Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves koráig lehet egy...

Hány éves koráig lehet egy gyerek családbafogadva?

Figyelt kérdés
A "gyerek" év végén tölti a 18. évét.Szülő kérelmére elindult a családbafogadás az anyagi háttér,lakhatási nehézség miatt.Erre azért is volt szükség mert a családbafogadó munkahelyén jár iskolakezdési támogatás (és egyéb segítség )minden olyan gyerek után aki után jár még a családipótlék.Az viszont csak családbafogadással oldható meg.Ha viszont betölti a 18-at akkor ez a gyámság megszűnik?Akkor ki fogja kapni a családit?Most kezdi a gyerek a középsulit ami min.3 év addig elvileg jár neki családi és a gyám fogja eltartani,tehát minden anyagi támogatás,segély stb jól fog jönni de hivatalos papir nem lesz arról h eltart egy "gyereket"?

2018. júl. 25. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Nagykorú esetén saját maga kapja a családi pótlékot. Onnantól kezdve önálló felnőtt állampolgár.
2018. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Számomra ez a kérdés undorító! Tehát már azon fő a fejed, hogy ha 18 éves lesz a nevelt gyerek már nem éri meg, hogy ott lehessen, mert nem kapod meg a csaldit rá? Remélem az élet vissza adja neked!
2018. júl. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,nyilván nem fogom akkor sem utcára tenni.már hónapok óta itt lakik velünk mióta anyunk meghalt és az apja meg nem tudja nevelni.nem vagyok milliomos és egy kamasz/minifelnőtt igen sok költséggel jár.
2018. júl. 25. 18:26
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
18 éves gondolom van annyi esze h meglépjen tőletek mielőbb h legalább a fizetését majd ne szedjétek el ,ha most is csak a családi a lényeg..
2018. júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első: hát nem egészen. Akkor kapja ő,ha nem közös lakcímen él az apjával/anyjával. Nálunk az apám kapja mert én nem kérvényezhetem,ugyanis ugyanaz a lakcímünk.
2018. júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De a fenti esetben "Saját jogán az az ügyfél kérelmezheti az iskoláztatási támogatást, aki köznevelési intézményben tanulmányokat folytat, a tankötelezettsége megszűnt, és

akinek mindkét szülője elhunyt,vagy

akinek a vele egy háztartásban élő hajadon,nőtlen, elvált, vagy házastársától különélő szülője elhunyt,vagy

aki kikerült a nevelésbe vétel alól,vagy

akinek a gyámsága nagykorúvá válása miatt szűnt meg,vagy

aki a vér szerinti, örökbe fogadó szülőjével, nevelőszülővel, gyámmal nem él egy háztartásban."

2018. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem szedünk el tőle semmit,csak a papír a lényeg,h kérhessek iskolakezdésit a melóhelyen.Ha egy "normál" szülőnek jár akkor én ebben a helyzetben miért ne kérhetnék?ott meg azt a feltételt szabják h járjon a gyerek után a családi.nem arról a 12 ezerről van szó!hanem a papírról!az ő érdeke is hisz a sulikezdésnél jól jön.amúgy meg nem tudom miért kellene szar embernek éreznem magam azért mert nem hagyom elkallódni?a többieknek köszönöm a válaszokat, de látom rossz ötlet volt itt kérdezni.ítélkezni könnyű....
2018. júl. 26. 04:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!