Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jobb mindenből a gagyit...

Miért jobb mindenből a gagyit megvenni ötször, mint a jobbat egyszer?

Figyelt kérdés
Ismerek olyan családot aki mindenből a legolcsóbb leggagyibb dolgokat veszik. Amikor átmentem a legolcsóbb kisboltos kólával kínáltak amikor ők jöttek hozzánk akkor meg öntötték magukba a Coca Colát mint aki még soha nem ivott olyat. Mindenre azt mondják hogy hülyeség, meg "annyiért 5x annyit veszek csak nincs rajta a pipa" meg ilyen szövegeket nyomnak mellé. Ennek mi értelme? Megértem ha valakinek nincsen pénze jobbra de nekik van mert cigire és piára mindig jut persze abból is a legolcsóbbra. Ami üveges bor az szerintük már "minőségi" és erről nem lehet lebeszélni őket ha 300 Ft-os tescos akkor sem. Miért gondolkozik valaki így? Ha rádöbbennek hogy másnál a coca cola jobb akkor miért állítják utána is hogy ugyan olyan a 100 Ft-os is? 60 ezres telefont is meg tudták venni. Nem is tisztelik a másik embert amikor átmegy hozzájuk? Chipsből is a 100 Ft-os ,meg mindenből, aztán másnál meg 5 perc alatt elfogy a családi csomag, amivel nincsen baj, de akkor ők miért nem "viszonozzák"?

2018. júl. 18. 19:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%
Azért csinálják ezt,mert nekik erre telik. Az más kérdés,hogy megmagyarázzák,hogy nekik miért jó az olcsó. Az igazi oka ennek az,hogy nincs pénzük. Nem túl nehéz ezt kikövetkeztetni. Ne bántsd őket ezért.
2018. júl. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
most lényegében az a bajod, hogy átmentek és megitták az összes kólád.
2018. júl. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%
Szegények. Kevés a pénzük, de kólázni akarnak. Ennyi.
2018. júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%
Ha nekik csak az olcsó fér bele a költségvetésbe, akkor nem tudnak drágábbat venni.
2018. júl. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%
Megoldom a problémádat: ne hívd át őket!
2018. júl. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%

MEntalitás kérdése.

Munkatársammal ugyanannyit keresünk. Megbeszéltük hogy együtt veszünk tv, mert volt egy 15% kedvezménykuponunk. Míg én vettem egy jó tv-t ~200 000 Huf addig ő vett három darab 70 000 forintosat. Mikor megkérdeztem hogy miért akkor aztmondta hogy ha az egyik elrpmlik akkor ott a másik.

Azóta mikor nála jártam, mutatta hogy ott van a padon a 2 darab bontatlan tv... Nem értem, de vannak ilyen emberek.

2018. júl. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
81%
Az a kérdés, hogy egyébként lenne-e pénzük jobbra. Ha nem, akkor ez van, bár azt nem értem, hogy minek költenek hülyeségekre. Ha ige, akkor meg igénytelenek, mint utolsó válaszoló történetében is. Valaki a mennyiséget többre értékeli a minőségnél. Hogy hamarabb elromlik, szétszakad a gagyi cucc, azt meg nem ismeri fel. Viszont hogy milyen kólát adnak neke, az mindegy. Ha nem tetszik igyál vizet. Ugyanígy, ha sajnálod a cocát (nem mintha az minőség lenne), akkor ne tedd az asztalra.
2018. júl. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
46%

A "gagyi" olcsobb,én is a "no name" híve vagyok.

Bár vendégségbe se kólázok😂

De árban tényleg jobb.Hát a minősége nem olyan,az igaz...

De akár élelmiszer ,akár műszaki cikk...

(Jelenlegi telefonom egy Homtom ht17pro-> igen,mindenki le kinai xarozza,de ne más döntsőn én mit használok!)

2018. júl. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy nincsen baj azzal ha valakinek nincsen pénze ,DE NEKIK VAN. Nem sajnálom csak egyoldalúnak érzem a dolgot.
2018. júl. 18. 20:02
 10/30 anonim ***** válasza:
56%

A homtom árából kijött volna egy jobb xiaomi is.

Az élelmiszernél egyértelmű, hogy nincs pénze jobbra. A műszakincikkeknél és ruháknál gondolom tájékozatlanság és előrelátás hiánya.

2018. júl. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!