Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen kapzsi ez a család?

Miért ilyen kapzsi ez a család?

Figyelt kérdés

Van egy család az ismerősi körömben akikkel ahányszor vendégségben találkoztam és ki volt rakva valami apró sütemény vagy valami kétpofára tömték magukba, az üdítőt literszámra itták (amit már nem tudok elképzelni hogy "jól esett").

Amikor náluk van valami összejövetel akkor mindenki visz valami normális üdítőt, sört, apróságot, náluk mindenből a legolcsóbb vacak van kitéve amit senkinek nincsen kedve fogyasztani. Bolero porból kevert ital meg 500 Ft/ kg nápolyi. Ha szegények lennének megérteném, de nem azok. Gyárban dolgoznak 160-160 körül visznek haza, tehát 320 körül összesen és cigire meg drágább telefonokra mindig futja, de képesek 5 km-t gyalogolni a strandig és 10 zsemlével elnidulni csak hogy ne kelljen pénz kiadni. Ha francia konyakot tenne ki valaki azt is legurítanák egy délután alatt minden szégyen nélkül. Miért ilyenek? Ha valaki ad normálisat nekik ők miért nem viszonozzák? Nem lenne pofám valakinél teli zabálni magam meg teli piálni, következőnek meg 80 ezres telefont nyomkodva ropival kínálni meg boleroval.

Miért ilyen valaki? Ennyire nem tisztel másokat?

Ha valaki átmegy egy szaros ezresért már lehet venni 3-4 liter normális minőségű üdítőt amiben van kóla, gyümölcslé, bármi.



2018. aug. 13. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell mindig erről kérdést kiírni? Már olvastam ezt a kérdést korábban is. Akkor is ez volt a bajod.
2018. aug. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem? ez a második kiírt kérdésem két különböző témában, eléggé mellé nyúltál pajtás...
2018. aug. 13. 22:27
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Ha én lennék a vendéglátó, és kitennék valamit, akkor annak örülnék, ha elfogyna, és rendesen fogyasztanának ott a népek. Mert ez azt jelentené, hogy jól érzik magukat, és jó az, ami az asztalon van. Tehát ezért nem haragudnék egy cseppet sem, sőt.


Viszont az, hogy nem keresnek rosszul, és ők a másik oldalon vendéglátóként ilyen bolerós cuccot tesznek ki, az nem okés. A nápolyival és ropival mondjuk nem tudom mi a baj? De összességében ahogy elgyalogolnak a strandig, az ő dolguk. Én nem biztos, hogy ezt így csinálnám. Ha nem költenek a strandon, az sem probléma, az ő dolguk. Én szeretek ott is fogyasztani.


A telefonra úgy néz ki "adnak".. Szóval nagyon látszatembereknek tartom, akiknek fontos ez a fajta marhaság, hogy milyen telefonjuk van....

2018. aug. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Szarevő emberekkel minket is körül vesz az élet, biztosítalak afelől, anno valaki még mondta is hogy jó az olcsó is, úgyis kiszarjuk, nem lagziba vagyunk hogy nagyzoljunk, csak ez is épp vendégségbe volt, vidéken.


A másikba meg belekötnek ha valami drágább, de nekik is telne rá.

Nekem kocsira is motorra is fontos a jó gumi, a másik meg letámad hogy költene rá a franc annyit, inkább kajára menjen el, mintha amúgy sem jutna rá....

2018. aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Kétszer nettó 160 az bizony édeskevés. Nem lehetsz több 12 évesnél a kérdés alapján.


Miért turkálsz a pénztárcájukban?

2018. aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Én is lártsm egy teljesen ugyanilyen kérdést nem olyan rég.

Ha én vendégeket hívok, akkor azt adom ami tőlem telik. Inkább ritkábban, de olyankor próbálok úgy bevásárolni, ami a vendégeim ízlésének megfelelő. Viszont nem szólom le azokat sem, akik másképp gondolkodnak.

Volt egy exem, dús gazdagok voltak. Mikor náluk aludtam, kitaláltuk hogy este elmegyünk moziba. Ezt a tervünket vacsi közben megosztottuk az anyjával. Már javában készülődtünk, mikor bejött hozzánk a szobába, és a kezünkbe nyomott 4 szendvicset, mert a moziba drága a kaja.

Szóval vannak ilyenek.

2018. aug. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem se sok 2-szer 160.

A gyaloglást is értem, a strandon drága a kaja, úgyhogy sóherek, persze, de van miért.

2018. aug. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pedig egyszer már volt, és akkor épp a kólán hisztiztél.
2018. aug. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6: Rendes volt az anya! Miért kéne kétszer annyiért megvenni valamit? Nagy munka otthon berakni a táskába?

Lehet, hogy azért gazdag, mert okosan osztja be a pénzét. Lehet, hogy a megtakarítást jobban is fel tudja használni, mint a vendéglátósok zsebében landoljon sokszoros haszonnal, minőségileg ált, vacak kajáért. Lehet a megtakarított összegből jótékonykodni is.

2018. aug. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!