Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családos elhízás ellen teendők?

Családos elhízás ellen teendők?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a problémánk az, hogy sajnos az egész család eléggé kövér és lusta disznó. Nagyon elhízott mindenki, én 18 évesen 100 kg vagyok (fiú), húgom 9 évesen 70kg, őt féltem a legjobban, mert konkrétan szétfolyik szegény, anya 120 kiló 45 évesen, apa 150 kg 66 évesen. Nagyon lusta a család és rajtam kívül senkit sem érdekel az egészsége, húgomnak a sport meg van tiltva, apa és anya pedig csak szimplán nem akarnak már magukkal mit kezdeni. Apa már többször volt emiatt kórházban és nemrég anya is bekerült, és ha nem változtatunk akkor záros időn belül elhullnak, meg húgom is, egyedül én vagyok "normálisabb" de én is egészségtelen kategóriába tartozom. Ja meg egészségtelenül is táplálkozunk mint az állat, anya csak zsírban tocsogó kaját tud főzni és teletölti a hűtőt/szekrényt édességekkel minden héten, jó sokkal, azt pedig húgom mindig elfogyasztja, minimum a 80%-át (ez kb egy héten 5-6 csokipuding, és 15-20 túrórudi vagy kinderpingvin) és mivel nem szabad másnak itthon a konyhában főzni ezért csak ő csinálhat nekünk kaját. Van valami megváltoztató dolog amit tehetek vagy csak a kiköltözésem segíthet és csak rajtam innen?

2018. aug. 5. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Iskolában keress illetékest. Gyerekorvos is tud segíteni, ha elmondod a problémád. Ők tudnak javasolni szakembert.

Semmiképpen se hagyd annyiban és kezdj sportolni, akár személyi edző segítségével. A nasi árából simán kijön.

2018. aug. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, csak úgy menjek be akkir az iskolájába és mondjam el a titkárságon a problémát?

Én pedig egyetemen fogok sportolni :D

2018. aug. 5. 15:56
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Azért nemet lehet ám mondani! Hiába van a hűtőben 30 túró rudi vagy 3 csokitorta, ezeket nem kötelező megenni. Kinyitod a hűtőt, és becsukod ha csak édességek vannak. Kenyeret, pékárut is kilehet iktatni. Anyud főzhet csirkepörköltet nokedlivel. Ha más nincs akkor ezt eszed, de leméred. Mondjuk 100 gramm nokedli+ 100 gramm pörkölt. A méréssel már csökkented az étel mennyiségét is. Az meg, hogy a sport tiltott, ezt nem értem. Ok, nem fizetik a konditermet vagy nem mehetsz futni a szabadba, de hogy tiltják ha a szobádban tornázol napi 1 órát?? Odakötöznek a tévé elé? összekötik kezed lábad, hogy ne tudj mozogni?

Húgodnak abban kell segíteni, hogy a segítségeddel lecsökkenteni drasztikusan az édességek fogyasztását, és kimérni neki a napi ételt. Tornára is rálehet venni. Persze ha nem akarja akkor nem tudsz mit tenni. Minden akaratkérdése. Egyébként azt sem értem, hogy az iskola, gyerekorvos miért nem szólt, hogy kórosan elhízott a húgod??

2018. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Ne a titkárságon, hanem az orvosnál. Kérdezd meg mikor van bent a suliban.
2018. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Orvos már látta, többször is szólt szüleimnek de ők csak legyintettek és magasról lekakilták. És nem én eszem meg az édességeket, húgom eszi meg a 80%-át, a többit anya és apa. Én sportolok itthon valamit, de húgomnak tiltja és folyton rászól hogy üljön le és maradjon nyugton, mert összetör a végén valamit. Ki meg nem mehet az udvarra sem egyedül, mondjuk alapjáraton utál kimenni, kb sose megy ki.
2018. aug. 5. 16:03
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

A szülökkel nem tudsz semmit tenni, mert nekik ez a "normális" és valószínüleg eszükben sincs bármit is változtatni.


Viszont ti a húgoddal tehettek elég sok mindent. Te oda tudsz figyelni, hogy normálisabban étkezzetek (fözni is tudsz kettötökre meg a testvéredet is be tudod ebbe vonni), el tudtok menni közösen sportolni, de ekkora túlsúllyal a futás tilos, mert tönkreteszitek az izületeiteket, de sok más van, ami t tudtok csinálni.

