Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig is érdekelt milyen...

Mindig is érdekelt milyen lehet átlagos családban élni valaki írna erről pár sort?

Figyelt kérdés

Sosem volt "átlagos" családunk ha lehet így mondani. A szüleim külföldön dolgoztak rengeteg évet első osztályos korom óta és máig is az év 12 hónapjából nagyából 10et ott vannak és csak nyáron jönnek haza. Én nagyszülőknél vagyok már évek óta. Sokat gondolkodtam ezeken és rájöttem hogy a jelenlegi "személyiségemre" kevés ráhatással voltak illetve a hiányzuk miatt keletkezett "űr" már sosem lesz teljes. Illetve egyke is vagyok ami miatt még egyfajta hiányérzetem is van ,hogy nem beszélhetek valakivel olyan.. igazán szabadan csak a szüleimmel akik a rengetek munka miatt annyira nem figyelnek rám és míg nyáron is otthon vannak csak nyaralni meg ide-oda menni akarnak mivel ez nekik kikapcsolódás és annyira rossz belegondolni abba ,hogy sosem beszélhettem velük igazán komolyan például: egy iskola nap után amikor bánt valami vagy valaki magamnak kellet kitaláni mi tévő legyek ebben a helyzetben persze ott voltak a nagyszüleim viszont őket nem akartam ezzel fárasztani.

Na de viszont a lényeg:

Sok kérdést olvastam már el az oldalon ezzel kapcsolatban maga a családi-gyerek-testvér téma engem nagyon érdekelt mivel ez nekem annyira nem volt meg viszont ott meg nagyrészt negatívumokat olvastam rossz szülőkről és testvérekről ami nekem nagyon illúzióromboló volt.

A kérdés lényege pedig: Milyen egy családban nevelkedni ami átlagos és olyan valóban elkébzelt? Tehát szülök gyerekek? Nektek milyen volt a kapcsolatotok a szüleitekkel és testvéreitekkel illetve milyen most?



2018. júl. 28. 02:25
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudok nagyon részletesen belemenni, de pár számomra lényeges dolog a nagyobb családdal kapcsolatban:

-mint írtad, szinte mindig van valaki, akivel meg tudsz beszélni -szinte- bármit.

-nekem nincs semmilyen konfliktusom a családban (vagy ha van, akkor az nem lényeges) -> ha nincs konfliktus akkor miről írjak ki kérdést?


Helyedben hülyét kapnék... Próbálj meg minél több barátot szerezni.

2018. júl. 28. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Atlagos videki csalad voltunk (sokat ivos apa, punnyados anya, mindkettonek van munkaja, apa extra melokat is vallal szabadidejeben, egy testver, nagyszulok is ugyanabban a varosban stb.)

Tesom es koztem alig 2 ev van, ezert sokat tudtunk egyutt jatszani, es nagyobb korunkban beszelgetni. Igaz ez utobbi nem volt gyakori inkabb felnott korunkban (30 felett) lettek igazan beszelgeteseink. Hiaba vagyunk tesok ahogy nottunk a sulitol kezdve inkabb a sajat barataink voltak a fontosak es veluk beszelgettunk. Persze a szuleinket kibeszelni vagy az unokatesokat stb. a tesommal lehet legjobban, de ez csak egy kis tema :-).

Nyaranta a szurke hetkoznapok utan evi egyszer elutaztunk Magyarorszagon belul nyaralni 2 hetre. Ez jo volt, ilyenkor satraztunk, apa nem ivott es sokfele kirandultunk, ettuk a sok fagyit (amit evkozben biztosan nem).

A hetkoznapok azonban sokszor unalmasak voltak. Kisiskolaskent anyanak meseltunk mi volt a suliban, de kozepiskolaban mar a kis magandolgainkat (a mi bant-ot) mar nem vele osztottuk meg. Egyetemistakent, amikor csak hetvegente mentem haza, akkor sokkal tobbet beszelgettunk es meseltem, mint elotte.

Tesom barataival szerettem beszelgetni, de tesom nem szerette, ha en is ott vagyok amikor ok nalunk voltak. Szerintem feltekeny volt, hogy lefoglalom a baratait.


Egy atlagos hetkoznap ugy nezett ki, hogy reggeli keszulodes, iskola, hazajovetel, tanulas, este anyaval vagy anyaekkal egyutt vacsora es tevenezes vagy mindenki elvonul a szobajaba. Hetvegente volt kozos takaritas, piacozas es kozos nagy ebed, es altalaban a nagyszuloket ilyenkor latogattuk meg. Nyaranta sokat voltunk a nagyszuleinknel, mert a szuleink dolgoztak. Oylankor az volt a csucs, ha az unokatesok is ugyanakkor voltak ott es veluk lehetett jatszani.


