Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvérem kérdezi tőlem,...

Unokatestvérem kérdezi tőlem, én hogy csináltam azt, hogy az én gyerekeim soha nem követeltek állatokat a lakásba, de nem tudom. Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

Az én két gyerekem már felnőtt, az unokatestvérem két gyereke még gimnáziumba jár. Az én gyerekeim soha nem követeltek állatokat, soha nem is volt téma az ilyesmi. A feleségem, fiam, lányom és én is távolinak érezzük magunktól a dolgot, csak a plusz takarítanivalót látjuk benne. A fiamat ráadásul kisgyerek korában megharapta egy kutya, miután lecsúszott a csúszdán, ő még tart is a kutyáktól.

Az unokatestvérem reggeltől estig dolgozik, nagyon fáradtan jön haza, a felesége végzi a házimunkát, allergiás a koszra és undorodik az állati kosztól, állatoktól. A két gyerekük elég rendetlen és csak többszöri felszólításra csinálnak egy minimális házimunkát. Ha állatot tartanának, nem akarnának utána feltakarítani vagy egyáltalán gondozni, a feleségének és a későn hazaérő, fáradt unokatestvéremnek nagyon sok plusz munka lenne.

A lényeg az, hogy unokatestvérem és a felesége nem állatbarátok, és nem így nevelték a gyerekeiket, azok mégis követelőznek. Ráadásul takarítani sem szeretnek túlságosan, mégis kell nekik állat. Mi sem vagyunk állatbarátok, de az én gyerekeim elvoltak a házimunkával, mégsem kértek állatot.

Én nem tudok ebben tanácsot adni unokatestvéremnek, hogyan állítsa e őket, mert mondom, nálunk ilyen fel sem merült egy szóval sem.



2018. szept. 19. 16:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%
Lehet pedig jót tenne nekik ha végre felelősséget vállalnának.
2018. szept. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%
Egy állat néha többet ér egy embernél vagy rokonnál. Szobacicánk van,meg egy bentlakó kint lakó berni pásztor,igaz kinti bentiek, de nem koszosak,mert mosakodik a cica is,néha jobban mint némelyik ember a kutyát meg fürdetjük,nem plussz munka,kevesebb idő jut felesleges tabletre tévére.. Kettő gondozva van,ahogy valaki bánik egy kis állattal úgy bánik a családjával saját tapasztalat, a gyerek vállalást és az állattartást komoly vizsgához kötném,kettő nem elég tartani se állatot se gyereket.. Aki nem szereti az állatokat természetet olyan is lesz felnőttként h kidobja a szemetet ahol gondolja v belerúg az állatba mert gyengébb.. A gyerekeinket arra neveltük h a természet és az állatok szeretete tisztelete is fontos.
2018. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

Semmi az oka. Azok úgy vannak összerakva, ezek meg így.


Én sem akartam soha állatokat, a tesómnak meg voltak hörcsögei meg tengerimalaca.

2018. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Második. Kikérem magamnak, azért mert távol tartom a lakásomból a természetet egy-két kisebb szobanövényt leszámítva még nem voltam sorolható a rossz szülő, szemetelő ember stb. kategóriákba, amiket felsoroltál. Szerintem ez az "állat többet ér az embernél" hozzáállás az antiszociális, de nagyon.
2018. szept. 19. 16:49
 5/29 anonim ***** válasza:
44%

2, nálad tuti többet érnek az állataid.


Kérdező, nekem van két testvérem, egyikük sem kérte soha, hogy állatot tartson, míg nekem voltak tengerimalacaim. Ugyanazt a nevelést kaptuk, úgyhogy arra tippelek, hogy személyiség kérdése (is).

2018. szept. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%
Tipikus én utálom az állatokat a gyerekeimet is úgy nevelem szülő vagy,ezért nem kér a tied mert ezt látta tőled. Másé meg az állat felé szeretet lát,én is kikérem az antiszociális jelzőt,nem egy gyereket neveltünk fel akik nem utálják az állatokat,a maguk körüli élő világot és nem a tévé a legfontosabb szabad idős tevékenységük,az állattartás felelősség ahogy nem való akárkinek. És igen a kutyánk tisztességesebb és hűségesebb mint némelyik rokonunk aki csak a pénzért jelentkezik.. Külföldön az állatokat terápiára alkalmazzák problémás gyerekekhez, betegekhez,előrébb is vannak kulturálisan.. Itthon meg fújjognak mert valaki szeretni meri a Kutyáját és családtagnak tekinti nem eldobható lecserélhető vacaknak..
2018. szept. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Most már ebből elég! Vagy Beteg vagy troll vagy. Képes lennél a megnyilvánulásaid alapján egy embert, de még akár rokonodat is egy állatért feláldozni. Istenem, milyen "emberek" vannak.
2018. szept. 19. 17:34
 8/29 A kérdező kommentje:
Ezt kapd ki: Kína egy fejlett, majdnem másfél milliárdos népességű ország, ott sokan megsütik a te kis kedvenc blökijeidet. Nem lehet szerintem valami jó a húsa meg az európai kultúrától távol áll, de mégsem szidhatod más szokásait, mert te szerelmes vagy az állataidba.
2018. szept. 19. 17:39
 9/29 anonim ***** válasza:
25%
Nyugi kérdező, a 33%-osnak biztos nem jutott dinnyeföld, azért nem normális. Biztos nála nem sorolódik az emberi lények közé az, aki nem szeret állatot tartani. Mint mondta a kérdező, nem az állatokat nem szereti, hanem őket tartani. Különbséget tenni tudni kell, ahhoz pedig intelligencia. Én sem nézem le azokat, akik nem szeretik az állatokat, pedig nekem családtag a macskám.
2018. szept. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Hűűű, kezd a téma átmenni elég alpáriba.


Először is: Van olyan ember aki szereti az állatokat, van olyan aki nem. Még családon belül is. És bármilyen hihetetlen, de van olyan aki csak messziről szereti az állatokat, de haza nem vinné. Sokan pl a gyerekekkel is így vannak. Másét szeretik, de sajátot nem vállalnak. Ez van. Ettől szép az élet, mert ilyen sokszínűek vagyunk.

Attól, hogy valaki állatok nélkül nő fel, még lehet felelősségteljes. Nekem pl 23 évesen, felnőtt fejjel, saját döntésből lett kutyám, pedig fél életemben rágtam a szüleim fülét érte. Most ők is csak a "messziről szeretjük" kategóriában vannak. Imádják a kutyáim, de sajátot nem vállalnak.


Másodszor:

Sajnálom, de nem tudok elmenni emellett a sztereotip kínaizás mellett. A kínaiak nem eszik meg a házikedvenceiket. Esznek kutyát igen, de azokat erre a célra tenyésztik, mint mi a marhát, tyúkot. A kutyának mellesleg vörös húsa van, tehát nem kapjuk a fehér húsú csirke helyett a sarki kínaiban sem... Egyebek mellett a csótányt és a pókot is megeszik. Ebből is látszik, hogy egy kulturális dolog, semmi köze a fenti témához.

2018. szept. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!