Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki vállal gyereket, és...

Ha valaki vállal gyereket, és az anya otthon van a gyerekekkel jó pár évig, mert a nagyszülőkre nem lehet számítani ha betegek, vagy ha szünet van. A férj keres 200-250eft-ot 8órában plussz családi. Kiadás lakáshitel, stb. Meg lehet élni?

Figyelt kérdés
2018. aug. 5. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
1 gyerekekkel és ha a hitel nem 100ezer illetve ha csed meg családi pótlék is van akkor szűkösen.De 2-3 gyermekkel szerintem lehetetlen.Ismerosomeknek 3 gyerkőc van.Kb 300-350 a kiadásuk alsó hangon és szűken, kölcsön keregetve jönnek ki belőle.
2018. aug. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
miért kénne jó pár évig otthon lenni az anyának ? nem kel 1-2 évesen mehet bölcsibe gyerek,nyáron is van bölcsi 1 hónap kivételével,ugyan ez az ovi is .ha meg beteglesz felváltva vanak otthon.
2018. aug. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem olyan életet akarnak adni a gyereknek, ami állandó lemondás, akkor nem. Tudom. Én ezért mentem vissza dolgozni. Ennyi volt kb a bevétel, igaz több gyerek mellett és bizony sokszor sírtam, mert nem tudtam mi lesz holnap. Inkább a munka és a bölcsi. Most nyáron nehéz, mert segítség híján a szünetek kemények, de meg lehet oldani.
2018. aug. 6. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon. Azt mondom, hogy egy-két év otthon okés, viszont ha már 3 év körüli a gyerek, akkor érdemes az anyának is dolgozni, mert nehézkes megélni.
2018. aug. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Elmész dolgozni nem is opcio? ;) Nem kell otthon logázni 3 évig...
2018. aug. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon szűkösen. Ha nem akartok lemondásokkal teli életet a gyerekeknek, akkor inkább ne. Az egy kereső sem opció, mert mi van, ha a férj monduk 4 hónapra keresőképtelen lesz?
2018. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt írja, hogy gyerekekkel. Több gyerek. Felteszem sorozatszülést tervez. Csak azért otthon akarnál maradni évekig, mert munka mellett nem tudnád hordozni a gyerekeket? És a nagyszülők sem tudnak segíteni, mint írod.

Nos, ez esetben csak az apuka fizetésére számítva, meg a segélyekre számolva, olyan munkát, szakmát választva, ami nem gyerekbarát, a legnagyobb ostobaság nagycsaládot tervezni. De te tudod.

2018. aug. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Az én férjem épp ennyit keres, én gyesen vagyok, soha nincs pénzünk rendesen, mert mindig közbe jön ám valami. ( Most épp a mosógép ment tönkre.) Alig várom, hogy visszamenjek dolgozni.És csak egy gyerekünk van.Igaz, a lakáshitelt is fizetjük ( Az 40.000 Ft.)
2018. aug. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

H eleg sok embert ismerek albiban es megvannak...de ugye anyuka az elso ket evben nem a 23ezres gyest kapja hanem a gyedet...persze h egy ev munkaviszonya volt elotte.

En ket evig dolgoztam gyerek mellett...balaltam othoni munkakat is.

Most is slbiban vagyunk,egyedul nevelem van mellek allasom is. Es meg lehet oldani a gyereket. Van autom,kutyam,lovam (lovsgoltstok is evvel is van plussz penz). Nyaralni is megyek es felre is rakok...igaz en jobbam keresek igy eggyutt kint a parod.

Nem egyeru amugy.

2018. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amíg gyedet kap az anya, vagy nem tudom mi van most 2 évig, addig elég lehet ennyi bevétel. Gyessel már nagyon kevés, főleg, ha intézménybe járnak a gyerekek, mert az jelentősen növeli a kiadásokat. Mi 3 gyereket nevelünk, kb 480-500.000 ft az össz keresetünk. És kell is ennyi. Én végig gyeden voltam, kb 2 évente születtek a gyerekek. Amikor a legkisebb betöltötte a kettőt, vissza mentem dolgozni.
2018. aug. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!