A te helyedben en probalnam atertekelni a "csaladomat". En felnott vagyok mar es van sajat csaladom, de mind a mai napig ugy emlekszem vissza, hogy a nagymamaimmal sokkal jobban tudtam gyerekkoromban beszelgetni, mint a sajat szuleimmel. Valahogy maskepp beszelgettunk. Biztos a korkulonbseg tette.

Szoval neked ezek lehet segithetnek:

- nagymamaja sokaknak nem el es ritkan latjak az "atlagos" csaladokban nevelkedok - te azonban vele lehetsz, az o (valoszinuleg regimodibb, de manapsag még ertekesebb es ritkasagszamba meno) ertekrendjet kapod es viheted tovabb, ha szeretned...es ez nagyon jo dolog

- a nyaralasok/ nyuzsgo progamok/ ide-oda utazasok is nagyon jo lehetoseget adnak a szuleiddel valo beszelgetesre, sőt tobb tema vetodhet fol es tudhatod meg az o nezopontjukat, elmelkedhettek temakrol, es mehettek el a teged erdeklo temak fele is a beszelgetesek soran. Csak legy turelmes es ne add fol hamar. Hiszen egy toparti setanyon ucsorogve a naplementet nezve nem csak a holnap hova megyunk, hanem a ki bantott meg evkozben es mivel tema is szepen elojohet. Vagyis hozd elo! :-)

- sokaknak hiaba vannak testvereik megse veluk a legszorosabb a viszonyuk, teljesen termeszetes, hogy a barataink azok akiket a mi ertekeink szerint valasztunk, akikkel a legtobb dolgot megosztjuk. Ezert ha nincs is testvere valakinek megis lehet olyan ember az eleteben, aki "szinte" a testvere. Igaz, hogy a testverekkel lehet a kozos csaladi elmenyeket felidezni es megbeszelni a csaladi dolgokat, de ha lesz/van olyan baratod akivel kolcsonosen latogatjatok egymas csaladjat, akkor ok is kepben lesznek a csaladoddal es majdhogynem "testverkent" mukodhetnek.

Ezert baratkozz es kezeld a barataidat szinte csaladtagkent :-).

2018. júl. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Apu dolgozott,anyu otthon volt(ez nagyrészt apu féltékenysége miatt alakult igy) 3-an voltunk tesok, apu anyja utálta anyut,ö nem foglalkozott velünk a másik nagymamám volt csak képben.

Szerettem az életünket, jo tesok voltunk vagyunk,anyu sokat foglalkozott velünk és mindketten azon voltak,hogy értelmes emberek legyünk.


Tesókkal mostanra szétszorodtunk, de sokat beszélünk.mindannyiunknak családja van, és bár nagyon szerettem hogy anyu otthon volt,én nem engedhetem meg magamnak a mai világban.


A helyedben példát vennék a családodrol, és a saját családodban másképp csinálnám...

2018. júl. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hatalmas köszönet a válaszokért!

Barátaim vannak de ezek nem annyira komoly "barátságok" csak iskolai.

2018. júl. 28. 08:21
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Én már anyuka vagyok, de úgy emlékszem vissza a gyerekkoromra mint átlagos családra, hogy elvoltunk 3-an majd 4-en egymás mellett....a szüleim nem fejezték ki egymás iránt a szeretetüket és felém sem ami mai napig iszonyúan hiányzik. Nem ittak nem verték egymást de ez kevés önmagában. Évi 5-6 nap volt ami jó volt igazán ha elutaztunk vhova. Tudtam mit akarok másképp az én családomban. Sajnos viszont verbális bántalmazó, nárcisztikus párt fogtam ki, igy sokáig az én gyerekeim sem láttak sok jó példát bár én igyekeztem egyedül mindent pótolni nekik. Aztán megismertem vkit, összeköltöztünk, vele lettünk igazi szerető család ahogy az a mesében meg van irva....de sokáig nem tartott mert betegség elvitte. Azért bizom abban hogy ez a kevés 4 év is megmarad bennük mint jó párkapcsolati minta és családkép....
2018. júl. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Szar, mindenki irigykedik a másikra, senkinek semmi se jo... loszar az egész
2018. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, hogy mi szamít atlagos családnak. Szüleink tisztességesen felneveltek es szerettek bennünket. Tesóimmal voltak veszekedéseink gyerek- illetve kamaszkorban, viszont ha baj volt, barmikor számíthattunk és ma is számíthatunk egymásra.
2018. júl. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon aranyos gyerekkönyv, olvasd el, ha nem ismernéd. Túl sokat nem tudsz meg egy átlagos családról, mert ők is elvált szülők gyerekei, akik végül összehozzák a családot, de olyan édes könyv, hogy minden fiatalnak kell ismernie. A két Lotti a címe, Erich Kästner írta.
2018. júl. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 köszi majd megnézem :)
2018. júl. 31. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!