Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek ugyanaz...

Van itt olyan, akinek ugyanaz a keresztneve mint az anyukájának/apukájának?

Figyelt kérdés
Ti hogy álltok ehhez, nem idegesít? Vagy nem zavaró? És, most furcsán hangozhat de nem érzitek úgy, hogy ezzel kicsit elveszik a személyiségeteket?

2018. júl. 29. 16:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a második keresztenevem ugyanaz mint apámé. Nem tetszik a név, de zavarni sem szokott mert nem azt használom.

A nővéremnek viszont az első keresztneve ugyanaz mint anyámé, őt eléggé szokta idegesíteni mostanság, mert mindig keverik anyával. Így ő meg elkezdte használni a második keresztnevét, ami segít kicsit az önbizalmán hogy másképp hívják mint az anyját.


De nem tudok arról kommentálni hogy milyen lehet annak akinek nincs másik keresztneve.

2018. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Én nagyon nem szeretem. Soha nem adnám a gyerekemnek a mi nevünket. Mindenki érdemel egy "saját" nevét. És nekem nincs másik keresztnevem, pedig biztos azt használnám.
2018. júl. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Nekem ugyanaz a nevem, mint anyukámé.

Sosem szerettem, hogy nincs "saját" nevem.

A férjemmel egyetértettünk abban, hogy a gyerekünket semmiképpen nem fogják úgy hívni, mint minket.

2018. júl. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
42%
Nem idegesit. Kicsit néha rossz,mert ő xnė y éva,én x éva,házas nevem z éva.múltkor nem akarták odaadni postán a meghatalmazással rendelkező tesójának,aki hívott engem,vegyem át. Nekem nem akarták odaadni mert anyu xy éva,én meg z éva. De mondom a lánya vagyok nézze meg. Még s lakcim is egyezik. Egyébként én ezert használom pl a munkahelyemen az Evitát,Évit. Néha nehéz mert anyja neve xy,lánykori neve y
2018. júl. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
45%
Aztán én nevem z éva,lánykori meg x éva..
2018. júl. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk a tesóm kapta apánk nevét, én nem kaptam anyánkét.

Nem tudok róla, hogy a tesómat ez zavarta volna, viszont amikor már neki is gyerekei lettek, a névválasztásnál az volt az egyik legfontosabb szempont, hogy semmiképp sem kapják a gyerekek szülők, nagyszülők, nagynénik, nagybácsik nevét.

2018. júl. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
53%

Az én keresztnevem már régóta száll lányról-lányra. Üknagyanyám kezdte el, hogy a nevét adta a lányának, és akárhány lány született az első lány mindig vitte a nevet tovább. Ük mama, dédimama, nagymama, anyám, és az én nevem is ugyanaz. Terhes vagyok, lányom lesz. Ő is viszi tovább a nevet.

A név: Rózsa. Nagyon szeretem.

2018. júl. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is ugyanaz, mint anyukámnak. Rettentesen utálom, alapból egy taszító név, és egyáltalán nem illik hozzám. Sok éven át gondolkoztam, hogy megváltoztatom bármi másra... szerintem baromira nem megtisztelő hanem lusta dolog ugyanazt a nevet adni. (nekem nem is készültek nevekkel)
2018. júl. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
52%
Mi lenne benne zavaró? Régen az elsőszülött fiú az apa nevét kapta hagyomány szerint. Engem sosem zavart, hogy apám nevét kaptam. Nem is értem hogyan lehet ez zavaró. (31/F)
2018. júl. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
52%
nálunk az elsőszülött fiú neve mindig ugyanaz mint az apukáé ez nálem se volt másképp.én nekem nincs bajom vele sőt kifejezetten szeretem a nevemet.ha egyszer lesz gyerekem nem tudom,hogy így fogom e folytatni
2018. júl. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!