Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérdeznétek meg tőle,...

Hogyan kérdeznétek meg tőle, hogy hogy érzi magát?

Figyelt kérdés

Van egy külföldön élő iszonyatosan fontos ember az életemben. Mondjuk úgy, hogy az anyukámnak tekintem egy kicsit és ő is engem a lányának egy kicsit.. néhány napja halt meg az anyukája, aki hihetetlenül szeret.. már írtam neki, hogy gondolok rá, stb de ezt is egy facebook poszt miatt tudtam meg. Nem akart róla beszélni utána teljesen más dolgokról írt és nem is reagált a témára.. mit lehet ilyenkor tenni? Nagyon sokat sírok miatta mert még csak megölelni sem tudom és arról sem tudok meggyőződni, hogy jobban lesz.. :( mit lehet tenni? vagy csak várjam ki amíg ő kezdeményez? Azt is szeretném, hogy tudja, hogy én mellette vagyok és hogy számíthat rám! Tudom elválaszt minket egy tenger..

Azon is gondolkodtam, hogy írjak-e a legjobb barátnőjének csak megkérdezni, hogy ugye jobban lesz, az akit nagyon szeretek? Szóval főleg olyan tanácsa lenne hasznos, aki már átélt ilyen mértékű veszteséget, fájdalmat, mert én elképzelni sem tudom, hogy milyen lehet.. és hogy ilyenkor mi segít vagy mi nem.

Előre is köszönöm!



2018. aug. 25. 08:10
 1/8 anonim válasza:
29%
Nekem még nem volt ilyen helyzetem.Szerintem ha tényleg nem akar beszélni egy idő után sem,akkor annak az ismerősének írj.Vagy egyszerűen írd meg,amit akarsz,küldd el neki,és talán végig olvassa.Ne ess kétségbe.Egyeseknek ilyenkor kell idő lenyugodni.Addig te is dolgozd fel a gyászt.
2018. aug. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem (amíg ő nem hozza szóba) ne írj erről.

Olvasta amit írtál neki (gondolom) hogy együttérzel vele stb és úgy döntött: nem kíván erről beszélni.

2018. aug. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

3 éve halt meg az anyukám. Nem nagyon segít semmi ebben. Viszont a folyamatos sajnálkozás meg az, hogy még mások sírnak és nekem kell őket vigasztalni, az elég rossz.


Gondolom nekem is azért nem írtak, mert nem tudták, hogy mit kellene, de így nagyon egyedül éreztem magam.

Én azt javaslom, hogy próbálj olyasmiről beszélgetni vele, mint korábban.

2018. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha hagyod őt a saját tempójában és módszerében gyászolni, azzal fejezed ki legjobban a szeretetedet.

Ne háborgasd, ne kérdezősködj, maximum annyit tehetsz, hogy jelzed feléje, hogy lelkiekben is számíthat rád, de utána békén hagyod.

Én ezt tenném, nem udvariatlan. A kéretlen tolakodó jótéteményeskedés sokkal zavaróbb, hidd el.


Nekem 25 éves koromban halt meg anyukám, ugyanezt kértem az akkori barátnőmtől és a haverjaimtól is. Mindenki megértette, elfogadta, pár hét után minden kapcsolatomat rendesen működtettem tovább.

2018. aug. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"vagy csak várjam ki amíg ő kezdeményez ?" Igen !
2018. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hagyd hogy akkor beszéljen róla amikor ő akar. Néha a legjobb szándékú kérdéssel is fájdalmat okozhat az ember, pláne halálesetnél. Legyél türelmes. és amikor odajut hogy beszélni akar róla- mert majd akar- akkor hallgasd meg, és ne kontrázz rá hogy neked milyen volt amikor elvesztettél valamit. Sajnos az emberek ezt szokták "tudom hogy fáj, mert amikor én vesztettem el..." És innentől már nem arról szól a történet aki éppen most árvult meg, lett özvegy, vagy más veszteség érte. Csak meg kell hallgatni, amikor ő akar beszélni.
2018. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És ne kérdezősködj az ismerősénél, mert vissza fogja hallani, és hátbatámadásként élheti meg, Szóval legyél türelmes.
2018. aug. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ne nyomulj! És ne érezd tovább a dolgokat, mint ami van.

Igen, egy anya elvesztése fájdalmas. Mit tehetsz te, aki tulajdonképp idegen vagy ebben a témában? Időnként ráírsz, mondjuk hetente egyszer, hogy gondolsz rá és szereted. Ennyi. Nem többet. Nagyon sokat fog neki segíteni.

Az viszont senkinek nem jó, hogy te sokat sírsz amiatt, hogy ő valakit elveszített... Ez beteg dolog! Hagyd abba! Ha ilyeneket irkálsz neki, mint ide, akkor csak teher vagy neki. Most ő sír és neki fáj! Nem rólad szól most a sztori, hanem róla! Ezért nem ír vissza valószínűleg. Hagyd, hogy feldolgozza! Mindenki másképp dolgozza ezt fel. Majd jelentkezik. Tudja, hogy szereted, nyugi.

Amikor én elveszítettem anyut tavaly, nem mondtam el, csak pár embernek. Intéztem a temetést és a többit. Nem az emberek sajnálatára volt szükségem, hanem meggyászolni azt, amit elveszítettem. Nem az emberekre volt szükségem, hanem átértékelni dolgokat és feldolgozni azt, hogy már nem fog csörögni a telefonom miatta...

Hagyd őt békén. Most így tudsz neki segíteni! Majd jelentkezik, nyugi!

2018. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!