
2018. júl. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
68%

Emberek, miért lenne kamu? Ki lenne az az idióta, aki negyed órát elpazarolna az életéből azzal, hogy megírja ezt?


Nos, csak azt tudom mondani, mint az előttem lévők. Állj a sarkadra, mondd meg a férfinak, hogy hagyjon téged békén, SZ*RD LE, amit a kinézetedre mondanak, nem hinném, hogy komolyan gondolják, hisz mint említetted, azért vágják ezeket a fejedhez, hogy összejöjj azzal a férfival (mondjuk ebbe nem sok logikát látok) járj el diákmunkára, spórolj és amint betöltöd a 18-at, KÖLTÖZZ EL A P*CSÁBA, JÓ MESSZIRE. Bocsáss meg, de részvétem, hogy ilyen gyök2 emberekkel vagy körülvéve!

2018. júl. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
33%
Minden nap tele az oldal kamu kérdésekkel.Unatkoznak az iskolàsok.Ez is egy közülük.
2018. júl. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Te kérdezo ez milyen mondat?!: "A külső tulajdonságai már kezdték kritizálni."
2018. júl. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
8%

“pszihologusi segítséggel is sikerült“


Éveket jártál kezelésre, és egyszer sem olvastad el, mi van az ajtóra kiírva? Segítek: pszichológus. Innentől kezdve pedig nem hiszek a mesédben.

2018. júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Azt akartam irni, hogy az én kinézetem kritizálják, csak véletlenül félre írtam, mert telefonról tettem fel a kérdést.

Ha kamu lenne nem kértem volna segítséget, ugyanis a barátaim se tudnak nekem segíteni, mert nekik is csak az a tanácsuk, ha nagy korú leszek költözzek el.

Nem gondoltam volna, hogy ennyien válaszoltok. De köszönöm mindenkinek.

Valójában már dolgozok diákként, pont ezek miatt.. Én is a költözésre gondoltam, de azzal egy évet várnom kell.


Édesapámnak sajnos ezt ne lehet, elmondani, mert ha ezt megtudná... Maradjunk annyiban, hogy annyira rosszat nem akarok se anyukámnak, se a nagymamámnak, mert ennek ellenére szeretem őket, de már nem tudok bízni bennük. :(


Köszonöm szépen mégegyszer a válaszokat, a helyesírási hibákért pedig bocsánat.

2018. júl. 2. 15:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!