Az, hogy más nem fözhet, ezt ki kell harcolni, adott esetben ne fözz a hagyományos értelemben, hanem különbözö salátákat készítsetek, az nem jár nagy felfordulással (utána természetesen tegyetek rendet magatok után, hogy ne legyen "nyoma" annak, hogy ott voltatok), egészséges és laktató is.

A testvéreddel meg beszélj, hogy az édességeket nem kell megenni attól, hogy ott vannak, azt azonban nem várhatod el töle sem, hogy egyáltalán ne egyen belölük. Egyezzetek meg, hogy naponta egy vagy két darab valamit ehettek, de ez a ti döntésetek legyen.

Ha elkezdödik a tanév, akkor az iskolában keressétek meg az iskolaorvost és töle kérjetek segítséget, illetve segítsen megfelelö szakemberhez eljutni.

2018. aug. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
98%
Szegény gyermek.. Az ilyen szülőt nem is értem.. Ezért megéri gyereket nemzeni.. a 9 éves 70kg az nagyon durva én 17 vagyok 187 cm és 71, te mindenképp kezdj el futni meg sportolni ha rád szólnak ha nem. A 9 éves gyermekkel fogalmam sincs mit tudnál kezdeni..
2018. aug. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

mi az hogy meg van tiltva a sport?? orvos tiltotta meg?

ez a senki más nem főzhet az én konyhámban meg baromság. anyád nem akarja, hogy megtanuljatok gondoskodni magatokról? elmész egyetemre, ki fog főzni neked? minden nap postán küldi majd a reggelit, ebédet, vacsorát?

2018. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%
iratkozz be iskolai menzára, otthon meg hanyagold az egészségtelen ételeket, csak gyümölcsöt egyél.
2018. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%

Magadon tudsz a legtöbbet változtatni. Napi mozgás, de fokozatosan emeld, nehogy megsérülj. Ilyen többletsúllyal kárt is okozhatsz a térdeiddel, bokákkal stb. Először sétálj több napig, majd fokozd gyorsított sétával, kocogással, futással. Eljárhatsz sportolni is.


Az ételben is légy fokozatos. Hétről-hétre vedd vissza a kalóriát. Az otthoni adagokat mérd ki magadnak, minden ami hizlal egyél kevesebbet. Kenyér, krumpli, rizs, tészta, süti és édesség minimalizálása, egyél több húst és salátát. Gyümölcsök közül, amiben sok cukor van így mértékkel fogyasztható: ananász, banán, dinnye, szőlő, aszalványok. A többi gyümölcsből több is ehető. Italok közül hizlalnak: alkoholfélék, cukros üdítők, gyümölcslevek, smothie-k, sajnos még a tej is kis mértékben. Sovány tejtermékek nagyobb mértékben fogyaszthatók, mint a túró, kefir, joghurt, sajt.


Cukor helyett nézz szét. Én nyírfacukrot használok esetleg természetes édesítőszert.


Fontos a napi ötszöri étkezés, de kisebb adagokban. Uzsonnára, tízóraira gyümölcs, joghurt, ízesített túró stb.


Igyál sokat, minimum 2 litert, melegben 3-4 is lehet. Fogyasztó hatása van. Ez főleg víz legyen, esetleg üres tea.


Ha bűnözni akarok, akkor 81%-os étcsokoládéból török egy keveset, esetleg barnarizs chips vagy csinálok magamnak valamilyen egészségesebb sütit, teljes kiőrlésű tönkölybúza lisztből vagy zabpehelylisztből, túróból, gyümölcsökből. Ezeket természetesen mértékkel.


Én 11 kg-tól váltam meg és azóta is folytatom. Fogyni nem fogyok már, de beállt az életem egy egészséges mederbe. Gyanítom, hogy amint visszatérnék a hagyományos ételekhez újra híznék. Itt rontja el az emberek nagy része. Én a meglévő kedvenc ételeimet átalakítottam, más alapanyagokból készítem és így örökké tudom folytatni.

2018. aug. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!