Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos ha ilyen...

Szerintetek jogos ha ilyen választás elé kényszeríteném anyámat?

Figyelt kérdés

Anyám férje egy lusta, alkoholista ember, ki tudnám ezt fejteni több oldalon keresztül, de akkor nem olvasná el senki.

Én már összeköltözésen gondolkozok a barátommal, de nem tudom mi lenne anyukámmal, hisz egy családi házban lakunk, ahol nyáron a sok kerti munka, télen meg a fűtés (fával fűtünk) miatt sok tennivaló van, és a férje lényegében semmit nem csinál.

Nem tudom mi lenne vele, ha most még én is itt hagynám, és szinte 0 segítséggel kellene fenntartania egy házat, úgyhogy mellette gyárban dolgozik 3 műszakban. 52 éves és már ő se lesz fiatalabb, azt veszem észre rajta, hogy már egyre nehezebben bírja.

De én egyrészt már lassan szeretnék a barátommal együtt lakni, másrészt meg már elegem van ebből az emberből, meg a mindennapos vitájukból.

Anyám felvetette már nekem nem egyszer, hogy kidobja (anyámé a ház). Meg amúgy nem szeretné ha elköltöznék, sőt azt is mondta, hogy mért nem költözik ide a barárom is.

Szóval szívem szerint megkérdezném tőle, hogy most mégis mit akar, mert vagy az lesz, hogy elköltözök innen aztán boldogítsák csak egymást vagy kidobja végre és akkor ideköltözünk és segítünk, amiben csak kell, meg természetesen fizetük rezsit meg mindent.

Csak hát ez így kicsit olyan érzelmi zsarolás így végig gondolva, azt meg azért nem akarom, de akkor meg mi legyen?


2018. aug. 12. 18:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Pasi kihajítva, ti meg költözzetek össze oda a barátoddal.
2018. aug. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Ne legyél áldozat, egy embert tarts szem előtt, és az te magad vagy. Anyád meg majd megoldja. Önhibájából került ebbe a helyzetbe, nem kell sajnálni.

A barátoddal való közös ottlakástól óva óvlak: a fiataloknak külön kell lakni a saját életmódjuk szerint, nem az anyós nyakára. Ebből csak konfliktusok lesznek, és nem is egészséges egy háromfős házaspár.

2018. aug. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Annyira nem zsarolás ez, ha ő is ajánlotta. Dobja ki a palit, és költözzön oda a barid.
2018. aug. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 szántóvető ***** válasza:
91%
arról persze nem írsz hogy a barátod mit akar.mert nem biztos hogy anyáddal együtt képzeli el az életét ill te is inkább vele élnél ha jól vettem le az írásodból.szóval összeköltöztök a pároddal mondjuk egy albérletben,aztán majd meglátod mi lesz.anyádnak egy kisebb ház is megtenné,vagy panelház,de a lényeg hogy neki lesz választási lehetősége és neked nem kell kiszolgálnod őt.
2018. aug. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%
Segíts neki kidobni a pasit,mert gondolom nem egyszerű annyira.Nagy a ház,elfértek ott utána.
2018. aug. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%
Hát, ha az én lányom állna elő ilyennel, már csomagolhatna is, és mehetne ahova akarna. Az én magánéletem az csak ram tartozik, nekem ne akarjon ultimátumot adni. Menj és költözz össze a pasiddal mashol
2018. aug. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Akkor lenne az ő magánügye, ha nem vonna bele engem is. De mivel tegnap is kiborult a bili, hogy úgy mondjam, ma már megint azt mondogatja nekem, hogy ki fogja dobni, meg hogy rám íratja a házat, biztos, ami biztos.

Bár mostmár én se értem, a ház még akkor lett véve, amikor nem voltak házasok és anyám nevén van, akkor van bármiféle tulajdona ebben?

2018. aug. 12. 19:53
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Nincsen. Anyád tehetetlen és gyáva. Már rég ki kellett volna tennie, de esze ágában nincs! Fél tőle. Ez az alak még 20 év múlva is ott lesz.
2018. aug. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy én is úgy látom, hogy esze ágába sincs, de nem azért mert fél tőle, hanem mert még szereti valamennyire.
2018. aug. 12. 20:02
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem szeretet, hanem a változástól való félelem. Akit az ember szeret, azzal nem ordítozik nyakra-főre.
2018. aug. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!