Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esélye szerintetek? Anyám...

Van esélye szerintetek? Anyám 30 éve elhagyott, nem tartjuk a kapcsolatot, most beteg lett állandó ápolásra szorul, ezért a testvérei azt szeretnék ha fizetnék szülőtartást illetve az ápolását is támogatnám. Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
2018. aug. 25. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy köteles fizetni!!!
2018. aug. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs biróság aki megítélne szülőtartást anyádnak ha elhagyott.

Az ápolását főleg nem kell finanszíroznod.

A testvéreit nyugodtan építsd le.

2018. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Létezik ám olyan hogy "méltatlan" a rokontartásra. Anyád az elhagyással ezt bőven összehozta.
2018. aug. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd a testvérei megoldják, te ne fizess.
2018. aug. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk ugyanez volt. Hugomat a kórházban hagyva végleg lelépett. Apám nevelt fel 3 gyereket. Mi azt se tudtuk, hogy él-e ha igen hol. Apám becsületesen felnevelt 3 lányt. Már elmúltam 35 éves amikor jött a bíróságtól egy levél, hogy bepereltek minket testvéreket szülőtartásért. Anyám és az ő nővére perelt be minket, hogy beteg, szülőtartásra van igénye. Még ügyvédet sem kellett fogadnunk. Elmentünk a bíróságra, ott láttam 30 év után az anyámat. A húgom életében először akkor. A bíró meghallgatta a történetünket, és méltatlanságra hivatkozva elutasította anyám kérelmét. Sőt a bíró közölte anyámmal, hogy jól nézzen meg minket, mert biztos benne, hogy soha többé nem fog látni minket, mert tudja mi így fogunk dönteni. Majd nekünk azt mondta, hogy szeretne kezet fogni egy olyan férfival aki felnevelt 3 gyermeket, és jó munkát végzett. Ennek lassan 7 éve. A bírónak igaza volt. Azóta se láttuk.
2018. aug. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esélye
2018. aug. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Esélye sincs, hogy bármit is megítéljenek neki! Majd ahol, meg akivel eddig bąszta a rezet eltartják meg gondozzák.
2018. aug. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A tesókat kiröhögném, és leszarnám a károgásukat.
2018. aug. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag anyád teljesen érdemtelenné vált, így nem lesz bíró a világon, aki bármilyen rokontartást megítélne neki.
2018. aug. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, igaz papíron nem mondott le rólam de 12 éves voltam mikor elváltak apámmal, sajnos ő meghalt azóta,de anyámat azóta nem láttam. Én is úgy gondolom nem kell fizetnem neki, van családom inkább rájuk közlöm azt a pénzt.
2018. aug. 25. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!