Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a gonosz,...

Tényleg én vagyok a gonosz, mert nem esek hasra egy kamasz terhességtől?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem 4 hónapja szült, még nincs 18 éves. Senki nem is tudta, hogy terhes (állítólag ő maga sem, mert végig megvolt neki és nem nőtt a hasa...). Az egész terhessége alatt bulizott, ivott, cigizett (nem csak sima cigivel) és egyetlen vizsgálaton sem volt, az orvosok mondták, hogy már az is csoda, hogy a baba egészséges és időre született. Most az egész család oda, meg vissza van, hogy jaj kisbaba, mennyire édes. Meg hogy az unokatesóm mennyire megváltozott, azóta nem bulizik, sehová nem megy, és neki ez lett megírva. Én meg csak egy kétségbeesett kamaszt látok, aki így is végighazudta az egész életét, két gimiből csapták ki és a barátja is otthagyta, ezért úgy gondolta, ez majd a megoldás. Mert azt hihetetlennek tartom, hogy közel egy évig nem vette észre, hogy terhes és semmi változást nem látott magán. A szülei így is nehezen éltek meg, jelenleg az apukája és az anyukája is két munkahelyen dolgozik, hogy valahogy megéljenek. Ott laknak egy két szobás lakásban öten, néha a lány ex-jelenlegi barátja is ott alszik. És ha elmondom a véleményemet erről, le vagyok hurrogva, hogy miért csak a rosszat látom és hogy igenis becsülendő, hogy ilyen fiatalon vállalta...


Pedig én sem vagyok öreg, 20 éves egyetemista vagyok.


2018. júl. 7. 13:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek veled, de ez az ő élete, az ő döntése volt. Becsülendő, hogy úgy bánik a babával, ahogy azt kell, és nem hanyagolja el, vagy bántja stb. Sajnos ilyen is elő szokott fordulni, de örülj, hogy az ő esetében pozitívan alakult.


L/20

2018. júl. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Jézusom. Te látod jól pedig. Érdekes általában a kamaszlányok akik nem veszik észre h terhesek. Szomszédom is "így jàrt"ebben a korban. Jól elcseszte az életét az már biztos. Aki meg őt mentegeti szintén nem 100as. De az h az anyja se vette észre h terhes... vagy nagyon kövér a lány és azért... vagy egyébként hazudik az anyja is
2018. júl. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Persze, hogy ellátja a babát, mivel senki más nincs, akire bízhatná... A szülei dolgoznak kb egész nap, az apukája sokszor éjszakás. Az öccse 11 éves, rá mégsem hagyhatja. A barátja (vagy volt barátja, nem tudni, éppen hogy vannak) meg néha megy, ott van 2-3 napot, utána 2 hétig vissza sem ír, fel sem veszi neki a telefont.


Én nem mondok semmit neki, meg úgy alapból nem szeretem ezt kommentálni, de mikor elkezdik tőlem kérdezgetni, hogy miért nem örülök, vagy miért nem ugrom ki a bőrömből, akkor azért megjegyzem, hogy nem kell feltétlenül elhinni a mesét arról, hogy ő nem tudott arról, hogy terhes.

2018. júl. 7. 13:58
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Nalunk ugyanez, csak ott konkretan a semmire (se haz, se vegzettseg, de munka se tenyleg nulla semmi) terveztek egy gyereket 3 honap kapcsolat utan, es utana mi voltunk a gonoszak, hogy ehhez az oromhirhez nem gratulalunk :"))). Csak tudnam mihez kene? Ugyes vagy szettetted a labadat? Te neked meg gratulalok sikerült a lyukba elvezned? :"D
2018. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagy gonosz,jogos a háborgásod.

De unokatesód 'vahj kitől kapta be a legyet?!'

Olyan sokat nem változhatott,ha a pasijai fent alszanak náluk😨.

(Amúgy a helyedbe kiváncsi lennék,ha te 'valószinűleg terhes vagyok,kb 3 hónapja' mit szólna hozzá a család?!)

2018. júl. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
27%
Honnan tudják, hogy időre született, ha a csaj nem is tudta, hogy terhes??
2018. júl. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mert egy babán nyilván látszik, ha koraszülött. :)
2018. júl. 7. 14:25
 8/19 anonim ***** válasza:
24%
De most már nem teljesen mindegy, hogy mit beszélsz? Ez engem is zavarna, ott van a baba, ez már kész helyzet, lehet idegesíti őket a pampogásod.
2018. júl. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%

én is oda meg vissza lennék tőle, hogy 18 évesen szült :) sikerült az életét még jobban elbaszni :) szép jövője lesz a gyereknek, akár még bank rabló is lehet ha szorgosan tanul, mert más lehetősége nem igazán lesz :)

nem is értem, hogy mért nem tudsz ennek örülni, ez az élet egyik csodája, hogy hogyan lehet elbaszni a lehető legtöbb életet

2018. júl. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem kicsit túlságosan ráfeszültel a témára. Te tudod, hogy miért. Ha meg kétségbeesett kamaszt látsz benne, akkor pláne ne “bántsd”.
2018. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!