Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Özvegyi nyugdíj így lehetséges?

Özvegyi nyugdíj így lehetséges?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket, hogy amiben csak biztosak vagytok azt írjátok le.

A történet:

A párommal közel 11 évig voltunk élettársak.

Nem volt bejegyezve.

Sajnos múlt héten váratlanul meghalt.

Azt sem tudom mit tegyek, annyira magam alatt vagyok, és minden fillér és forint számít, azért szeretnék minél hamarabb intézkedni.


Állítólag eddig 5 év együttélés kellett, most már 10, de ez idáig ok.

Közös gyerekünk nem született.

Több albérletben éltünk, és csak a legutóbbiban engedték meg, hogy ideiglenesen bejelentkezzünk, így a többi esetben nincs nyoma, hogy együtt éltünk-laktunk.


Állítólag elég 2 tanú aki bizonyítja, hogy együtt éltünk, de szerintem nem ilyen egyszerű.


2018. aug. 7. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
2018. aug. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Az élettársi kapcsolat alapján is igényelhető az özvegyi nyugdíj, amennyiben 10 évig együtt éltetek. Az mindegy, hogy született-e gyermek, vagy nem született.

Az együttélésről szóló igazolást 2 tanú jelenlétében, egybehangzó nyilatkozatuk alapján a Kormányablakban állítják ki. Az igazolást odaadják Neked, ezt kell csatolni az özvegyi nyugdíj igénylési kitöltött nyomtatványokhoz, majd eljuttatni a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság részére.

A Te eseted annyiban lehet bonyolultabb az együttélés igazolása, mivel a 10 évet folyamatosan nem egy lakcímen éltétek le. Ennek feltételeit kérdezd meg a területileg illetékes NYUFIG-nál, biztos vagyok benne, hogy készségesen segíteni fognak.

2018. aug. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-es nagyjából jót mondott, de NEM a NYUFIG-hoz kell beadni, csak abban az esetben, ha az elhunyt öregségi nyugdíjasként halt meg. Ha még aktív korú volt, akkor a lakóhely szerint illetékes Kormányhivatal járási hivatalánál (korábban NyugdíjBIZTOSÍTÁSI Igazgatóságok) kell a kérelmet benyújtani. NYUFIG (vagy is a folyósító) csak Budapesten van, országos hatáskörrel, nincsenek területileg illetékes igazgatóságai.

5 év amúgy sosem volt, mindig 10 év kellett (legalábbis mióta én itt dolgozom), közös gyermek születése esetén volt elég 1 év is.

2018. aug. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. aug. 7. 12:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam volt egy gyerek, de a lakcím nem stimmelt, így 2 tanú lenyilatkozta, és megkaptam.
2018. aug. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nyugdíjas volt és be tudsz menni a Váci útra a NYUFIG-ba, azt tedd. Így elég a saját nyilatkozatod is, ami magánokiratnak minősül és elfogadható.


Gond esetleg abból lehet ha mondjuk egyedülállóként igényeltetek segélyt/emelést.

2018. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!