Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem az egészségi állapota...

A férjem az egészségi állapota miatt nem tud munkát végezni. Az előző házasságából született 3 gyermeke után eddig fizetett gyerektartás csökkentését kell kérnem. Hogyan tálaljam ezt a volt feleségének?

Figyelt kérdés

A volt felesége is tisztában van vele, hogy nagy a baj, tudja azt is, hogy én lettem a gondnoka, de a gyerektartásra eddig is háklis volt, ezért az utolsó pillanatig vártam ezzel a lépéssel.

Az a baj, hogy eddig az 50%-ot fizette a gyerekek után illetve minimum 30000Ft-ot, most viszont a kevesebb pénzből kevesebb összeg lesz megállapítva, azt mondták, kb 7-8000Ft/ gyerek, mert csak a rokkantságijának 30%-ig lehet terhelni és azt osztják fel az összes gyermeke között, tehát már a mi közös gyermekeinket is beszámítják. Ez azt jelenti, hogy az eddigi minimum 90000Ft helyett csak maximum 24000Ft lesz az össz gyerektartás. Ez nagyon kemény váltás lesz. Mielőtt még bármit is lépnék, először vele szeretném átbeszélni a dolgokat, de félek, hogy nem fogja túl jól fogadni a hírt.

Gondoltam, áthívom őket a hétvégén és akkor próbálok vele beszélni, de azt sem szeretném, ha a gyerekek előtt rendezne jelenetet.

Volt aki azt tanácsolta, hagyjam, majd megtud mindent, ha megkapja a bíróságról a papírt, de ezt úgy érzem, mintha hátba támadnám vele.


2018. júl. 6. 08:38
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Eddig nagyjából mindent meg tudtunk beszélni normális hangnemben, nem szeretném végképp elmérgesíteni a kapcsolatot.
2018. júl. 6. 08:39
 2/29 anonim ***** válasza:
77%
miért nem a férjed tálalja neki?
2018. júl. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%

Ha tudja, hogy mi a helyzet nálatok nem fogja váratlanul érni.

Kész tényként kell közölni. Így "felkészülhet" rá és mégsem egy határozatból tudja meg.

2018. júl. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
63%
Én is ezt kérdem: miért nem a férjed mondja el?
2018. júl. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
45%

NEKED semmit nem kell kérvényezned.

NEKED semmit nem kell tálalnod.


NEM a te dolgod. A férjedé.

2018. júl. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem összegről ne beszélj, az egy határozat lesz, tény, nem a te döntésed. Arról tájékoztasd, hogy nagy a baj, és hogy te lettél az ápoló. Kikövetkezteti majd, hogy ez rá nézve is teher. (Vannak apák akik egyszerűen elhunynak és vannak nők, akik még a sírból is várják a pénzt.)

Hát kemény az élet. Neked sok erőt, kitartást!

2018. júl. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
71%

Gratulálok azoknak, akik a férjre hárítanák.

Egy gondnokság alá helyezés nem ok nélkül történik, nyilván komoly a baj.

Szomorú, hogy ti simán a férjetek nyakába sóznátok ebben a helyzetben is a kellemetlenséget. Egy normális feleség ilyenkor inkább magára vállalja...

2018. júl. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%

Nem az ő dolga? Mert ha olyan szintű dolog történt a férjével, hogy GONDNOKSÁG alá került, akkor szerintetek mégis ki a jó ég dolga lenne?


Elsősorban a kapcsolatotokon múlik, hogy mit tegyél. Ha nem túl jó, akkor hívd fel telefonon és közöld vele a tényeket. Ha viszonylag jó, akkor menj át személyesen vagy hív meg hozzátok. De szerintem semmiképpen se egy határozatból tudja meg, mert csak rontani fog a helyzeten és nem is lenne fair.

2018. júl. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%

Persze, hogy a kérdező dolga is. Mivel házasok, és gondnokságról ír, minden dolguk közös. Ez is. Nagyon szép, hogy mindenről gondoskodik.

Próbáld szépen, de határozottan, tényként közölni vele a változásokat. Összeget szerintem se mondj, azt a bíróság úgyis meghatározza előbb. Nehogy már neked pattogjon majd, lehet bajod enélkül is

2018. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
20%

Ha gondnokság alatt van a férjed, szerintem akkor is ő mondja el - ha nem stroke-ot kapott, pl. :(


Sajnálom a gyerekekekt.

2018. júl. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!