Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Férjem...

Mit gondoltok erről? Férjem lányának anyagi támogatása.

Figyelt kérdés

Férjemmel 4éve vagyunk házasok, mindkettőnknek 2.házassága. Nekem egy (velünk él), neki 2 gyerek van(anyukájukkal élnek), emiatt is, külön kasszán vagyunk kezdetektől az én házamban.

A fia már felnőtt, családos, a lánya az enyémmel egy idős kb, jövőre egyetemre mennének mindketten.

Én örököltem egy jelentősebb összeget,és egy kis pesti garzont nemrég. Megbeszéltük a lányommal, hogy így tudom tánogatni neki az egyetemi tandíjat legalább diákhitelt megússza,úgyis pestre szeretne járni,és laknia is lesz hol.

A férjem lánya meg van sértődve emiatt, mert őis szertne arra az egyetemre menni, de a jelentős tandíjat nem tudják neki állni, szerinte öt is támogatnom kéne, és elférnének ketten is a 32m² lakásban, amit amúgy a lányom sem akarna, nem.jönnek ki túl jól. Hetek óta ezen áll a bál, most már a férjem is mondogatja, hogy igazán "megoldhatnánk" végülis egy család vagyunk.

Én nem szeretném a férjem lányának milliós tandíját állni, sose tudhatjuk mit hoz az élet, mikor lesz szükségem a pénzre, eleve emiatt is lett anno a külön kassza, hogy ne legyen vita a pénzen.

Érdekelne kívülállók hogy látják ezt a szitut?



2018. aug. 31. 15:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
82%

A férjed lányához NEKED SEMMI közöd, szóval vergődjön csak a kislány.


MEllesleg miért nem tanult úgy, hogy államira jusson be?


Én a SAJÁT gyerekemnek nem finanszíroznám a tanköltségét, mert horribilis össze félévnte egy diplomás ápoló képzés is.

2018. aug. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
95%

A férjed meg elmehet a pitsába, külön kassza van, de ilyenkor meg "megoldhatnátok".


Én megmondanám neki, hogy az ÉN gyerekem életét finanszírozom, az ÖVÉT oldják meg ŐK az exével.

2018. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
16%

Beraknálak annak a kislánynak a helyébe pár hónapra, hogy megérezd, mit érez ő, hogy éli ezt az egészet meg, és mit jelent egy ilyen család mint amit te viszel, ami minden csak nem család. Mert a családban akárki jön is kivülről, az olyan mint ha mindig is ott lett volna-már ha befogadják. És nem úgy viselkedik vele senki, mint egy muszájból megtürt idegennel, ahogy te teszel ezzel a kislánnyal. Kíváncsi lennék, hogy aha fordított lenne a szítú és a te gyerekeddel viselkednének megtűrt emberként, neked hogy esne..


A család nem nálatok kezdődik, ezzel remélem tisztában vagy.


Voltak nálunk vendéggyerekek akkor is amikor nekünk felnőtteknek nem jutott ételre, de a vendéggyerekek ugyan úgy voltak mint a sajátjaink. Semmivel nem kaptak sem kevesebbet, sem többett, és az igaz, hogy mi éhesen feküdtünk le az urammal, de kivétel nélkül boldogan mentek haza, tele hassal.Az ugymond idegen gyerekek.


Jöhetnek a minuszok, meg a köpködés.

2018. aug. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
11%

3+ A férjedet viszont sajnálom, mert mindezt végig nézni amit le.művelsz te meg a lányod, szemben az ő lányával, hááát az minden csak nem könnyű. És szerintem ha lehetősége lenne rá, és visszafordíthatná az idő kerekét, tuti, hogy nem lenne a férjed. Erre a fejemet rá merem tenni.


Ezt egy szülőnek végig nézni, pláne egy férfinek, aki egy lánygyermekhez sokkal közelebb áll..iszonyat nehéz lehet.

2018. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
81%
Felejtős, a hercegnőcske megoldja, ahogy tudja, apuka meg állítson magán.
2018. aug. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
87%

Mivel a férjed idáig nem zavarta a külön kassza, most se pampogjon. Gondolom a 4 év alatt volt bőven olyan szitu, amikor segíthetett volna neked. Volt ilyen? Megtette?

Ha a külön kassza ellenére ő támogatóan viselkedett veled eddig, akkor hajlandó lennék beszélni valamiféle megoldásról, amiben ő vállalja a nagyobb részt. Ha nem akkor be lehet fogni.

2018. aug. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
70%

Nehéz ügy.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy fordított esetben hogy állnak a te lányodhoz.

A 3-as válaszolónak meg annyit, hogy itt nem együtt, közösen hozták össze amijük van, hanem már mindenkinek volt valamije.

Nem véletlenül volt a legjobb döntés a külön kassza.


ezt a helyzetet békével megoldani majdhogynem lehetetlen.

Esetleg valamiféle támogatáson gondolkozhatsz, bár nem tudom ez mennyire férne bele a keretbe.

Kár, hogy a férjed nem áll melléd.

2018. aug. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
91%

Ha eddig külön kassza volt és nem volt pénzed, addig nem volt baj ugye?

Kislány oldja meg! Mindenki a saját gyerekét "rendezi"

2018. aug. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 Miss Endzsi ***** válasza:
83%
Nem fér be államira a kis hercegnő? Ne engedd, hogy rátelepedjen a lányodra 32 négyzetméteren, de ha 100 lenne se engedném, ha a lányom nem akarja. Hagy legyen már magánélete egy garzonban. Én sem osztoznék rajta senkivel. Ha meg esetleg a barátját felszeretné vinni, akkor meg kerülgesse az egy légtérben lévő kis hercegnőt, aki valószínűleg féltékeny is lesz.
2018. aug. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
10%

7 Én a fazon helyébe, tuti lelépnék innen. Ettől még az egyedüllét is jobb mint sem ilyen közegben élni és ezeket a dolgokat igy végig nézni a gyermekemmel szemben.


Áldom az eszem, hogy annak idején úgy döntöttem, hogy én egyszer megyek férjhez, többet sosem.

2018. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!