Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyes családoknak miért nem...

Egyes családoknak miért nem fontos a nyugalom?

Figyelt kérdés

Ismerek családokat, akik átlag szinten élhetnének, nem keresnek se sokat se keveset.

Viszont azt látom hogy soha nincsen pénzük.

Megkeresnek mondjuk 150-150 ezer Ft-ot és állandóan új telefon, új ruhák, plazma tv.,stb. (persze mindegyikből gagyi)


Aztán egy hét után már nincsen otthon kaja, úgy kell kisakkozni 10 zsemlére meg felvágottra.

Az utolsó kanál cukrot kaparják az üveg aljáról,stb.

Tehát gyakorlatilag nincsen otthon semmi.

Akiket ismerek náluk óriási közmű tartozásuk is van, ki-be kapcsolgatják náluk a villanyt, persze ez plusz pénz.

Szóval elköltik minden szarra pénzt, a legócskábbakra, aztán nyomorban élnek.Tehát vesznek két ócska telefont maguknak meg kettőt e gyerkeknek meg vesznek egy nagyképernyős Tv-t 50 ezerért (ami szerintem teljesen egyértelmű, hogy gagyi).

Tehát azért vesznek óriás képernyős tv-t, mert másnak az van és milyen menő, de azok az óriási képernyős tv-k nem 50000-be kerülnek. Hanem többszázezer.

Félretenni pedig eszük ágába nincsen semmire.

Nem jobb nekik az, hogy kifizetik a számlákat, csinálnak egy nagy bevásárlást, valamennyi pénzt még félreraknak és mondjuk ha akarnak egy jobb tv-t akkor egy keveset félre tesznek minden hónapban és az x. hónap után ha meg van a pénz, akkor vesznek egy normális minőségűt?



2018. szept. 5. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Kimaradt a leírásból hogy pont ezek a családok panaszkodnak a leghangosabban hogy mennyire igazságtalan az élet, mocskos bankok, stb.
2018. szept. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos vannak emberek, akik képtelenek beosztani a pénzt, függetlenül attól, mennyit keresnek. Ez komoly társadalmi probléma.
2018. szept. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Mert szeretnék eljátszani h ők is elitek,meg mutogatni kell kifelé,azért,csak sajnos nem jon be..
2018. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Általában az ilyen emberek nem tanulták meg a pénz beosztani. Azt pedig általában gyerekként, a családban látott példán lehet megtanulni, belenőni.

Az pedig más dolog, hogy vannak, akik megelégszenek az olcsóbb dolgokkal is. Nézz csak körül, mennyi ember jár vásárolni a "kínaiba".

2018. szept. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Hol van ott nyugalom, ahol más emberek pénztárcájába próbálnak turkálni, különböző szövegeket/elméleteket találnak ki, és lila gőzük nincs a valóságról, mindezt azért, hogy legyen min/kin csámcsogni a síváőr életükbe, ahol a pénzen kivül sem egészség, sem normális család, sem semmi értelmes dolog nincs, csak az alkohol?
2018. szept. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Nekem csak az a bajom, hogy állandóan mindenki kölcsönkér. Még a melóhelyemen is. Havonta egyszer valaki biztos bepróbálkozik. Mert, hogy kell a gyereknek, kocsira, albira.. Aztán én vagyok a bunkó, mert nem adok.
2018. szept. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

Jaj; van barátcsaládunk; a legidősebb testvér a bátyámmal járt egyosztályba, a második gyerek meg énvelem. Na és akkor én mondtam anyámnak, hogy nekem úgy tűnik, hogy ők tök gazdagok, mert mindenük megvan; pl már akkoris nekik 2 számítógépük volt, amikor nekünk mégcsak egy , meg ilyen ultramodern hűtőszekrényük volt -csinál joghurtot, de amúgy másik fajta joghurt kell hozzá meg még néhány dolog és abból kotyvaszt ki új joghurtot:D-, meg folyton kifestegették, meg felújítgatták a lakást; meg csináltak új mászókát is; meg jó ruhákban jártak, meg mittudomén; és akkor mondtam anyának, hogy számomra ők tök gazdagnak tűnnek, szerintem ők tök gazdagok, nekem úgy tűnik, hogy nekik mindenük megvan. És akkor erre ő mondta, hogy persze, mert az Edina (anyukájuk) minden sz.rt megvesz, és akkor hónap végén meg mindig sír, hogy nincs pénzük.

Meg pl nemtom, lehet, h a kérdésben lévő család pl szeretne jól élni, meg jó cuccokat venni; mert ha másnak jár, akkor őnekik is, csak abba nem feltétlenül gondolnak bele, hogy minek a rovására, vagy ha bele is gondolnak, pillanatnyilag pont akkor, amikor ott van egy vadiúj nagyon szép ruha, nem érdekli őket, nem foglalkoztatja őket; tehát akkor adott pillanatban, adott pillanatnyilag; vagy pedig a jelenben élnek, hogy "csak a most, csak az adott pillanat létezik", nem aggódnak a jövőn, hanem élnek, mert éppen telik rá, hogy pl a 10000-s cipőt vegyék meg ,és ne az 5'-öst. Meg szóval pl lehetnek nemtörődömök is, meg pl ha másnak jár, akkor nekik is a szép ruha, amiben olyan jól érezhetik magukat, ez adhat hozzá még pl az önbecslésükhöz; a másik verzió, ami meg már nem olyan kellemes, hogy kifelé akarják mutatni, ők nem szegények, őket nem kell sajnálni, nem szegényes az öltözetük pl; van mit a tejbe aprítani. Meg érzékeltetni pl, hogy ők tisztességes , jól kereső emberek; vagy pedig kimondottan gazdagnak tűnni, úrizálni is akarhatnak; mármint kimenni úgy az utcára mint pl egy ilyen gazdagabb ember, hogy kicsit ilyen grófias. Vagy pl egyszerűen simán még azt is akarhatják sugallni, hogy minden rendben van őnáluk, nem nagyzolni akarnak, csak sugározni, hogy minden rendben van. Rendben az anyagi helyzetük.

2018. szept. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Fél milliós tv gagyi? Aha persze
2018. szept. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Hát mit mondjak, az ilyen családok azt gondolják nekik ugyanaz az élet jár, mint aki 200-200e forintból él, de egy gyereket nevel, a butább réteg meg 150-150e ezer ft leosztással nevel 3 gyereket, egy ócska házban ami korszerűsítés hiányában viszi a pénzt, és tüzelőt...

Ha lakása van akkor valamivel több marad a zsebben de akkor meg jobban költ magára, és a vége ugyanaz, nullára jön ki.

2018. szept. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De ők nem jó cuccokat vesznek hanem gagyit, csak sokszor újat
2018. szept. 5. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!