Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy olyan férfival...

Hogy lehet egy olyan férfival együtt élni hosszú távon, akivel nem lehet megbeszélni dolgokat?

Figyelt kérdés
Lehet egyáltalán? Ha valami olyan témát szeretnék megbeszélni, ami neki nem tetszik, akkor egyszerűen nem hallja meg, vagy ott hagy. Ha tovább próbálkozok, akkor megsértődik és van hogy eltűnik napokra. Egyáltalán nem szeret az érzéseiről beszélni, sok dolgot harapófogóval se lehet kihúzni belőle, ilyen fajta. Van erre megoldás?
2010. jún. 18. 07:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán miért akarsz vele élni? Igy csak egyre nehezebb lesz vele.
2010. jún. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Van, ott kell hagyni. Vagy elfogadni, hogy annyi szeretet se kapsz tőle mint egy papírzsepitől. Abból, hogy megsértődik, meg eltűnik napokra sok jót nem merek kijelenteni. Önző és az érzelmi intelligenciája a béka kloákájánál.
2010. jún. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem eszembe sem jutna elkezdeni vele élni.

Eddig is ilyen volt, akkor miért most van ezzel problémád?

2010. jún. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
az én párom is ilyen, megpróbálom elfogadni.igaz még csak egy éve vagyunk együtt, de nehéz.
2010. jún. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretem és ő is szeret engem. Általában nagyon jól meg tudunk beszélni mindent, sőőt, de vannak érzékeny pontok nála, amikről egyszerűen egy szót se hajlandó mondani. Ez nagyon zavar és szeretnék rajta valahogy változtatni, de nem megy.

Azért írtam ki a kérdést, hátha valaki volt hasonló cipőben, és sikerült megbirkózni neki a helyzettel.

Elhagyni nem szeretném, mert ő az első, akit tényleg szeretek :( 29/N

2010. jún. 18. 08:04
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szióka!

Vagy tényleg ilyen fajta, és nem lehet rajta változtatni. Akkor nem jó vele élni, mert hosszútávon neked olyan emberre van szükséged, akinek elmondhatod az érzéseidet, problémáidat, és olyan emberre, aki érdeklődve hallgatja ezeket, és tanácsot ad és segít. Ez a normális dolog szerintem. De a férfiak nagy része tényleg ilyen.

A másik, hogy lehet, hogy nem az a fajta, csak még ő is azt hiszi, hogy az a fajta. Az én párom sem mondott el sok mindent magáról, mert volt egy törés az életében, és azóta nem adta ki az érzéseit (nem nő ügy volt, az apukája meghalt kiskorában) Szóval kiskora óta nem beszélt dolgokról. Na én aztán rávezettem, hogy ki kell mondani az érzéseket. Azóta annyit beszél, hogy még "sok" is. Aminek csak örülök. De ehhez ő is kellett. A másik, hogy vele sosem volt olyan, hogy engem nem hallgatott meg.

Szerintem az a kisebb baj, hogy magáról nem beszél, de az , hogy te nem érdekled az már baj.

Mondd meg neki, hogy erősen gondolkodjon el a stílusán és önmagán, különben nagyon komolyan mondod, lépni fogsz.

2010. jún. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Milyen témákat kerül?
2010. jún. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm neked is a választ, remélem egyszer megnyílik, próbálom nem erőltetni, mert akkor csak rosszabb lesz. Örülök, hogy neked sikerült, tehát van remény :S

Az én érzéseimet meghallgatja, segít feldolgozni, megérteni magamat, a legjobb barát és társ amellett, hogy a szerelmem. A saját érzéseiről viszont nagyon nehezen vagy egyáltalán nem beszél.

2010. jún. 18. 08:29
 9/18 A kérdező kommentje:
Milyen témákat? volt feleség, féltékenység, és ami a legrosszabb, hogy ha épp baja van, akkor nem mondja meg mi bántja, csak "hagyjam békén" majd elmúlik
2010. jún. 18. 08:31
 10/18 anonim ***** válasza:

08.28-as vagyok.

Esetleg írj neki egy részletes levelet, hogy hogy érzed magad és kérdd meg, hogy nyugodt körülmények között olvassa el és fontolja meg. Az írás megmarad, többször előveheti és emlékezteti arra, hogy milyen rossz érzés neked a hosszáállása. Semmilyen szinten nem beszél az érzéseiről? A legapróbb dolgokat sem osztja meg veled?

2010. jún. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!