Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy magyar nő hozzámegy...

Ha egy magyar nő hozzámegy egy külföldi férfihez, hogyan tudja felvenni a férjes nevét?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogyha egy magyar pár házasodik össze, akkor a nő hogyan veheti fel a férjének a nevét. Pl: Szabóné Tóth Anna, Szabó-Tóth Anna, Szabó Anna. (Ez nem az én nevem, csak írtam példának).

De egy külföldi férj esetén ez hogy megy?

 


2018. aug. 25. 08:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen felveszi a férfi vezetéknevet.

Ha a no neve - Tóth Anna

A férfié - Robert Johnson

Akkor a nő neve a házasság után : Anna Johnson

2018. aug. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Attol függ hol. Hollandiában pl Kovács Katalin és Jan de Vries házassága után lehet Katalin de Vries vagy Katalin Kovacs- de Vries illetve megtarthatja a saját nevet is. A kötőjeles verzió a leggyakoribb
2018. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
8%

"Kovacs- de Vries ... A kötőjeles verzió a leggyakoribb"


Pedig nagyon hülyén néz ki. És tényleg így, hogy kötőjel-szóköz, aztán "de"? Mondjuk ha nem lenne szóköz, akkor is tiszta idétlen lenne, merthogy kisbetűs "de"...

2018. aug. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy akarja.

Én leginkább olyanokat ismerek, akik kötőjellel vették fel, tehát lett Kovács Anna hozzáment Robert Johnsonhoz, és Kovács -Johnson Anna lett.

2018. aug. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

3!


Hollandiában sok a de, van, von, van der stb előtagú vezetéknév. Neked fura, meg nevetséges, itt meg normális és valóban a kötőjeles a leggyakoribb.

2018. aug. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
6%

"Hollandiában sok a de, van, von, van der stb előtagú vezetéknév. Neked fura"


Az nem fura, ha holland névben van, mert tudom, hogy ott gyakori, de akkor nincs benne kötőjel.

És a szóközzel mi van? Kell a kötőjel után és csak utána de?

2018. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szóköz csak elütöttem. Ha nem házas, akkor nincs kötőjel se.
2018. aug. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a volt férjem ír és kint nem kellett ilyesmiben döntenem. Ha akartam, használhattam a férjem nevét, de nem kellett okmányokat cserélgetnem a házasság miatt. Mondjuk én azért nem használtam a férjem nevét hogy ne kelljen mindenhol a házassági anyakönyvi kivonatot lobogtatnom, de ha ott készítettem volna valamilyen okmányt, (ott teszem le a jogsit pl) csak meglebbentem a papírt és simán beírják nekem a férjem vezetéknevét.
2018. aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Okmanycsere Hollandiában sincs -mar ha a nő holland állampolgár. Nem is szerepel férjezett név pl a személyiben, max az útlevélben lehet kérni, hogy megjegyzésként ott kegyen, xy házastársa. A házasságkötés után az okormanyzat regisztrálja a házas nevet és onnantól minden hivatalos helyen azon szólítanák, illetve arra a névre érkeznek a hivatalos levelek is.
2018. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a családba idén volt egy holland magyar esküvő,a menyasszony apai ágról holland anyairól magyar,a vőlegény viszont “csak”magyar származású..Dilemma volt,hogy hogy vegye fel a nevet a lány mert a leánykori neve is 6 részből állt,de végül kötőjellel felvette az unokatesom vezetéknevét is,így már 7 tagból áll a neve.
2018. aug. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!