Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most komolyan ezért álltak le...

Most komolyan ezért álltak le velem veszekedni? (gyerek téma)

Figyelt kérdés

Előre szólok, nem provokatív kérdés. Csak érdekel, hogy én vagyok-e önző tényleg vagy valami.


25 éves vagyok, stabil párkapcsolattal, albérletben élünk a vőlegényemmel, mert még nem találtunk olyan lakást, amit megvettünk volna. Folyamatosan nézük, és ha találunk, akkor tudunk felvenni hitelt (olyan 60% önerőnk van), aztán saját lakás. 15 év múlva szeretnénk házat venni majd. Ezek a tervek.


Rokonoknál voltam egyik nap, és felmerült, hogy ugyan miért nem szülök már?!

Mondtam, hogy habár a korom megfelelő, de albérletben nem szeretnék szülni, nem is akkora nagy a lakás, meg eleve nem tetszene a dolog.


Válasz: Mindenki más is megoldja albérletben, nem érti, hogy miért vagyok én ilyen...

Mondtam, hogy ez nem hiszem, hogy vita tárgya, én nem szeretnék oda, pont.


A következő ütközési pont a leendő gyerekeim száma volt. Én úgy nőttem fel, hogy mindenkinek volt külön szobája. Nekem is, szüleimnek is, illetve volt még egy dolgozó szoba. Nekem ez így egészségesnek tűnik a mai napig.


Így nem tetszett a rokonnak, hogy azt mondtam, hogy ha több gyerekem lenne (mert kaptam az ívet, hogy mi az, hogy csak egy gyereken gondolkozok?!), akkor bizony házban szeretnék élni, ahol a párommal van közös szoba, és a 2 gyereknek is külön.


Erre: Látom, vannak ám igények...


Hallani kellett volna a hangsúlyt. Itt felálltam, megköszöntem a vendéglátást és halaszthatatlan dologra hivatkozva távoztam.


Nem hinném, hogy én lennék annyira önző. Persze, lehetne úgyis, hogy 2 gyerek egy szoba, mi meg a párommal a nappaliban, de én nem szeretném oda a hálómat. Az a közös tér. Így nőttem fel, és ezeket a feltételeket szeretném én is megteremteni. Ha nem lesz ez meg, akkor nem szülök több gyereket, max egyet.


Én gondolom ezeket rosszul?


2018. júl. 29. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, de ezt te is tudod. Ők hogy meg lennének lepve, ha te közölnéd, hogy "Jóska bácsi, tessék otthagyni a munkát a cipőgyárban, menjen inkább a villanykörtegyárba, Marika néni, a csíkos blúza helyett vegyen fel fehéret, Bélus, ti meg idén a Velencei-tónál nyaraljatok a Balaton helyett". Érdekes módon ezen mindenki felhördülne, de azt, hogy hány gyereked lesz és mikor, olyan természetességgel osztják ki, mint munkát az alkalmazottnak...
2018. júl. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem kellett volna hogy elinduljon a beszélgetés, simán "magánügyem" szóval meg kellett volna szakítani a kérdezősködést.
2018. júl. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Szia, szerintem teljesen jogosak a felvetéseid. Mi négyen vagyunk testvérek, három hálószobával rendelkező házban élünk. Két nővéremnek van külön szobája, mi a húgommal egy szobában lakunk, anyáék meg a nappaliban alszanak. Nem panaszkodom, de szerintem is ideálisabb, ha mindenkinek van privát tere, így anyáék sem tudnak kettesben lenni, na meg a nappali sem egy ideális dolgozószoba, mert a konyhával egybenyílik, meg az előszoba is egyből odavezet, így kb. átjáróház a nappali. Meg 18 évesen nem tudom elhozni a barátomat itt aludni, mert a húgomat nem tudom hova rakni, egy emeltes ágyon alszunk. :)
2018. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
38%

Nálunk is folyamatos vita téma ez, ugyan emiatt a “probléma” miatt.

Eszem ágában nincs szülni addig, míg nincs stabil ház a “fenekem alatt” és az is olyan helyen legyen, ahol lehet tartani egy jo életminőség szintet.

