Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak még olyan családok,...

Vannak még olyan családok, akiknél megmaradt az a szokás hogy minden vasárnap húsleves van, meg pörkölt nokedlivel?

Figyelt kérdés
Nálunk anno így volt,csak nem tudom honnan jött ez a szokás,meg másoknál is így van-e ez.
2018. szept. 6. 10:15
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
88%
A húsleves vasárnaponként szent és sérthetetlen a szüleimnél, mindkét nagyszülőmnél és még az anyósoméknál is :D A pörkölt nokedlival nem.
2018. szept. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
92%
Anyai nagymamám, amíg le nem robbant, mindig így készült vasárnaponként. Plusz ehhez volt még rántott hús, sült krumplival, valami savanyusag és sütemény. Onnan jött, hogy hétközben dolgoztak, így nem nagyon volt idő főzni, illetve anyagilag se allt túl jól abban az időben az átlag ember, így általában hetente egyszer volt hús, az pedig a vasárnap volt.
2018. szept. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
49%

Vannak.

Kellenek a biztos pontok az életben.

2018. szept. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
93%

Húsleves, rantott hús :D


Annyira megutaltam, h hétköznap csinalok legtöbbször huslevest, de meg mindig furi amugy, h nem vasarnap van. :D

2018. szept. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
68%
Nagyszüleimnél húsleves + rántott hús kombó ami szent és sérthetetlen. 85 évesek és minden rohadt vasárnap ugyan azt eszik, mondjuk alapból kb. 6 féle kaját esznek összesen. Nem tudom hogy bírják. Ráadásul ha valaki mást eszik vasárnap vagy csak felveti hogy lehetne más a menü úgy néznek rá mint valami szánnivaló hülyére.
2018. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
75%
Ahhh bár lenne! De barátnőm anyukája néha csinál ilyeneket és mindig bepofátlankodok! :)
2018. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
83%
Minden vasárnap húsleves és rántott hús. Imádom :)
2018. szept. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
76%
A szüleimnél évekig húsleves és rántott hús volt rizzsel és krumplival, az elmúlt 2-3 évben szerencsére már más is, talán épp ezért utálok vasárnap húslevest meg rántott húst enni, havi 1x bőven elég nekem.
2018. szept. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
59%
Egyik étel sem a kedvencem.Random, ha kell megfőzöm kérésre, de nem szeretem egyiket sem.
2018. szept. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
34%

A pörkölt nem való a húsleveshez. Sose csináltam így


Húsleves, rántott husi, köretek és savanyuság.süti, ha van kedvem hozzá.


Igen, nálunk 2-3 vasárnap tuti van.:D Régimódiak vagyunk:D meg a gyerekek is ezt szokták meg.

2018. szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!