Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy engedjenek Budapesten tanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a szakma. 10.es leszek. Másik szakmát szeretnék tanulni szeptembetől budapesten. Tudom megint 9. de ez engem nem zavarna. Kolis lennék minden hétvégén hazamennék minden este hívnám őket stb. de valamiért mégse akarnak engedni. Nekem ez nagyon fontos. Valaki tudna segíteni?

Ja és pár érvet is írhatnátok hogy vegyem rá őket :D



2018. aug. 27. 19:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Hány éves vagy?
2018. aug. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%

Hát ha 10-es lesz, akkor valószínűleg 15-16 körül.

Szerintem azért nem akarnak engedni, mert már elkezdtél egy sulit. A másik meg gondolom a távolság.

Nem hiszem, sőt kétlem, hogy elengednének téged.

A mosolygós, túl vigyorgós fejekből ítélve még nagyon kislány vagy és nem az épp legmegbízhatóbb.

2018. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Ilyet lehet egyàtalàn, hogy sulikezdés előtt 6 nappal kitalálja valaki hogy inkàbb màshol?
2018. aug. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát tényleg nem ártott volna ezt hamarabb kitalálni azért, ilyenkor sokkal macerásabb lehet intézkedni (nem lehetetlen persze).

Mik az ő indokaik egyébként, amiért nem engednek? Nem lehet, hogy anyagi okok is vannak? A koli, be- és hazautazás, étkezés+költőpénz lehet, hogy nem férne bele nekik.

Plusz van az a típusú, mondjuk ki, éretlen gyerek, akit én sem engednék kollégiumba. Oda azért kell egy szintű önállóság és felelősség, hogy pl. saját magadtól tanulj, ne csak ülj a könyv felett meg szórakozz, illetve alapvető háztartási feladatokat is illik tudni ellátni. (Egyetemmel meg ne jöjjön senki, mivel teljesen más egy 15-16 éves tini és egy 18-19 éves fiatal felnőtt, plusz egyetemnél sokszor nincs más opció).

2018. aug. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért nem engednek el,mert elkezdtél egy szakmát ami akkor biztos érdekelt,és nem tetszik nekik,hogy “ugrálaz”a szakmák,iskolák között...
2018. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

"Ilyet lehet egyàtalàn, hogy sulikezdés előtt 6 nappal kitalálja valaki hogy inkàbb màshol?"


Sajnos igen... Az igazgatón múlik, hogy átveszi-e...

2018. aug. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%

Utolso 3 szakmám van,virágkötő,informatikus,és radiologus,és ettől rossz ember lennék? Van aki 40 évesen vált,és? Eldöntheti ezt magától nem bütetendő a tudás szerzés még.. Bár otthon nem szeretik ezért butitják le..

És aki 8 ált felett v tovább gondol az érettségin, már kinézik..

2018. aug. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"valamiért mégse akarnak engedni. ... pár érvet is írhatnátok hogy vegyem rá őket"


Nekik mik az érveik, az indokaik? Miért nem akarnak engedni?

2018. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
52%

"3 szakmám van"


Majd ha a kérdezőnek is meglesz az első, akkor tanulhatja a következőt. De ő még nem ott tart. Egy év után ott akarja hagyni. Ilyen hozzáállással hogy lesz neki akár csak egy is?

2018. aug. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
75%

Mondd el nekik, hogy

-Megpróbálsz majd dolgozni menni a költsêgvetés miatt

-jó háztartásban lévő ember leszel, aki majd mindent megold

-Ott könnyebb barátkozni

-Hagyjanak neked is egy kis magánéletet

-Nagyon szeretnéd ezt

Nem akarod ezt a szakmát tanulni, ezért megpróbálnál egy másikat amiben már biztos vagy.

2018. aug. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!