Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Írnàtok vèlemènyt, tapasztalat...

Írnàtok vèlemènyt, tapasztalatokat azzal kapcsolatban ha egy pàr egyik tagja kimegy külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
Fiatalok vagyunk, szeretnènk babàt a panelhàzunk helyett kertes hàzat. De ehhez ugye pènz kell. Februàrig hatàrozott idejű szerződèsem van a munkahelyemen utànna szeretnèk külföldre kimenni. Pàrom màr jövőhónaptól nagyon menne a pènz miatt. Lassan 4 ève vagyunk együtt. Persze szeretnèk magasabb èletszínvonalat, de nagyon fèltem a pàrom, ès a kapcsolatom. Fèlek ràmegy a kapcsolatunkra a tàvolság. Èn nagyon szeretem kitartanèk mellette, ő is ezt mondja de akkor is van egy fèlelem bennem. Nagyon fèltèkeny típus vagyok. Írnàtok tapasztalatokat ki hogy vèszelte àt ezt az időszakot? Kinek ment rà erre a kapcsolata ès kinek erősítette? Mindent meghallgatok. (L 20)
2018. szept. 18. 18:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Kérdést elolvasva a szívembe markoltál.


Tavaj decemberbe ment ki a párom..március végén szakítottunk.

Fáj.Fájt.

Rettenetes volt, ahogy elhidegült, ahogy csak balhé ment.

Ő azóta is kint van, én meg itthon.

Ismerősök maradtunk, akik havonta egyszer beszélnek.


Viszont! Barátnőm nővére 2 évet töltött külön a párjával, előtte itthon szintén 2 évet voltak együtt. Aztán a srác kiment, és 2 év múlva tudott utána menni a barátnőm nővére. 3 éve élnek kint, és teljesen boldogok (5 hónap múlva esküvőjük lesz :) )


Szóval attól, mert én így jártam, még ismerek személyesen is jól sikerült külföldi különélést :)

2018. szept. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Hova? Milyen pénz miatt? Van állásajánlata, kibérelt már egy lakást, letette érte a kauciót, tisztában van a helyi árakkal, meg hogy mennyi lesz hozzád hazautazgatni stb.? A semmibe csupasz fenékkel ne induljon el, mert lesz nagy meglepi. Célország nyelvét jól beszélitek, szakmátok kelendő ott? Ha minden feltétel adott, akkor 4 hónap nem a világvége, akkor bírd ki ha jó állásajánlatot kapott a párod, és időközben te is nézegetheted, hova tudnál majd elhelyezkedni.
2018. szept. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Utolsó: nyelvet nem tudunk, de ahova ő menne nem kell nyelvtudàs, szàllàst kiutazàst biztosítjàk. Plusz az ètkezèst is. A fizu majdnem 4szeresèt kapnà annak amit most kap.
2018. szept. 18. 19:32
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Az elözö amiket mondott, azok tényleg fontosak.

Viszont ha jól értem, a párod októbertöl lenne valahol, te meg februárban mennél utána? Ez négy hónap különélés, ha ennyit nem bír ki a kapcsolatotok, akkor nincs értelme az egésznek. Itt nem évekröl van szó, csak pár hónapról, az tényleg nem nagy idö.

Ha féltékenykedsz, az így is, úgy is megöli a kapcsolatot, inkább erröl kellene leszokni és megtanulni tökéletesen megbízni a másikban - ez ugyanis minden müködö párkapcsolat alapja!

2018. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok.

Ahova az exem ment (németország) oda sem kellett nyelvtudás, szállást biztosítottak ingyen nekik. 2 éves szerződése van. Marhajól keres ez tény. CNC a munkaköre.

Csak amit ő mondott, hogy drágább is kint sok minden. Teljesen más a színvonal, de ő tud félrerakni, hisz egymaga étkezését fizeti semmi mást (meg plussz, ha haza akar jönni).

2018. szept. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%

"Fèlek ràmegy a kapcsolatunkra a tàvolság."


Ettől ne félj, a kapcsolatotok fog rámenni a távolságra (főleg, ha még féltékeny is vagy...), a távolságnak nem esik baja.

Üdv:

egy panelban felnőtt boldog ember

2018. szept. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem bír ki a kapcsolatotok pár hónapot, akkor az már eleve nem volt jó kapcsolat. Mi 1 évet töltöttünk külön, majd kiköltöztem a párom után Németországba. Ez 4 éve volt. Tény, hogy rossz ilyen sok időt külön lenni, de nem lehetetlen. A féltékenységedet meg ha lehet ne mutasd ki. Azzal mindent elronthatsz.
2018. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Honnan veszik egyesek, hogy csak négy hónapról lenne szó???
2018. szept. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
50%
Nalunk is az volt, hogy az anyagiak miatt a parom ugy döntött, h Nemeto.ban szeretne dolgozni es elni..Sikerült neki munkat is talalnia. Akkor volt kb masfel eves a kislanyunk. Mi 6 honapot töltöttünk külön, mig parom mindent elintezett h utana tudjunk menni. Ennek mar 3 eve,azota is kint elünk es mi szeretünk is kint lenni. A 6 honap nehez volt, ö szinte allandoan dolgozott,nekem meg egy masfel eves gyerek mellett nem igazan volt idöm feltekenykedni,pedig en is feltekeny tipus vagyok.
2018. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
"nyelvet nem tudunk, de ahova ő menne nem kell nyelvtudàs" - hányan indulnak neki így, és rohannak haza sírva, hogy át lettek verve :D Egyébként ha tudod magadról, hogy "nagyon féltékeny típus" vagy, ezen mondjuk megpróbálhatnál változtatni. Nyilván a "párod" azért se bírja kivárni a februárt a költözéssel, mert unja már, hogy folyton megy a műsor, a gyanúsítgatás meg a hisztik stb. és jó lesz, hogy nem lihegsz folyton a nyakában.
2018. szept. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!