Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem merem hazavinn...

Mit tegyek? Nem merem hazavinni bemutatni a barátomat.

Figyelt kérdés
Én vagyok 18 éves, a párom pedig 22. Lassan egy hónapja leszünk együtt. Nem vagyunk szegények,úgy élünk,mint minden normális/átlagos ember,de a házunk kívülről olyan,hogy nincs még kifestve,hanem szürke és az udvaron is szanaszét van minden,mert vannak dolgok,amik folyamatban vannak..meg a szüleim éjjel nappal dolgoznak és nem sok idejük marad erre. Belülről minden normálisan néz ki. Az a kis bökkenő,hogy a 12 éves húgommal egy szobánk van(de nem akadály,mert sosem tartózkodik bent). Meg jelen pillanatban a szüleim állandóan csak marják egymast és a válás szélén állnak.. Látta már a házunkat,mert már jött értem. Én mégis attól tartok,hogy mit fog majd rólam gondolni,ha a keritestol bentebb jön. Én nem vagyok tisztában az ő anyagi helyzetükkel,csak hallomásból,hogy jól élnek, én csak egy szep kocsit láttam,de ő mégsem az a felvagós,mint akik csak átlagosan élnek. De én tartok attól,hogy mit fog gondolni a házunkról,meg arról,hogy egy szobában vagyok a húgommal,amikor neki sajátja is van. Az előző barátom tehetősebb volt,en is voltam náluk es csodaszép házban laktak,sok luxus “kocsival”, ő egy évvel fiatalabb volt tőlem és sokkal felvagosabb is, ám mégsem szólt semmit és szeretett nálunk lenni. Nem ertem miért,de tartok ettől,hogy egy “felnőtt” ember másabb/rosszabb véleménnyel lesz rólam. Lehet,hogy csak ilyen elmezavar és helyre kell billennem,ám én mégis ettől tartok és sosem merem behívni.

2018. aug. 16. 00:41
 1/9 Rubina07 válasza:
80%

Szerintem nincs mitől tartanod. Mivel ő idősebb, így érettebb is. Nem hinném, hogy emiatt kinevetve, vagy esetleg elhagyna. Ha pedig el magyarázod neki, hogy miért van közös szobád a húgoddal, meg fogja érteni (nem írtad le az okot, de biztos van).

Szóval csak bátran!

2018. aug. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Ne parazz ezen.Ha szeret elfogadja a helyzeted,ha nem akkor lelep.Legyel vele oszinte ez a lenyeg,szerintem ertekelni fogja.
2018. aug. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Valamiért ő sem hívott be magukhoz...

Nincs olyan, hogy neked kéne elsőnek.

Várd meg, amíg ő hív haza, és akkor lesz több fogalmad, milyen anyagi helyzetben van.

2018. aug. 16. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
A "szegénység" nem szégyen. Lehet egy nagyon szerény kis ház is- ha belül tisztaság és rend van ott nincs mit szégyellni! Ez az ami jellemzi az embert- nem pedig az anyagi helyzete és az autói. A tesóddal való szoba kérdése- sok megoldás van arra,hogy egy teret ketté lehessen választani. - pl gipszkarton- és ez anyagilag sem lehetetlen megoldás. Ez sem szégyen egyébként- viszont egy 18 évesnek szüksége van egy saját intim térre. Kérdezz rá Apudnál erre esetleg- férfiként jobban látja,milyen megoldással lehetne egy kis térelválasztást eszközölni.(felvágósdi: sose értettem- majd arra vágjon fel vki,amit maga ért el- ne pedig arra amibe beleszületett)
2018. aug. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

A legjobb szűrő önmagunk és az élethelyzetünk felvállalása.

Így aki nem tud elfogadni, az eleve kirostálódik.

Ráadásul ha csepp intelligencia is van benne, akkor nem fog téged azonosítani a szüleiddel, a házatokkal stb.

2018. aug. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Az a baj kérdező hogy nagyon a külsőségekre helyezed a figyelmed.
2018. aug. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs gond az anyagi helyzetunkkel,halistennek van normális munkahelye a szüleimnek. A közös szobának különösebb oka nincs, örökölt haz volt 2 szobával,de a testvérem sosem alszik velem vagy valami,szóval ez nem is baj igazából. Meg egyebkent így képekről,sok dologra mondta azt,hogy nekik ilyenuk nincs,ami nekünk megadatott(pl légkondicionáló vagy esetleg HD tv). Nem a külsőségekre megyek,hallomásból értesültem én is,de nyilván csak a saját szememmel tudok majd megtapasztalni mindent.
2018. aug. 16. 08:14
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Tizenéve, amikor a párom bemutatott a családjának, akkor körbevitt a házban is. Fele akkora mint a miénk és 1 szobában aludt ő is a testvérével. A konyhában alig lehetett elférni, olyan kicsi volt.


Tudod mit gondoltam? "Milyen kellemes, barátságos, családias kis ház."

Azóta már össze is házasodtunk, és szerettem náluk lenni. Pont nem érdekelt, hogy hogy néz ki az udvar vagy a ház.

2018. aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%
Hívd be ,nem lesz semmi baj. Ha meg emiatt mégis kidobna, az meg őt minősíti, akkor azzal sincs probléma. De ha ő tényleg álmaid férfia , nem fog kitenni azért, mert nincs kifestve a házatok, meg nincs külön szobád. Ezt te se gondoltad komolyan.
2018. aug. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!