Utóbbi miatt nem lehetséges az, hogy a legolcsóbb házat megvesszük hip-hopp, csak mert megy az idő. Majdakkor lesz ház, ha jót és jó helyen találunk.

Bár én anyáékkal egy szobában nőttem fel, morbidnak tűnik, hogy én ugyanígy neveljek gyereket, velük is csak a lehetőségeik miatt történt így.

Én már “megtehetem” (igen, ezért akadnak ki legtöbben legtöbbször), hogy jobb életminőséget biztosítsak magunknak és a gyerek(ek)nek, nem all szándékomban direkt elcseszni.

A különbség közöttünk annyi, hogy én 21 leszek idén, és maximum 5 éven belül bele is kezdünk remélhetőleg a baba projektbe.

Negyven éves kor folott tervezni, úgy gondolom, felelőtlenség.

Ja, és ha negyven éves leszel, mikor a hazat megveszitek, ott még egy év rámegy a takarítás, festés, felújítás dolgokra, pont ezeket gondolom ennyi tervezett dolog után már nem hagyjátok ki. Terhesen nehéz, ha pedig meg várod a végét, az első gyerek születésénél már negyvenkettő vagy. Én szeretném megadni az esélyt arra, hogy láthassam a ballagásán.

2018. júl. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen igazad van, és egyáltalán nem vagy önző. Pont azért, mert te gondolsz előre a jövőbeli gyerekedre, hogy tudjál neki megfelelő körülményeket, saját szobát, helyet biztosítani. Sokan bele sem gondolnak a dolgokba és szülnek 3 gyereket egy egyszobás albérletbe.

A rokonodnak pedig nemhogy abba nem kéne beleszólnia, hogy mekkora házba akarsz gyereket, hanem ahhoz sincs semmi köze, hogy egyáltalán akarsz-e és ha igen, mikor és hányat. Magánügy.

2018. júl. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :-)


Akkor nem vagyok annyira kifordított gondolkozású.


19:03: Leginkább egy gyereket szeretnék majd, a második az opcionális. :-D Persze, ha eleve nagyobb lakást sikerül venni, a már említett paraméterekkel, akkor lehet róla szó.

2018. júl. 29. 19:14
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Azért ez az "aki 40 körül vagy afelett szül, az felelőtlen majom és a gyereke ballagását sem fogja megérni" - hozzáállás elég szánalmas. Édesanyám 38 évesen szült, köszönjük, semmiben nem befolyásolta ez az életünket és még a ballagásomat is megérte. Rokonunk 41 évesen szülte meg a kislányát, ettől nem lesz jobb vagy rosszabb anya és jó lenne, ha nem úgy tennének egyesek, mintha egy 60 egynéhány éves ember már aggastyán lenne (a "nem éri meg a ballagást-szövegekre gondolok itt).

Kérdező, akkor szülsz, amikor úgy gondolod, hogy készen állsz rá minden tekintetben. Véleményem szerint ez az "albérletbe nem jöhet gyerek" - dolog elég maradi és felesleges, simán lehet korrekt albit találni, külföldön pl meg sok helyen egyáltalán nem divat a saját ház/lakás. De ez csakis a te döntésed, ha te mindenképp sajátot akarsz, abba sincs másnak beleszólása. A külön szobás érveidet meg teljesen megértem, mi van ha mondjuk két ellenkező nemű gyerek lesz? Kicsiként talán még elvannak, de kamaszkorban jönnek majd a problémák.

2018. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
Teljesen igazad van, viszont legközelebb az elején kerüld el a problémát. Ha erre terelik a témát, közöld hogy ez magánügy és ha továbbra is a méhedben illetve a zsebedben akarnak turkálni, akkor nem kérsz a rokonlátogatásokból.
2018. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más az igénye. Van, aki gyerekre vágyik bármi áron, van aki a kényelmet nem fogja feladni. Egyik ezt nyeri, másik azt. Én a másik véglet vagyok, és simán le vagyok szólva. Igazság szerint az ember ilyen, hogy imád beleszólni más dolgába, csak a sajátjával ne kelljen foglalkozni.
2018. júl. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7-es, egy 21 éves kislány szerint egy 40 éves nő már aggastyán. Elúlik ;)
2018. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!