Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó az ilyen anya?...

Szerintetek jó az ilyen anya? Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Bele akarok vágni a közepébe. Olyan de olyan boldog lány voltam egy évvel ezelőtt. Tudjátok mint aki a filmekbe szokott lenni, mindent pozitívan lát, folyton ugrál stb... Na pont ilyen voltam. De anyám egy éve egyfolytában kritizál. (Nemtudom miért!) Nem elég hogy egyfolytában utal arra, hogy csúnya vagyok, de folyton azt mondja hogy milyen dagadt vagyok. (Egyáltalán nem vagyok dagadt, inkább teltebb, de azt is csak én látom magamon, mert mások azt mondják hogy mindent megadnának ilyen alakért) fél évig nem törődtem vele, nemtudom hogy, de kibírtam. De már napi rendszerességgel mondta, és azóta ocsmánynak és kövérnek látom magam. A legszórakoztatóbb az egészben, hogy mindig mosolyogva sérteget, utána odadob egy olyat hogy "De azért szeretlek" vagy hogy "Az én pici babám vagy" Mintha ezek változtatnának azon, hogy előtte konkrétan porig alázott. Vannak olyan dolgok is, hogy szinte sosem főz ebédet. Ha rajta múlna akkor egész nap csak vacsoráznánk. Ez így nyáron nem zavar, mert ilyenkor tudok csinálni én is, de suliidőben mikor hulla fáradtan érek haza és ő nyomkdja a tabletemet, és nincs itthon semmi ehető, ki szoktam csapni a hisztit. És akkor még én vagyok a trehány és az elkényesztetett. Próbáltam már beszélni vele, de mindig mikor próbáltam a torkomban egy hatalmas gombóc keletkezett és képtelen voltam megszólalni. Ugyan ez volt mikor leírtam ezt egy lapra. Nem mertem neki odaadni. Apámmal nem tartjuk a kapcsolatot, és a rokonaim is külföldön vannak. Azt sem tudom kik ők. Tizenéves tini vagyok messze az elköltözéstől. Mit kellene tennem? Nem bírom már tovább játszani azt a boldog mosolygós lány szerepet mások előtt, mert teljesen összetörtem lelkileg.
2018. júl. 24. 13:24
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért meg a szó ismétlésekért
2018. júl. 24. 13:26
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
Családsegítő felé nem tudnád jelezni? Úgy, hogy te mégy be?
2018. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
31%
Anyádnak nemcsak joga van, hanem kötelessége is! Jelezd az iskolában és a családsegítőben!
2018. júl. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
Valoszinuleg ahogy kamaszodsz, egyre csinosabb, noiesebb, szebb vagy, anyad meg feltekeny, mert o meg oregszik. Sok csaladban jellemzo ez. A sajat maga fiatalsagat latja benned es irigy. A gomboc erzes a torokban szorongas tunete, ami ebben a helyzetben teljesen normalis, csak akkor kell aggodni, ha nagyon gyakoriva, rendszeresse valik. Ha elkezdodik a suli, keresd fel az iskolapszichologust, o tud segiteni, hogy rendzed ezt magadban es hogy kezeld anyadat, amikor igy viselkedik.
2018. júl. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
De ha szólok a családsegítőnek mi lesz utána? És mit kellene mondanom? És hol találom meg?
2018. júl. 24. 13:44
 6/21 anonim ***** válasza:
51%
Kérlek, ezt így mutasd meg az édesanyádnak! Hátha ...
2018. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De nem merem >< Tudom, gyáva vagyok, és nemtudom miért nem, de egyszerűen nem tudom megtenni. Már a gondolattól hogy ezeket megtudja, hogy miket gondolok, elkezdek remegni, és megint gombóc van a torkomban
2018. júl. 24. 13:51
 8/21 A kérdező kommentje:
És olyan megoldás nem létezik, hogy valahogy magamtól próbáljak meg boldog lenni és ne kelljen hozzá pszichológus? Nincsenek valami rejtett taktikák ahhoz, hogy boldog legyek?
2018. júl. 24. 13:55
 9/21 anonim ***** válasza:
28%
Pedig ha nem beszéled meg vele, nem fog változni...
2018. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

Te "hullafaradtan" josz haza az iskolabol, anyad, meg gondolom, melobol.

Vacsorad van, foz neked, ebedre csinalj szendvicset, vagj ossze magadnak valami konnyut.

Nem kell fott etel ketszer egy nap. Vacsorara boven megteszi.

2018. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!