Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Megöllek te szem. T", "miatta...

"Megöllek te szem. T", "miattad nincs pénzünk". Ha ilyeneket mond egy 8 éves, mit lehet tenni? Üt, vág mellé

Figyelt kérdés

Unoktestvérem, szeptembertől 2. osztályos. A nagyszüleimnél laknak, így kivédhetetlen, hogy ne találkozzunk... Kicsiként rengeteget voltam vele, de az utóbbi 1-2 évben borzasztó lett a viselkedése. Pl. :

-Mama szokott adni egy kis "zsebpénzt", ha megyek hozzájuk, 5-10 ezret. Mostanában ezt konkrétan belecsempészi a zsebembe, vagy a pénztárcámba, mert ha az unokatestvérem meglátja, elkezd sírni és ordítani, hogy neki is kell. Ha Mama ilyenkor ad neki egy ezrest mondjuk, akkor eldobja, eltépi, hogy "neki nem ilyen kis sz..r kell, hanem olyan, amit én kaptam".

-Ha ott vagyok, mászik rám, folyamatosan az ölemben ülne, csimpaszkodik rám járás közben is. Ha mondom, hogy megyek haza, vagy máshová, akkor hisztériás rohamot kap. Nem sír, hanem hangosan ordít, mint akit ölnek. Hogy ő velem akar jönni, hozzam el. Meg hogy mikor alszok megint nálunk, vagy ő mikor alhat itt.

-Tegnap délelőtt elkezdte tépni, húzni le a felsőmet és rúgdosni, mert indultam haza. És közben olyanokat mondogatott, hogy "megöllek, te szemét", meg "utána a barátaidat is, mert miattuk nincs időd rám". Ezt egy 7 éves kislány szájából hallani elég ijesztő volt...

-Múltkor látta, hogy Mama adott pénzt, és elkezdett ilyeneket mondani, hogy nekik miattam nincs pénzük, mert én mindet elszedem. Hát nem akartam mondani, hogy őt is, és a nagynénéméket is mamáék tartják el, semmit nem adnak bele a rezsibe, mama főz és takarít, mos rájuk, ő is vásárolja tele a hűtőt heti 2x, szóval ha nincs pénzük, az nem miattam van. Csak nyilván egy alsós kisgyereknek nem kezdi el ecsetelni az ember, hogy a szülei ingyenélő senkik...


Nincs vele érdemben foglalkozva, a szülei elmennek reggel dolgozni, hazaérnek délután és leülnek a számítőgép és tv elé. A gyerek Mamára van bízva, de neki is van dolga, nem bír mellette lenni folyton.... Már így is ő fürdeti, ő eteti, ő alszik vele, folyamatosan megy utána az unokatesóm. Csak ha éppen Mama van ott, amikor elborul az agya, akkor őt is üti, rúgdossa, és szidja.


2018. júl. 20. 10:56
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
91%
A szüleinek kell cselekedni. 3-4 év van rá, utána elkezd kamaszodni és senki nem fog vele bírni
2018. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
86%
Pszihológus,vagy véletlen beleszaladna a tenyerembe.
2018. júl. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Szerintük minden rendben, a kislány okos és intelligens... Hát nem akartam mondani, hogy akivel még közel 8 évesen sem lehet beülni egy étterembe, mert nem bír nyugton lenni, amíg kihozzák a rendelést, akkor ott gond van... De nem is foglalkoznak vele, ezt az ordítást is az anyjától tanulta a kislány, az is az első problémánál azonnal ordít, fejhangon. Nem játszanak vele, évközben is Mama ült le vele tanulni, Tata olvasott vele. De igazából a kislánynak már igénye sincsen arra, hogy normálisan játszon, csak a gép és az ottani játékok léteznek neki.
2018. júl. 20. 11:06
 4/45 anonim ***** válasza:
22%
Hiperaktív. Ezt viszont kezelni kellene.
2018. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
89%
Jöhet a lepontozás..de tőlem kapne egy akkora pofont, hogy hanyatt vágódna! Nyilván a szülei tehetnek erről, hiszen egyértelmű, hogy neveletlen a gyerek. Szerintem a szülei nem fognak tenni semmit ezzel kapcsolatba, hiszen ahogy elnézem mindenre tesznek magasról. Függetlenül ettől, nem engedném, hogy egy 7 éves ilyen tiszteletlenül viselkedjen. Gondolom ti is mindenre azt mondjátok neki, hogy Jaj édes kis bogaram gyere..kapsz csokit bla bla...Valakinek ideje lenne már az asztalra csapnia és a szülőket is ráncba szedni!!!
2018. júl. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
94%

Te nem nagyon tudsz mit tenni.

A gyerek azt mondja, azt a mintát másolja, amit a szüleitől lát. Érzelmileg sérült, elhanyagolt, szeretethiányos és neveletlen. Ezzel a szüleinek kellene kezdeni valamit, te nem fogsz tudni.

2018. júl. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
79%
Jól seggbe rúgnám a helyedben.
2018. júl. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
23%
Ezt a történetet már másodszorra olvasom... Amúgy most akkor 7 vagy 8 éves a gyerek?
2018. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
89%
A gyerek simán neveletlen. Mivel a szüleinek igy megfelel, te semmit sem tehetsz sajnos. Nevetséges hogy egy ekkora gyerek még fürdeni sem tud egyedül, a viselkedése meg botrányos.
2018. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
11%

Gyerek pszihológus/pszihiáter,de szerintem az iskolába is sok ilyet felszed!

Unokaöcsém is csinált ilyesmit,de ott amikor bementem,mint kiderűlt a tanár is "biztatta" hogy "mi járna neki"!

Nálunk a kiskorúnak(~15 éves korig)biztos nincs beleszólása a pénzügyekbe!

A pénz és az ügyintézés a felnőttek dolga!

A gyereknek a tanulás és a magaviseletén kell hogy járjon az agya!

2018. júl. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!