Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek furcsa, hogy a...

Szerintetek furcsa, hogy a családommal soha nem ülünk egy asztalnál ebédkor vagy vacsorakor?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon-nagyon rosszul esik, hogy ennyire ridegek vagyunk egymáshoz. Tulajdonképpen a nagyszüleimmel élek és szinte egyetlen egy alkalomkor sem történt egy közös ebéd vagy vacsora evés. A nagyim nem tudja elviselni tatámat. 'Akkor meg miért vagytok együtt?' kérdem én. Azt válaszolta, hogy megszokás, de a mama már idegbeteg tőle és rajtam is levezeti. Mindegy, nem ez a lényeg.


Nálatok is van ilyen vagy csak az én 'családom' ilyen degradált?



2018. aug. 5. 12:12
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
50%

Minden családnak vannak "hülyeségei" ám ezt senki nem teregeti ki. Sajnos ilyen világot élünk. A család összetartó ereje meggyengült. Sőt az a csoda, ha anya és apa még együtt van. Én iskolában dolgozom és egyre inkább tapasztalom azt, hogy az elvált szülők "szaporodnak".


A házasságban élő emberek többsége is kezd eltávolodni a párjától. Hogy ennek mi az oka? Rengeteg, melyeket most nem fejtenék ki, de felsorolás szintjén írok párat:

kommunikáció hiánya, probléma félresöprése, önös érdekek előtérbe helyezése, intimitás eltűnése a szülők között, anyagi gondok, túlterheltség a munkahelyen, stressz, környezeti problémák, stb. stb.

2018. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
78%
Mi sem szoktunk egy asztalnál ülni étkezéskor, sőt, anyám a kanapén ülve eszik. Kivételek az ünnepnapok, akkor együtt vacsorázik a család.
2018. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
72%
Én nem szeretem, ha étkezés közben bámulnak rám. Nyugodtan megeszem az ebédet egyedül a saját tempómban.
2018. aug. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
30%

# 3-hoz egy kérdés


Ha a családod, vagy a leendő feleséged/férjed elvárná, hogy közösen étkezzetek, akkor is így cselekednél?

2018. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és azért örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel.
2018. aug. 5. 12:28
 6/41 anonim ***** válasza:
78%

Én megőrültem, hogy egy sztalnál KELLETT enni.


Ha éhes voltál, ha nem, mert "később nem ehetsz", ha mást mertél enni, már ment a nyávogás, hogy "ne süss tojást, nem jó a szalámis kenyér?", "egy zsemle nem elég?" és társai.


Amióta elköltöztem külön étkezem, ha tehetem - kivéve étterem. Gyűlölök másokkal együtt enni.

2018. aug. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
79%

4-es, ha a párom-férjem bármit is ELVÁRNA, akkor nem lennék vele együtt.


Röviden - az utolsó voltam, 69%-os. Aki nem fogja fel, hogy számomra a közös evés szar emlékekkel jár és megaláztatással a múltból, azzal minek legyek együtt?


Ha eszik a vőlegényem, odaülök vele, beszélgetünk, bekapok pár szem kekszet, vagy iszok egy kávét, de ha épp nem vagyok éhes, nem fogok csak azért én is enni.

2018. aug. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim válasza:
82%
Mi is mindig külön eszünk. Mondjuk lehet, hogy közrejátszik ebben az is, hogy apám egy alkoholista g*ci.
2018. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
76%

Úgy nőttem fel, hogy külön ettünk.

Most is jobban szeretem így.

2018. aug. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
37%
Azt se tudod, mit jelent a degradál...
2018. aug. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!