Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben teljesen...

Ebben az esetben teljesen jogos hogy anya kéri a pénzét?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, anya megcsalta apát, és lelépett a pasival. Ahoz hogy lakást vegyenek maguknak anyának hiányzott x ezer eurója, azért apa eladta az apja földjeit (amit örökölt) hogy segitsen neki. Én apával maradtam, a régi családi házban. Anya most követeli a penzt apától hogy a házban maradhassunk cserébe "nekünk adja" a részét.

Anya nagyon jol él, kirándulni jár, rengeteg pénze van, háza, autója , ennek ellenére soha nem ad nekem zsebpénzt, apaval ellentétben aki éjjel nappal dolgozik hogy ki tudja fizetni anyának. Van pénze, és az örökös igyis úgyis én lennék ha anya tulajdona a ház ha az apu tulajdona. Jogosan kér még ezek után is pénzt? Ne szóljatok le én még csak egy "gyerek" vagyok, nem tudom hogy működik ez.


2018. júl. 10. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha apád kifizette anyád új házát, akkor nem jogos, hogy még pénzt követel. Pénzéhes r.
2018. júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

bocsi de nekem nem világos az egész, kié is a családi ház?

egyébként sajnállak kedves Kérdező, hogy ilyen nemtörődöm, önző anyukád van.

hány éves vagy?

2018. júl. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
A gyereke nem fontos csak pénz ilyen egyszeru te se ok nélkül maradtál apaddál. Sok nő csak a pénzért ragaszkodik a gyerekéhez a válásnál azért viszi h pumpolhassan,mozaik családban dobálják a gyerekeiket aztán le van kakilva mert csak önmaguk a fontosak.
2018. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Elég ocsmány dolog anyádtól, hogy lehúzta a családját, hogy neki jó legyen,aztán még a házrészét is követeli....undorító
2018. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Apád hülye? Kifizet anyádnak meg az új bikájának a SAJÁT örökségéből X forintot "puszira" aztán még adna?? Az a helyzet "gyerekem" hogy anyádat lehetne KÖTELEZNI tartásdíj fizetésére! Mennyit fizetett amióta elqrvult? Semmit ugye? Na akkor apád növesszen f4szt és irány a bíróság, behajtani az elmaradt tartásdíjat!
2018. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A családi ház fele anyukámé. Apa nem adott neki annyi pénzt hogy pont a felét kifizesse, épp azért anya még kér tőle.
2018. júl. 10. 14:39
 7/9 anonim válasza:
80%
Mondja meg neki apád, majd a nem fizetett gyerek tartást felszámoljátok és kivan egyenlítve a számla aztán örüljön nem mentek illetékeshez ezzel.
2018. júl. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 piroska és a farkas ***** válasza:
92%
És a gyerektartást fizeti anyukád?
2018. júl. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
A többiek jól összeszedték: anyukád igényt tarthat a családi ház ráeső felének az értékére, viszont ha nem nála vagy elhelyezve, gyerektartást kell fizetnie. Ezeket az anyagi ügyeket azonban válás esetén a bíróság határozza meg (vagy ha megegyezés van, azt jóvá hagyja). Ha már jogilag elváltak, akkor a bírósági határozat szerint kell fizetniük. Ha még nincsenek elválva jogilag, akkor viszont apukád ne fizessen addig egy fillért sem, amíg nincs határozat! Remélem, amit eddig kifizetett, annak van nyoma (aláírt elismervény, banki átutalás). Hagyd, hogy ezt a szüleid intézzék maguk között, de ha még nincs bírósági határozat, akkor figyelmeztesd erre apukádat, illetve keressetek egy ügyvédet!
2018. júl. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!