Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy egy személyről...

Az igaz, hogy egy személyről a családjának addig kell gondoskodnia, ameddig az a tanulmányait végzi?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy amíg valaki tanuló addig a családja köteles gondoskodni róla. Ez valóban így van? Ha igen, mit lehet tenni abban az esetben ha a család ezt el mulasztja? A helyzet a következő, arról nem is álmodom hogy a szakadt foszló cipőm helyett vegyenek egy másikat, tudom hogy képtelenek erre. De azt szerintem joggal várhatom el, hogy az ételt ne nekem keljen meg ennem magamnak. Meg akkor még elkészíteni is. Nyáron az elkészítés megoldható, úgy ahogy. Viszont a tanév kezdetétől nem tudom mikor lehet majd megoldani. Meg nem hiszem hogy amellett bármikor is munkát tudnék vállalni.. Utolsó év, szóval fontos lenne. Illetve, még az a problémám, hogy a nagyanyám kitalálta hogy fizessek lakbért.. Mert hogy ő csak be fogadta édesanyámat válás után.. Na de, kérdem én, ha nincs fix keresetem, akkor mit kellene tenni? Még a tanszereimet is magamnak kell megszerzem, nem hogy még 38ezret tudjak fizetni neki. Azzal indokolta, hogy megnövekedett az áram és a víz fogyasztás. De könyörgöm, az mindenképpen növekszik ha 1 ember helyett több él a lakásban. Egyszerűen nem tudom kihez lehetne fordulni ezekkel a problémákkal. Szerintetek? Előre is köszönöm a válaszaitökat.


Ui:Mamámmal csak akkor van baj, mikor részeg...



2018. aug. 21. 08:56
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%
Írd ezt le érthetően! Hány éves vagy? Kikkel laksz? Mit tanulsz? Szüleiddel mi van? ...stb...
2018. aug. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem így van! Most gondolj bele... Lacika (43 ėvesen) kitalálja hogy lediplomázik. Asszony, gyerek nincs. Lacika a szüleivel lakik, csak beleunt a benzinkutas ėletbe ės jogásznak tanul majd. Szerinted a szülei kötelesek eltartani?
2018. aug. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
42%
Nyugi kérdező, ide csak olyanok fognak írni, akik szerint már egy anyja hasában lévő csecsemőnek is lapátolnia kell a GDP-t, szóval itt ne várj választ. Igen, egy szülőnek addig kotelessege támogatni a gyerekét, amíg az tanul és/vagy nincs önálló keresete, amiből még tud élni. Gyereket nem azért nevelünk, hogy 16 évesen dolgozzon, mert otthon egy cipőt nem kap.
2018. aug. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
74%

18 eves korig eltartani

Elso szakmaig tamogatni koteles a szuli max 23 eves korig.

Tamogatas nem eltartast jelent ill kiszolgalast

Tanulamanyok mellett lehet dolgozni fozni mosni takaritani.

Azert mert te tanulsz sajat magadnak miert kene teged kiszolgalni es eltartani

Tanulas sajat erdeked nem a csalade.

2018. aug. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
91%

"A nagykorú tovább tanuló gyermek tartásának szabályait többségében a bírói gyakorlat és a Legfelsőbb Bíróság (ma Kúria) elvi iránymutatásai alakították. Ezek szerint a nagykorú tovább tanuló gyermek általában akkor volt jogosult a tartásdíjra, ha felsőfokú tanulmányait a középiskola befejezése után nagyobb megszakítások nélkül, többé-kevésbé folyamatosan végezte, és nem rendelkezett elegendő jövedelemmel a saját ellátására. Nem kaphatott tartást attól a szülőtől, akinek anyagi helyzete ennek fizetését nem tette lehetővé, és nem kaphatott tartást akkor, ha erre érdemtelennek bizonyult. Azt, hogy ki minősül érdemtelennek, a bíróság döntötte el az eset körülményeit figyelembe véve."


2014.-ben hatályba lépett Polgári Törvénykönyv.

2018. aug. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
64%

Az szép és jó, hogy tanul, de ettől neki sincs ingyen a kenyér, az áram, és a cipő. Vagy a nagyi köteles éhen halni, hogy a fix nyugdíjból kifizesse a megnövekedett rezsit?

Tanulás mellett soha, senki nem dolgozott még azért, mert élvezi. Hanem mert muszáj.

Pl. ilyen helyzet az, amikor nincs pénz cipőre se, mert a nyugdíjas nagyszülőre támaszkodnak még mindig. Ilyen esetben nincs olyan helyzetben a kérdező, hogy elvárja az eltartását. Teljesen más téma, ha a két szülő anyagilag úgy áll, hogy tudja biztosítani a fiatal felnőtt gyerek megélhetését. Van, akinek az se gond, hogy fizesse az egyetemét, és kivegyen/megvegyen neki egy kis lakást, plusz havonta kap egy szép kis apanàzst.

De ez nem azt jelenti, hogy a te anyád köteles ugyanezt biztosítani, minimálbérből, egyedül. Vagy a nagyszülő a nyugdíjból.

Felnőtt embernek illik felfognia ésszel, hogy ha valamire nincs pénz. Neked muszáj beszállni a rezsibe, ha kell a villany és a víz, az élet meg igazságtalan. Nőjj fel!

2018. aug. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
55%
"Úgy tudom, hogy amíg valaki tanuló addig a családja köteles gondoskodni róla. Ez valóban így van? " Nem, nincs igy. Sőt mi több még csak az ételedet sem kötelesek elkészíteni neked. sem a segged kinyalni, hiába várod el. És igen, elvárható egy nagykorú embertől hogy fizesse a a saját költségeit, ne a nagyanyja nyakán élősködjön .
2018. aug. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
40%
Ennél élhetőbb körülmények közt is kényszerülnek fiatalok dolgozni meg diákhitelt felvenni egyszerre, és nincs költekezés, csak a legkisebb rosszat választja, legalábbis ami a megtérülést illeti teljes hátralevő életükben.
2018. aug. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
65%

Hány éves vagy?

Kiskorú, középiskolás? Akkor teljesen elvárható, hogy alap dolgokat biztosítsanak, mint lakhatás, étel. De mi nem tudjuk megváltoztatni a családodat. Ha segítséget kérsz gyámhivataltól, családsegítőtől, akkor lehet, hogy kiemelnek a családból és intézetbe kerülsz. Az sem biztos, hogy jobb. Ki tudja, kikkel fogsz összekerülni.

Ha egyetemista, akkor marad a munka. Nekünk sem volt pénzünk, én nem is kértem számom a szüleimen. Dolgoztam és levelezőn folytattam a tanulást. Rengetegen így csinálják. Sokan még a nappali mellett is dolgoznak, azt nem biztos, hogy bírnám, de levelezőn simán megoldható volt.

2018. aug. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
71%

18 év felett SENKI nem köteles eltartani téged.


Igen, lehet vergődni azért a kemény 20 rongynyi "tanulás címén" járó tartásdíjért, csak épp, ha a bíróságon úgy találják, a téged eltartók anyagi helyzetete nem rózsás - értsd alig jönnek ki hó végén -, akkor azzal a lendülettel el is utasítják a kérelmedet.


Tudod, ha elmúltál 18, akkor mehetsz dolgozni, és MELLETTE levelező képzés, vagy esti suli.


Mellesleg ezzel az erővel a 28 éves "gyereket" is el lehetne tartani, meg a 40 éveset is, mert derogál a munka.

2018. aug. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!