Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy családban és a rokonságban...

Egy családban és a rokonságban miért kell a fiatal felnőttet vagy tini gyereket és a szavait semmibe venni? Nálatok hogy vannak az ilyes fajta helyzetek?

Figyelt kérdés
Például beszélnek egy komoly témáról, mondjuk a lakásvásárlásról és hozzá tennétek pár ötletet, de csak a szülőknek vagy az idősebbeknek lehet joga szólni. Vagy esetleg megkéred a rokonokat nálatok, hogy kivételesen ne legyen politika a téma és erre folytatnák, mintha nem is léteznétek és nem is kérhetnétek ezt. Mi a véleményetek az ilyen viselkedésről?

2018. aug. 9. 00:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Én ezt megoldom aki semmibe vesz én is semmibe veszem,a kor nem számit,problem solved,nyugodt légkör. Nem mai csirke vagyok,nem szokott érdekelni a visszhang, némelyik rokoni kapcsolatért meg nem kár erre az idő megtanitott..
2018. aug. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Rendben, képzeljünk el egy olyan szitut, hogy az ifjú felnőtt a saját lakásában, ahová befogadta és eltartja egyik szülőjét, vendégeket fogad, vele egykorú barátokat, unokatesókat stb. A szülő pedig odapenderül, és megkéri őket, hogy kivételesen ne beszélgessenek egy olyan témáról, ami egyébként fontos számukra és nagyon érdekli őket. Vagy véleményt mond pl. az épp felkapott zenekarról. Nos?:-)
2018. aug. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Lehet hogy nem árt mélyebbre ásni,mert ott más probléma is van.Hogy melyik részről,azt ítéld meg te.
2018. aug. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Hát az nekem fura, hogy valaki beszól másoknak hogy váltsanak, ne az őket érdeklő témáról beszélgessenek. A lakásvásárlás.. ez felemás. Egy tini véleménye ebben az esetben nem igazán releváns, nem a kora, hanem a rálátás hiánya miatt. Ellenben egy fiatal felnőtt , főleg ha maga, vagy a baráti köre lakáskeresésben van, érdemben hozzászólhat egy ilyen dologhoz.
2018. aug. 9. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Megèrtelek mert most abban a korban vagy hogy kicsit kinyilt a vilag es most azt gondolod tied a böocsek köve es a vilag fèl tudàsa na meg a google. En is igy voltam ezzel anno, de hidd el hogy nem igy van.
2018. aug. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan beleszólhat a tini is, meghallgatjuk. Attól viszont, hogy őt zavarja egy beszédtéma még nem fogunk váltani, ha egyébként minket az érdekel.
2018. aug. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"megkéred a rokonokat nálatok, hogy kivételesen ne legyen politika a téma és erre folytatnák, mintha nem is léteznétek és nem is kérhetnétek ezt. Mi a véleményetek az ilyen viselkedésről?"


Eleve nem illik megkérni egy sereg rokont arra, hogy csak a te kedvedért ne beszéljenek arról, amiről mind szeretnének. Most jött össze a család, mikor máskor beszélhetnék meg az összes megbeszélnivalójukat, beleértve a politikát is, ha olyan az érdeklődési körük, ha nem most? Egyébként meg aki megkér valakit valamire, tudjon róla, hogy egyáltalán nem kötelező minden kérésnek eleget tenni, és ne sértődjön meg akkor sem, ha nemet mondanak neki. Minél inkább felnőtt már, annál kevésbé. Ez a tolerancia.

2018. aug. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
En figyelembe veszem amit a hat, vagy akar negyeves lanyom mond, miert ne? Attol hogy fiatalabb meg lehetnek jo otletei, nyilvan ezek kozul jopar felnott fejjel naiv, de az o szintjen nagyon jo, nem szabad ledorongolni.
2018. aug. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Fiatal felnőttként én többek között ezért költöztem el jó messzire.

Nem kérek tanácsot, élem az életemet és nem is folyok bele a "felnőttek :D" dolgába.


Érdekes, közülük csak én tudok bánni a pénzzel és csak nekem van annyi eszem, hogy nem halmozok hitelt hitelre és nem adok kölcsön családtagnak egy fityinget sem.


Persze ha pénz kéne nekik, akkor "fontos, hogy élek", amúgy meg leszarják a véleményemet :D

2018. aug. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Az is egyfajta illedelmesség, hogy elengedik a fülük mellett a váratlan bántó közbevetést, hagynak időt átgondolni és nem térnek vissza rá, nem kényszerítenek gyerekszerepbe csak azért, mert volt egy gyerekes megnyilvánulásod. Sokkal jobban emberszámba vesznek ezzel, mintha elhajtanának legózni meg babázni. Majd a szüleid ha akarják tisztázzák veled ezt, meg valószínűleg elmondják, hogy ők is így vannak ezzel sokszor, csak nekik még felnőttködni is kell közben.
2018. aug. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!