Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Inkább menjen nyáron is...

Inkább menjen nyáron is óvodába a gyerek?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kisfiúnk. A férjem és én is dolgozunk nyáron, 1-1 hetet tudtunk kivenni szabadságra. A sógornőm felajánlotta a férjemnek, hogy ő szívesen vigyáz a gyerekre minden nap mivel ő otthon van, illetve ha lenne is kisebb munkája azt otthonról megtudja oldani még a gyereke mellett is. A férjem örült ennek a felajánlásnak, hogy a gyereknek nem kell minden nap reggel 7-től délután 4-ig az óvodában lenni. Így belementünk ebbe az egészbe. Július 2.-ától minden hétköznap a gyerek a sógornőmnél van. Minden nap csinálnak valami közös programot. Játszóházba mennek, állatkertbe, strandra, vásásrolni, össze-vissza. Mostanára már annyira elfajult ez az egész, hogy a gyerek hétvégén sem szeretne itthon lenni. Ami engem nagyon bánt, hiszen ha megtehetném én is mennék vele bármerre, de sajnos nem tehetem. Ezért elgondolkoztam azon, hogy augusztust elsejétől, újra vinni fogom óvodába. Férjem szerint kegyetlen és féltékeny vagyok. Mint hogy örülnénk, annak hogy a sógornőm olyan helyekre is elviszi a gyereket ahová mi nem tudjuk. Szerintetek mit csináljak?
2018. júl. 22. 19:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

Ha a gyerek szívesebben van nyáron a sógornőnél, mint oviban, én nem rajta állnék bosszút a saját féltékenységem miatt. Tényleg inkább megpróbálnék örülni annak, hogy a gyerek így eljut olyan helyekre, ahová én nem tudnám vinni, ráadásul még jól is érzi magát. Nem arról van szó, hogy máris a sógornődet szereti jobban, hanem ő is örül a változatosságnak meg a neki való programoknak.


Hétvégén pedig menjetek együtt programokra, kirándulni, strandra, sportoljatok stb.

2018. júl. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Igaza van a férjednek. Nekem úgy tűnik, hogy a lelki békéd érdekében direkt rosszat akarsz a fiadnak, hiszen látható hogy ott jól érzi magát.Én félretenném a kicsinyes önzőségem, és azt választanám ami a gyerekemnek a legjobb.
2018. júl. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

Férjeddel értek egyet. Csak azért akarsz rosszat tenni a gyereknek, mert ő "túlságosan" jól érzi magát a nagynénjénél.

Szegény még nem tudja, hogy sok esetben praktikusabb hazudnia az érzéseiről, hogy más ne csesszen ki vele féltékenységből, irigységből.

2018. júl. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%
Szegény gyerek jo irigy anyat kapott pont mint én nincs is kapcsoltunk már de játszad te is a kisded játékokat és igy fogsz járni..Csessz ki vele mert jol meri érezni magát lehet jobban is mint veled..
2018. júl. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem hagyd őket. Örülj a gyerekeddel, hogy milyen jól érzi magát a nagynénjével. A másik, hogy áldás egy ilyen rendes, normális rokon csaj. Szerintem örülj neki.

Én is imádtam a nagymamámnál lenni nyaranta, és nagyon szar érzés volt (még most, negyven éves fejjel is emlékszem), amikor otthon meséltem nyaralás után, és a besavanyodott anyám a pofákat vágta.

(Ezt NEM azért írom, hogy Te is az lennél, félre ne értsd.)

A gyerek az tud különbséget tenni, attól, hogy a tündéri nagynénivel jól érzi magát, még tudja jól, hogy Te vagy az édesanyja. Nyugi:)

2018. júl. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
41%
Hát, megértelek. De ha tudsz kicsit józanul gondolkodni, gondold végig, milyen a sogornod. Ha jó fej, akkor hagyd a gyereket ott. Ha jól értem, neki is van gyereke.
2018. júl. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

A sógornőmnek nincsen gyerek, mert nekik nem lehet. Lehet ezért ad meg mindent a mi gyerekünknek.

Tegnapi napon fogalmazódott meg bennem ez a kérdés. Ugyanis este arra mentem be a gyerek szobájába, hogy pakolja össze a kis ruháit. És azt mondta, hogy ő odaköltözik nénjéhez, és majd anya ti néha meglátogattok.

2018. júl. 22. 20:07
 8/27 anonim ***** válasza:
73%
Bocsáss meg talán foglalkozni kelett volna vele akkor nem máshoz húzna...
2018. júl. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy négyéves gyerektől ilyesmit butaság szívre venni. Azt akarta ezzel kifejezni, hogy a nagynéninél jól érzi magát, mert mindenféle szuper programokra mennek, otthon pedig unatkozik. Találjatok ki ti is jó programokat hétvégén, hétköznapokon pedig örülj annak, hogy a gyerek jól érzi magát a nagynéninél, aki ráadásul szívesen vállalja egész nyáron át a felügyeletet. Kicsinyes bosszú lenne részedről, ha megfosztanád a gyereket a jó nyári élményeitől. Gondolkodj kicsit érettebben.
2018. júl. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%

8-as nagyon keményen fogalmazott .... de valami hasonló jutott nekem is az eszembe.


Nekem is van hasonló korú kisfiam (ötéves lesz). Nála elképzelhetetlen lenne ilyen, pedig összes nagyszülő, keresztszülő körülrajongja.

Meg, tudod, azért az is árulkodó ám, hogy ez után a valóban mellbevágó helyzet után te nem azon őrlődsz, hogy miért nem kötődik jobban hozzátok, hanem az az ötleted támad, hogy visszaíratod augusztusban óvodába (=megakadályozod, hogy együtt legyen azzal, akihez így kötődik).

2018. júl. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!